РубрикиБез рубрики

Мажоритарні синекури

Депутати-мажоритарники від Одещини впродовж шостої сесії Верховної Ради «філонили» від роботи, заробітна ж плата від держави при цьому їм нараховувалася справно.

Хто «двієчник» і найбільше пропустив парламентських засідань, а хто хоча б трохи працював, розповіли представники громадянської мережі «Опора» та голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко на прес-конференції, що відбулася в ІА «Контекст Причорномор’я».

Упродовж шостої сесії восьмого скликання Верховної Ради України громадянська мережа «Опора» досліджувала діяльність народних депутатів, обраних в одномандатних мажоритарних округах. Моніторинг проводився в рамках проекту Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

Об’єктами моніторингу стали 88 народних обранців (11 з них — від Одеської області), які були відібрані за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендер-ного аспекту, попередніх показників активності в окрузі. Діяльність цих депутатів аналізували за двома ключовими показниками: законотворча робота в парламенті та активність у виборчому окрузі. На основі оцінювання й узагальнення 23 критеріїв активності формується щомісячний рейтинг 88 обранців за 100-бальною шкалою (депутат з найкращими показниками отримує 100 балів).

Згідно з висновками, жоден одеський мажоритарник за критерієм «активність» не входить до першої десятки рейтингу. Найвищий показник в Антона Кіссе — 14-е місце. Натомість двоє входять до останньої десятки: Едуард Матвійчук — 79-е місце та Леонід Клімов — 84-е.

«Якщо розбити на блоки, то в рейтингу «активності в парламенті» в першій десятці знову ж таки нема жодного народного депутата від Одещини. Найвище місце в того ж таки Кіссе (15-е), а до Матвійчука і Клімова в останній десятці приєднався Іван Фурсін — 80-е місце», — розповів Ігор Луговий, громадський консультант мережі «Опора».

Активність в окрузі — взагалі окрема тема. Беззаперечним аутсайдером у цьому рейтингу є Леонід Клімов — 88-е із 88 можливих місць. «Про цього депутата поговоримо окремо. За активність в окрузі він не набрав жодного бала, оскільки вже другий рік поспіль ми не можемо нічого знайти щодо його діяльності в окрузі, який, до речі, досить великий, на кілька районів. Приймальні, які працювали у Клімова раніше, — закриті, про нові жодної інформації нема. А коли звертаємося із запитами, нам обіцяють передзвонити і пропадають», — зауважив Ігор Луговий.

Окремої уваги заслуговує відвідування депутатами засідань Верховної Ради. Під час моніторингу дослідники вивчали як електронну, так і письмову реєстрації. Саме за показниками останньої нараховується заробітна плата обранцям. Вийшло, що більшість одеських мажоритарників відвідали менше 90% пленарних засідань. Так, згідно з письмовою реєстрацією лише Василь Гуляєв побував на всіх 100% засідань. Антон Кіссе має продемонстрував 97-відсоткову відвідуваність. Водночас п’ятеро наших мажоритарників пропустили більше половини засідань: Віталій Барвіненко — (49%), Олександр Пресман (54%), Едуард Матвійчук (67%), Леонід Клімов (69%) та Іван Фурсін (85%).

«Аналіз свідчить про порушення регламенту ВР більшістю одеських мажоритарників. Так, в Антона Кіссе, Івана Фурсіна, Сергія Ківалова, Леоніда Клімова, Олександра Пресмана, Олександра Урбанського та Віталія Барвіненка показники відвідуваності за електронною реєстрацією вищі, ніж за письмовою, що можливе лише у випадку, коли депутат не пройшов письмову реєстрацію або передав свою картку іншому для здійснення персонального голосування. Обидва варіанти не передбачені чинним регламентом Верховної Ради», — зазначив Ігор Луговий.

Невесела картина вимальовується і з роботою мажоритарників від Одещини у комітетах, до яких вони входять. Так, за підсумками шостої сесії, половину і більше засідань комітетів відвідали Антон Кіссе (75%), Василь Гуляєв (73%), Олександр Урбанський (63%), Іван Фурсін (54%) Дмитро Голубов (50%), Сергій Ківалов (50%) і Віталій Барвіненко (50%). Більше половини засідань своїх комітетів пропустили Леонід Клімов (77%), Олександр Пресман (82%) і Геннадій Чекіта (83%). Антилідер за цим показником — Едуард Матвійчук, який не відвідав жодного засідання комітету, до якого входить.

Окрім поганого відвідування, наші депутати ще й не дуже дбають про проблеми свого регіону. Лише два законопроекти з понад 70 зареєстрованих одеськими мажоритарниками стосуються проблем області. «Олександр Урбанський, Геннадій Чекіта, Василь Гуляєв та Антон Кіссе — серед співавторів законопроекту про фінансове оздоровлення ПАТ «Одеський припортовий завод», а Геннадій Чекіта — про внесення змін до Податкового кодексу щодо відновлення конкурентоспроможності судноплавства України. Щоправда, запитів, які стосуються проблем Одещини, наші мажоритарники подали більше: Едуард Матвійчук — 15, Антон Кіссе — 11, Василь Гуляєв та Сергій Ківалов — по 5, Геннадій Чекіта — 1.

«До речі, з-поміж наших депутатів-«списочників» узагалі жоден не реєстрував законопроектів, які торкалися б проблем Одещини», — підкреслив Ігор Луговий.

І це при тому, що можливість порушувати ті чи інші проблемні питання в залі засідань парламенту в одеських депутатів є! Вони просто її ігнорують.

Як і нехтують регулярними прийомами з виборцями, пуб-лічними зустрічами зі своїм електоратом і звітом перед ним.

Однозначної відповіді на питання, як змусити депутатів ходити на роботу й ухвалювати закони, що працюватимуть на користь регіону, нема. Деякі варіанти вирішення цієї проблеми запропонував голова обласного відділення «Комітету виборців України» Анатолій Бойко. За його словами, потрібно перестати голосувати «за гречку» чи інші якісь подачки і преференції. «Треба голосувати за тих, хто ще до виборів проявив себе як активний і послідовний борець за права та інтереси людей. А потім приходити на прийом до депутатів не лише з особистими проблемами і проханнями задовольнити секундні потреби, а з проблемами біль-шості — своєї вулиці, міста», — закликав Анатолій Бойко. А ще лідер обласного КВУ пообіцяв одеським журналістам з’ясувати, чи були у парламенті затримки і вирахування із заробіт-

них плат обранців, які прогулювали засідання. Таких, як уже знаємо, серед представників нашого регіону виявилося чимало.

Наостанок Анатолій Бойко торкнувся теми депутатського піару. Нещодавно було 1 вересня і багато хто не втримався й прорекламував себе на Дні знань. «На лінійках ми помітили Сергія Ківалова, Дмитра Голубова, Євгена Дейдея, Миколу Скорика, Олександра Пресмана, Антона Кіссе і Василя Гуляєва. Не виключено, що всі нардепи відвідували школи, але за-фіксувати їх нам не вдалося», — зазначив експерт. У декого навіть вийшов антипіар. Скажімо, Дмитро Голубов відзначився дивакуватою настановою школярам, сказавши: якщо гарно вчитися, то можна вступити до інституту, а хто вчитиметься погано і вступить до університету — завжди зможе стати депутатом.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

P.S. Варто зазначити, що це лише один з етапів моніторингу активності депутатів-мажоритарників у ВР. Ближче до нового року дослідники обіцяють представити аналіз за три роки діяльності всіх депутатів в Одеській області.

І.Д.

Переглядів: 473
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua