РубрикиБез рубрики

Поліетилен — на переробку, а не на смітник

А чи знаєте ви, що в середньому поліетиленова торбинка служить нам не довше 20—25 хвилин, а після того, як ви її викинете, вона розкладатиметься у природних умовах не менше 100 років?!

Уже сьогодні більше 40 країн світу заборонили імпорт, виробництво, продаж і навіть використання пластикових та поліетиленових пакетів й упаковки, за винятком кількох галузей, як-от фармацевтика, де пластик забезпечує потрібну стерильність.

У низці країн за використання поліетиленових пакетів передбачений штраф або й тюремне ув’яз-нення. Там на зміну практично вічному пластику прийшла екологічно чиста упаковка з целюлози та інших матеріалів рослинного походження.

От і в Одесі набирає обертів масштабний екологічний проект боротьби зі згубним для довкілля засиллям пластику: мережа хімчисток «КІМС» збирає і власним коштом утилізує поліетиленові торбини. Наразі це пілотний проект, який згодом планують поширити ще на вісім міст України, де є філії цієї мережі хімчисток.

Як розповів генеральний директор компанії «КІМС» Олександр Коган під час брифінгу, в рамках проекту в пунктах приймання одягу на прання-чищення нині розміщені спеціальні контейнери для вживаних поліетиленових пакетів. Зібране компанія власними силами розсортує, а потім власним же коштом відправить на утилізацію чи переробку, що виключить потрапляння непотребу-довгожителя в довкілля.

Скажете, маркетинговий прийом? Та без сумні-ву, однак і суспільна користь від того очевидна.

А ще екоактивісти, які згуртувалися довкруж соціально значущої ідеї, закликають одеситів не лише здавати використані поліетиленові пакети на переробку, а й задуматися про розумне використання такої тари: якщо можеш обійтися без неї — не купуй і не бери безкоштовно!

 

Переглядів: 97
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua