Десь маєтки муровані, десь лікарні дранковані

Упродовж кількох місяців у Нижньодністровському національному парку працювала комісія, яка виявила самовільну забудову на 15 гектарах території. Там свого часу, за офіційними документами, мали звести 113 куренів для відпочинку рибалок по 37 кв. м кожен, але замість них на екологічно чистих і захищених законом площах виросли десятки приватних будинків (площа деяких сягає 150—200 кв. м). За даними відповідних служб, на переважну більшість об’єктів нема жодних документів — ні на землю, ні на будівництво. Чиновникам вдалося встановити власників лише восьми престижних мурованих маєтків.

— Маєтки стоять, все зачинено. Ми чекаємо відповідей на запити, щоб дізнатися, кому належить нерухомість. Я не знаю, хто власник, на офіційні звернення відповіді теж нема, — бідкався з трибуни щотижневої апаратної наради ОДА виконувач обов’язків директора департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Сергій Шостацький.

Далі — більше. Під час обговорення цього питання з’ясувалося, що до Територіального управління юстиції в Одеській області, через яке проходить уся без винятку реєстрація, ніхто стосовно забудов і не звертався. Претензії є й до роботи Державної екологічної інспекції, яка не могла не помічати, що там коїться. Спеціалісти служби обмежилися лише підрахунком збитків від незаконної забудови — 894,5 тисячі гривень, але нормально провести перевірки так і не змогли, бо «це закрита територія, там стоїть охорона, крізь яку не прорватися». Однак за фактом перешкоджання роботі інспекторів до поліції, як з’ясувалося, теж ніхто не звертався.

РубрикиБез рубрики

Про пожежну безпеку, ОТГ та хокей

Хвилиною мовчання депутати, які зібралися минулої п’ятниці на чергову сесію обласної ради, вшанували пам’ять загиблих дітей під час пожежі в оздоровчому таборі «Вікторія» в ніч на 16 вересня.

Депутатський корпус підтримав пропозицію присутнього на сесії голови ОДА Максима Степанова про виділення грошової допомоги сім’ям дітей, які загинули під час пожежі. Відповідні зміни внесли до програми підтримки населення на 2016—2017 роки «Захист та турбота».

Як повідомлялося раніше, матеріальну допомогу у розмірі 200 тисяч гривень отримають батьки загиблих дітей. Тим, хто постраждав під час пожежі, облдержадміністрація передбачила по 40 тисяч гривень компенсації, по 20 тисяч гривень отримають сім’ї всіх без винятку дітей, які тої страшної ночі перебували у таборі.

 

РубрикиТочка зору

Апофеоз нашого кривосуддя

Як відомо, 18 вересня Чорноморський суд оголосив вирок 19 проросійським активістам, обвинуваченим в організації масових заворушень, що призвели до смерті людей, виправдавши всіх підозрюваних «у зв’язку з недоведеністю звинувачень». 

Скажіть мені: що це за такі «масові заворушення», де закликали Путіна ввести війська, де загинуло півсотні людей? Насправді ж, як на мене, йдеться про спробу державного перевороту (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). В результаті таких же «масових заворушень» ми втратили Крим. Пам’ятаєте, під головною адмінбудівлею у Сімферополі тих, хто був проти Росії, було не менше, ніж тих, хто був за. Але на бік російських окупантів перекинулася більшість «української» міліції, тамтешніх СБУшників, прокурорів та іншого служивого люду. В Донбасі озброєне з «воєнторгу РФ» «насєлєніє» кидалося на українську військову техніку, розпорювало животи українським патріотам, вбивало, катувало — це також були «масові заворушення»?

Події 2 травня 2014 року в Одесі ретельно зафільмовані й задокументовані. Ґрунтовне незалежне розслідування провела «Група 2 травня». Надворі ХХІ століття — тисячі людей зняли те, що відбулося, на камери та смартфони.

РубрикиБез рубрики

Олександр РУСИЙ. Байка про «навального» ліберала

Він був ліберал,
супротивник режиму,
у хащі хотів запровадити зміни.
Казав, що не можна і далі так жити,
і навіть царя закликав повалити.
Погрожував владі
загальним протестом,
Траплялось, сидів
під домашнім арештом.
Тож дехто казав:
«Це майбутній Месія,
що може усе і усе розуміє.
Він зробить із хащі велику державу,
поверне народу повагу і славу!».
І справді, не було такого питання,
яке викликало б у нього вагання.
Та якось спитали у цього месії:
«Чи скоро повернете
Крим Україні?».
Він наче спіткнувся,
не знав, що казати,
однак розумів,
що не можна мовчати.
Почав урочисто: «Живи, Україно…»
а потім додав:
«…без Донбасу та Криму!».

РубрикиБез рубрики

Моя Саврань

Я не савранчанка. Але я люблю вузесенький провулок, який, з’єднуючи дві паралельні дороги, значно скорочує мій шлях до центру. Люблю селищний парк, яким після робочого дня повертаюсь додому, вслухаючись у вечірні перемовини невидимих птахів. Люблю Південний Буг, якому без слів можна розповісти про все.

Я не маю в Саврані рідні. Але мені приємно, що скрізь, де буваю у журналістських справах, можу з повним правом представляти Савранський район, розповідаючи, як несуть свої води до Бугу, грайливо вигинаючись між вербами, річки Савранка і Яланець. Як розповідають про щось вітрам листяні і хвойні ліси. Про працелюбних і талановитих людей цього краю.

Такі думки заполонили мене в один із вересневих днів, коли Саврань святкувала 619-у річницю свого заснування.

До центрального парку, вглибині якого зручно розташувався літній майданчик зі сценою, з’їхалася величезна кількість людей. Все було, як і належить на таких врочистостях. Рух святкової колони центральними вулицях Саврані, покладання квітів до пам’ятника Шевченку, щирі промови-вітання голови селища Сергія Дужія та голови райдержадміністрації Віталія Свічинського.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua