РубрикиТема дня

У парламенті і біля нього

7 листопада парламент України схвалив у першому читанні законопроект №3112-1, новий Виборчий кодекс, внесений головою Верховної Ради Андрієм Парубієм та народними депутатами Олександром Черненком та Леонідом Ємцем.

Обираємо
по-новому?

Виборчий кодекс України, якщо стане законом, об’єднає українську виборчу систему в одне ціле, чого не було досі. Вперше при виборах до ВР буде запроваджене голосування за пропорційною партійною системою з відкритими списками, а також застосований новий принцип розподілу місць у парламенті. Новації торкнуться і голосування на місцевих виборах, де збережеться мажоритарна система, але у зміненому вигляді.

РубрикиБез рубрики

Нова школа і стара фортеця

У середу голова облдержадміністрації Максим Степанов побував у Білгород-Дністровському та Саратському районах. Програма цієї робочої поїздки була дуже насиченою.

Так, у Шабській гімназії імені Ярослава Мудрого за участі голови ОДА відкрили два нових класи, в яких запроваджуються нові стандарти освіти в рамках проекту «Нова українська школа».

РубрикиБез рубрики

Лист із вічності у вічність

Є люди, слухаючи котрих та розуміючи, на який огром знань, кожноденної праці й цілеспрямованої роботи над собою оперті їхні висновки, їхні думки, десь на рівні підсвідомості доходиш тями, що теж думаєш майже так само, про те саме, от лишень не можеш усе це систематизувати, не знаєш, як це все висловити. І в цьому полягає, напевне, талант людини.

Йдеться про Павла Юхимовича Гриценка, українського мовознавця, доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови Національної академії наук України.

Цими днями, перебуваючи в Одесі, вчений зустрівся з викладачами та студентами філологічного факультету національного університету ім. І.І. Меч-никова, а наступного дня — з читачами наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського.

РубрикиБез рубрики

Наша мова - наша сила

У рамках святкування Дня української писемності та мови в Українському домі Одеси відбувся вечір-читання віршів і творів рідною мовою. У ролі декламаторів виступали учні міських шкіл, які стали переможцями цьогорічного, вже 18-го, загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання».

Про цей конкурс Маргарита Кирилюк із ЗОШ №80 дізналася від своєї вчительки. Дівчинка змалечку пише вірші українською. На конкурс вона надіслала один з них — «Мова», який того вечора й прочитала вголос перед усіма. Перемога для неї має велике значення. «Це для мене вагомий поштовх і надалі писати, розвиватися, присвячувати свої вірші мові і нашій рідній Батьківщині. Хочу своєю творчістю надихати людей, щоб вони розмовляли українською, бо наша мова — це наша сила», — сказала Маргарита.

Загалом на вечорі було більше десятка учнів, від п’ятикласників і до одинадцятикласників, які брали участь у загальнонаціональному конкурсі й тепер читали свої роботи.

РубрикиБез рубрики

Гастролі без пропаганди

Президент Петро Порошенко підтримав внесення змін до закону «Про гастрольні заходи в Україні» щодо особливостей організації та проведення гастрольних заходів за участю громадян держави-агресора.

Документ № 2165—VIII, прийнятий Верховною Радою 5 жовтня, вдосконалює правовий меха-нізм захисту національної безпе-ки України і є продовженням законодавчих кроків із захисту національного інформаційно-культурного простору, зокрема шляхом запровадження у гастроль-ній діяльності механізмів протидії антиукраїнським впливам.

РубрикиБез рубрики

І не Хрущов, і не як дарунок

Мої батьки родом з Алексєєвського району Бєлгородської області РФ. Мама, Антоніна Тихонівна Івахно, народилася 1907 року на хуторі Гезов, а батько, Федір Андрійович Шевченко, 1905 року народження, з хутора Кущин. Обидвоє за національністю українці. І землі ті, а це родючі чорноземи, колись належали Україні. Про це прочитала навіть в «Большом энциклопедическом словаре» (Санкт-Петербург, 2001). Тож коли сьогодні в Росії голосно кричать, що Крим — «исконно русский» і що його, мовляв, подарував Україні Хрущов, нехай скажуть, скільки вони відшматували україн-ської території, де споконвіку жили українці…

Людмила ШЕВЧЕНКО.
м. Одеса.

Слід визнати, що тема обміну територій, порушена у листі читачки, має документальне підтвердження, натомість версія «передача Криму у дарунок» надзвичайно спотворена і міфологізована. Багато російських політиків та істориків зробили собі кар’єру, відстоюючи версію незаконності передачі Криму в 1954 році. Однак, крім їхніх власних висловлювань, нема ніяких інших документів, які підтверджували б неправомірність цього акта.

РубрикиБез рубрики

Звільнені від кайданів недобросовісного забудовника

Постанова Одеського апеляційного господарського суду від 2 ли-стопада та рішення сесії Одеської міськради від 8 листопада дали надію не одній сотні містян: вони таки отримають свої омріяні квадратні метри у скандальній новобудові на вулиці Жаботинського.

Нагадаю, історія, що ще у травні 2016 року мала закінчитися хепіендом — новосіллям у двосекційному 22-поверховому будинку в прекрасному куточку Одеси (район 6-ї станції Великого Фонтану), переросла у величезну проблему для сотень родин, для законного орендаря землі і для всього міста.

РубрикиБез рубрики

Як же у нас все запущено!

Мовна експедиція в Ізмаїл

Наприкінці жовтня на Одещині перебував «мовний десант» у складі доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови НАНУ Павла Гриценка, учасника АТО, народного депутата України Павла Кишкаря та освітянки, письменниці і громадської діячки Лариси Ніцой. У дорогу їх покликав скандал, що зчинився у селі Розквіт, де батьки не можуть домогтися, аби їхні діти навчалися державною мовою.

Враженнями від побаченого і почутого Лариса Ніцой поділилася на своїй сторінці у Фейсбуці та у блозі на glavkom.ua.

Отже, південь України, українська мова, я, Гриценко і Кишкар.

РубрикиБез рубрики

Навички, що можуть знадобитися

Віднедавна спеціалісти департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації ініціювали проведення цілого переліку тренінгів з основ реанімаційних заходів для працівників ОДА. Курсом передбачено отримання необхідних навичок для проведення реанімаційних заходів дорослим та дітям, причому згідно з міжнародними стандартами.

Перші навчання для державних службовців різних рангів організували і провели лікарі медичної мережі «Добробут». Керував цим заняттям начальник департаменту В’ячеслав Полясний.

РубрикиБез рубрики

Намалюємо... характер

Більшість із нас, задумавшись чи заслухавшись, мимоволі щось малює. Американські психотерапевти виявили залежність між цими малюнками та характером людини.

Обличчя. Якщо у намальованого вами обличчя легкі риси — ви людина замкнена; якщо різкі — ви схильні повелівати.

Малюєте великі очі — ви дуже чутливі.

Лінії. Короткі, уривчасті — ви знервовані. Довгі прямі лінії — ви повні рішучості та впевненості.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua