РубрикиБез рубрики

Не випадковість, а наслідок

Рік, який добігає кінця, лікарі нашої області ще довго згадуватимуть через велику кількість випадків кору серед дітей та дорослих, чого давно не було, і навіть про втрату від хвороби двох малих.

Ситуація, що склалася, не була випадковою, а стала прямим наслідком зниження рівня вакцинації. Так, станом на 20 листопада на Одещині було зареєстровано 812 випадків захворювання на кір, у 533 з яких занедужали діти.

У наш час, коли кір є «контрольованою інфекцією», такі показники не можуть не засмучувати. Адже це не тільки велика кількість хворих, це — люди, які «поділилися» вірусом зі своїми рідними та близькими, поширили його у громадських місцях та були небезпечним джерелом захворювання.

При з’ясуванні вакцинального статусу хворих виявлено, що 95% з них не мали жодної дози вакцини від кору, краснухи і паротиту.

Ситуація небезпечна ще й тим, що більшість хворих (478 осіб) є жителями Одеси — міста з мільйонним населенням, де поширення вірусу проходить незрівнянно швидше, ніж у сільській місцевості.

Кір як інфекційне захворювання не обирає між дітьми та дорослими. І ситуація в нашому регіоні — яскравий тому приклад. Із дитячого населення більшість випадків захворювання — у віці від одного до чотирьох років. Цей вік небезпечний при будь-якій хворобі, а при інфекції, яка ускладнюється ураженням легенів і головного мозку, є прямою загрозою для життя.

Але й дорослі виявилися вкрай сприйнятливими до кору, яких інфікувалося 277.

При значному зниженні кількості вакцинованих, про що не однораз медики попереджали, ситуація щодо інфекційних захворювань виходить з-під контролю. От вона і вийшла.

В агітці, підготовленій фахівцями обласного Центру здоров’я і поширеній серед населення області, — заклик захистити дітей від небезпечної інфекції, найперше, не відмовляючись від планового щеплення, адже вакцинація — ефективний метод профілактики, який дає сильний імунітет проти недуги. Потрібна вакцина є в усіх без винятку дитячих поліклініках області. І вона безоплатна.

Переглядів: 100
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua