РубрикиПозиція

Державні підприємства як мрія олігархів

Дев’ятого листопада Верховна Рада України ухвалила в першому читанні закон «Про приватизацію державного майна» (реєстраційний номер 7066). Цей законопроект, поданий Кабінетом Міністрів, має на меті легалізацію чергового етапу злочинного розпродажу країни. Всі депутати від ВО «Свобода» проголосували проти цієї ініціативи.

Жителям Одещини добре відома багаторічна епопея з відчуженням Одеського припортового заводу (ОПЗ) — прибуткового стратегічного підприємства, монополіста у своїй спеціалізації. Спроби приватизувати ключове підприємство Южного тягнуться з 2009-го. Українцям дуже пощастило, що змагання олігархічних груп Коломойського та Фірташа за право привласнити завод досі не завершилися на користь однієї з них. ОПЗ донині є державним підприємством, яке має хороші фінансові показники, попри всі старання олігархів зробити його максимально неприбутковим і викупити за безцінь. Така схема не є новою: з часів відновлення незалежності таким чином — за формальні копійки — в українців було поцуплено десятки підприємств, які тепер або знищені і розкрадені (як Чорноморське морське пароплавство), або надалі дають колосальні надприбутки, але вже не державі, а олігархам (енергетичні, металургійні та інші підприємства).

Ще влітку 2015 року влада «реформаторів» і «патріотів» затвердила список державних підприємств, що підлягають приватизації. Серед них — як прибуткові стратегічні «Одесаобленерго», Одеський припортовий завод, Одеський морський торговельний порт та всі інші порти України, так і вже доведені до стану повного знецінення Одеська ТЕЦ і багатостраждальний Одеський нафтопереробний завод, доданий до списку нещодавно. Всі ці підприємства могли б і мали б давати прибуток українцям, для цього владі необхідно лише бути зацікавленою в органі-зації їх професійного менеджменту. Натомість, влада зацікавлена лише в тому, щоб допомогти олігархам розділити все цікаве для них державне майно між собою. Підконтрольні олігархам структури проводять масштабну кампанію на користь цієї приватизації. Їхні маріонетки у владі приймають потрібні для цього закони й ініціюють відповідні міністерські розпорядження, а заангажовані ЗМІ та проплачені «експерти» втовкмачують у голови українців хибні думки про правильність та природність цього процесу.

Сьогоднішня економіка України має один з найменших у Європі та світі державний сектор — лише 10—12%. До прикладу: в Польщі та Австрії він складає по 30%, у США — понад 20%. За роки незалежності розпродано більше 29 тисяч заводів, фабрик та інших підприємств за астроно-мічно низьку суму — менше ніж по мільйону гривень за кожне. Процес злочинної приватизації вже завдав Україні колосальних збитків, і нинішня влада має рішучий курс цей процес лише продовжувати й поглиблювати.

ВО «Свобода» послідовно виступає проти приватизації стратегічних і прибуткових державних підприємств. Депутати-«свободівці» розробили й подали низку законів, покликаних врегулювати проблему тотального розпродажу державного майна олігархічним структурам:

 • про посилення відповідальності за доведення до банкрутства (реєстраційний номер 1856 від 27.01.2015);
 • про повернення неоподаткованих олігархічних коштів з офшорів (реєстраційний номер 1112 від 28.11.2014);
 • про денонсацію конвенції з Республікою Кіпр щодо уникнення подвійного оподаткування (реєстраційний номер 0001-1 від 02.12.2014).

Розпродаж прибуткового державного майна і підприємств стратегічного значення є неприпустимим та суперечить національним інтересам. Продовження цього процесу лише поглиблюватиме кризу в українській економіці, тому повальна приватизація має якнайшвидше припинитися, а відчужене з порушеннями і збитками для держави майно має бути повернуте у державну власність.

Павло КИРИЛЕНКО,
голова Одеської обласної
організації ВО «Свобода».

Переглядів: 3113
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 30 грн.
 • на 3 місяці — 90 грн.
 • на 6 місяців — 180 грн.
 • на 12 місяців — 360 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 20 грн.
 • на 3 місяці — 60 грн.
 • на 6 місяців — 120 грн.
 • на 12 місяців — 240 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua