РубрикиАнонс

Самобутнє єврейське кіно

У суботу, 28 жовтня, відкривається перший Одеський єврейський кінофестиваль. У програмі — 31 фільм із 10 країн, серед яких художні, документальні й короткометражні стрічки. Покази та спеціальні заходи кіноогляду пройдуть у кінотеатрі «Родина».

Місія фестивалю — познайомити одеського глядача з цікавим, самобутнім та універсальним світом професійного єврейського кінематографа, демонструючи в рамках єдиної програми кращі українські та іноземні стрічки останніх років, присвячені єврейській тематиці, у тому числі неконкурентні в масовому прокаті.

У фільмів-учасників широка географія. Упродовж п’яти днів глядачі зможуть побачити кіностріч-ки з Франції, Ізраїлю, США, Австрії, Німеччини, Данії, Канади, Великобританії та інших країн. Понад 80% картин будуть показані в Одесі вперше.

Фестиваль відкриється комедією, що підкорила Європу, відомого французького актора й режисера Івана Атталя «Євреї» із Шарлоттою Генсбур в одній із ролей. Закриє кіноогляд німецькомовна стрічка, яка отримала гран-прі та приз глядацьких симпатій 29-го Токійського міжнародного кінофестивалю, «Вчорашній світанок», драмеді за участю популярного німецького актора Ларса Айдінгера.

Серед фільмів, представлених в основній програмі, австрійська картина про останні роки життя класика світової літератури «Стефан Цвейг: Прощання з Європою»; французька стрічка «Друзі з Франції» — романтична історія на тлі життя одеських відмовників кінця 1970-х; «Через води», що розповідає історію громадянського єднання датчан для порятунку євреїв у роки Другої світової; експериментальний австрійський художній проект «Мрійники» — про багаторічний «роман у листах» Пауля Целана й Інгеборг Бахманн; комедія «Пінскі» — про сучасну проблему батьків і дітей у другого покоління «російських» емігрантів у США, та багато інших.

У документальному блоці глядачі побачать картину про життя і творчість одного з найвинахідливіших, найяскравіших і найнепередбачуваніших хореографів нашого часу Охада Нахаріна «Містер Гага»; американську стрічку «У пошуках ізраїльської кухні» — про кращих шеф-кухарів і виноробів, які відносять себе до ізраїльської гастрономічної традиції; біографічне дослідження життя і творчості першого єврейського професійного художника в сучасній історії «Моріц Даніель Оппенгайм»; роботу французьких документалістів «Бо я художник» — про дивом збережену спадщину талановитих митців-в’язнів нацистських концтаборів.

У рамках двох показів короткого метра одеситам представлять добірку фільмів, відзначених нагородами професійних міжнародних кінооглядів останніх років.

Детальна програма та розклад показів — на сайті фестивалю: ojff.eu. Усі стрічки демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Доріт Голендер, віце-президент фонду «Генезис» із розвитку зовнішніх зв’язків: «Одеса — знакове місто для світового кінематографа, чий внесок в історію кіно величезний. Тому ми дуже раді, що тут відкривається Єврейський кінофестиваль. 

Я впевнена: представлені фільми сприятимуть діалогу культур і поколінь, що дуже важливо для нас як для фонду, а також для розвитку єврейської самоідентифікації загалом».

Переглядів: 533
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua