РубрикиБез рубрики

Паркувальний безлад, або Хто й чому займає місця для автівок інвалідів

Із 26 жовтня набув чинності закон про посилення відповідальності за паркування на місцях для інвалідів. За паркування на місцях, позначених спеціальними знаками — графічне зображення людини на інвалідному візку, — порушникам загрожує штраф від 1020 до 1700 гривень й евакуація автомобіля, в разі відсутності його господаря, на штрафмайданчик.

Після запровадження нововведень патрульні дали одеським водіям ще 10 днів, аби ті звикли до них. Чи дотримуються цих вимог зараз, ми з’ясовували під час спільного рейду з поліцейськими.

Перевіряти пішли на один з найнебезпечніших відрізків міських доріг — перехрестя вулиць Пантелеймонівської та Рішельєвської, поблизу всім відомого «Привозу». Тут є кілька парковок, які мають спеціально відведені місця для машин інвалідів. Правопорушників знайшли одразу. Два таких місця поряд зі Старосінною площею зайняли легковик і мікроавтобус без спеціальних знаків.

Власницю «Нісана» вдалося розшукати. Поліцейські виписали їй штраф у розмірі 1020 гривень. «Водій пояснила, що не було іншого місця, а вона мала терміново купити одну річ. Сказала, що зупинилася буквально на п’ять хвилин, тому я виписав їй мінімальний штраф — 1020 гривень», — розповів Ярослав Ковальський, інспектор відділу безпеки дорожнього руху. За законом, сплатити штраф водії-правопорушники повинні впродовж 15 календарних днів. Зробити це можна на місці, якщо у полі-цейській машині є термінал, або через банк. За зволікання доведеться викласти набагато більше — подвійну суму.

Ситуація, коли на інвалідні місця ставлять свої автівки цілком здорові люди, за словами Максима Кириллова, голови правління громадської організації «Рівноправне суспільство», — не рідкість. «Будучи автомобілістом, я по-стійно стикаюся з випадками, коли місця, відведені для авто інвалідів, займають машини, які не мають права там стояти. На жаль, культура наша ще кульгає», — зазначив він. Максим сподівається, що завдяки новому закону ситуацію вдасться переломити.

Паркуватися на звичайних місцях людям з обмеженими можливостями складно — вони менші за розміром і не призначені для того, аби там можна було вільно розвернутися на інвалідному візку. «Для таких людей, як я, що пересуваються на візках, з порушенням опорно-рухового апарату, автомобіль є засобом протезування. Тобто це не просто засіб пересування, а необхідність. Це спрощує життя людини з інвалідністю», — пояснив Максим Кириллов.

Як уже мовилося, якщо на місці для автотранспорту людей з інвалідністю стоїть машина без відповідної позначки, водіям-порушникам загрожує штраф та евакуація автівки, якщо за її кермом нікого нема, на штрафмайданчик. Один з таких «фольксвагенів»-порушників поліцейські показово евакуювали під час нашого рейду.

«Такий рейд після вступу закону в дію ми проводимо вперше, попереджуючи наших водіїв, що потрібно дотримуватися правил паркування і поважати людей з обмеженими можливостями. Тобто ті місця, які відведені для паркування автотранспорту інвалідів, займати не можна», — розповіла Алла Марченко, спікер патрульної поліції. За евакуйоване авто доведеться сплатити значно більші суми штрафу, ніж просто за паркування в неналежному місці. «В даному випадку 1020 гривень — сам штраф, плюс евакуація й утримання машини на штрафмайданчику — це ще 1500—1600 гривень. Загалом паркування в не-дозволеному місці цьому водієві обійдеться десь у 2600 гривень», — пояснила Алла Марченко.

Звісно, водіям-порушникам такі виховні методи не до вподоби. У цьому ми переконалися, поспілкувавшись з власниками евакуйованого авто. Ті запевняли, що зупинилися тут лише на хвилинку і що тут усі паркуються, а чому забрали саме їхнє авто — не розуміють.

За новим законодавством, штрафуватимуть не лише водіїв, а й власників паркувальних майданчиків, які не обладнали їх належними місцями для інвалідів, потрібними знаками і, якщо парковка платна, терміналами. Суми такі ж, як і для водіїв. У разі неусунення проблеми й повторного виявлення правопорушення власників парковок штрафуватиимуть на суму від 2040 до 2550 гривень.

Сумлінніші, людяніші водії новий закон підтримують. Однак вибірковість у штрафуванні їм також незрозуміла. Кажуть, що така вибірковість ні до чого хорошого не призведе і що спочатку потрібно провести більше роз’яснювальних, а не каральних рейдів. Та й самого інциденту на паркувальному майданчику можна було б уникнути, якби його обладнали додатковим знаком, що тут місця для людей з інвалідністю, а сам знак, нанесений фарбою на асфальті, зробили чіткішим. Проблема і в тому, що паркувальники не підказують водіям, де місця для автівок людей з обмеженими можливостями. Хоча й сама присутність цих паркувальників під питанням, адже в Одесі вже давно рекламували перехід на паркомати. А наявність таких горе-паркувальників напідпитку, яких ми бачили під час рейду, навряд чи сприяє правильному регулюванню паркуванням, інколи навіть заважає дорожньому руху.

Вистачає зауважень і до роботи самих поліцейських, які, принаймні під час нашого спільного рейду, помічали правопорушення дуже вибірково, реагуючи на інші лише після зауважень журналістів. Як, наприклад, на перехід пішоходами дороги в невстановлених місцях чи паркування автомобілів на тротуарах. Хоча за це також загрожують чималі штрафи.

Тим часом, поки поліція вибірково штрафує водіїв, з автохамами, які паркуються в неналежному місці, всіма можливими способами борються звичайні одесити. Так, нещодавно невідомі закидали яйцями й туалетним папером залишений на тротуарі, що на вулиці Буніна, «Опель». Щоправда, і там порушників було кілька, а постраждав лише один транспортний засіб.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 108
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua