РубрикиБез рубрики

Стратегічний однокутник

Коли «заклад» з року в рік приносить збитки, перше, що приходить у голову реформаторам, — поміняти ліжка місцями. Після перестановки збитки часто ростуть. Що після цього запропонують реформатори? Правильно. Ще раз переставити ліжка.

Єдиновладдя як система

Формально Україна є парламентсько-президентською республікою. Це зафіксовано в Конституції і в законодавстві, втілене в системі державного управління. Але реальні повноваження нинішнього глави української держави набагато ширші. З допомогою Адміністрації Президента він керує країною майже так само, як Генеральний секретар ЦК КПРС керував Радянським Союзом.

Роль Політбюро при цьому виконує так звана «стратегічна сімка» або «дев’ятка», а роль ЦК — Кабінет Міністрів і Верховна Рада. Можна без кінця розмірковувати про демократію, поділ влади і конкуренцію політичних партій, але стратегічні рішення приймаються не в парламентських фракціях і не на урядових засіданнях, а в кабінетах на Банковій, де останнє слово в усьому до останніх деталей належить одній людині.

РубрикиБез рубрики

Мажоритарні синекури

Депутати-мажоритарники від Одещини впродовж шостої сесії Верховної Ради «філонили» від роботи, заробітна ж плата від держави при цьому їм нараховувалася справно.

Хто «двієчник» і найбільше пропустив парламентських засідань, а хто хоча б трохи працював, розповіли представники громадянської мережі «Опора» та голова Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Анатолій Бойко на прес-конференції, що відбулася в ІА «Контекст Причорномор’я».

РубрикиОпитування

Час точних діагнозів й адекватних відповідей

Із послання Президента до Верховної Ради «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2017 році», виголошеного 7 вересня

Ми з вами вибралися з глибокої і смертельно небезпечної прірви — це є очевидне наше досягнення. Ясно й чітко бачимо далеку, поки що, вершину, яку маємо підкорити, — це наша велика мета. Та ми, на жаль, все ще близько до урвища, можемо схибити й оступитися. Лише один неправильний крок — і ми знову внизу. На жаль, це є наш головний ризик. Із-за перевалу над нами нависає хижа орда — це небезпечна і довготривала загроза.

Цими днями набрала чинності Угода про асоціацію. Завдяки тому, що Євросоюз ще позаминулого року погодився на тимчасове її застосування, ми вже можемо тішитися такими попередніми її підсумками, як зростання нашого експорту до ЄС. Зокрема, в першому півріччі 2017-го цей експорт зріс на 23%. Частка ЄС у зовнішній торгівлі України досягла 40%. Хочу нагадати, що у 2012-у ця частка складала 30%, а в 2009-у — 25%. Це свідчить про початок процесу інтеграції української економіки до ринку ЄС. А разом з безвізом — про кардинальну зміну наших геополітичних та цивілізаційних координат.

РубрикиБез рубрики

А ви кажете «мораторій»...

Іноземні інвестори контролюють понад 5% сільгосп-земель в Україні.

Наша держава, попри офіційну заборону на торгівлю угіддями, ввійшла до першої п’ятірки країн за площами сільськогосподарських земель, які контролюють іноземні інвестори, повідомляє http://www.agro-business.com.ua, посилаючись на результати аналітичного звіту міжнародної незалежної ініціативи з моніторингу землі Land Matrix Initiative, чиїм партнером у Східній Європі є Національний екологічний центр України.

РубрикиАкція

Повага до «швидкої»

У четвер наша область долучилася до широкомасштабної інформаційної кампанії «Швидка поруч». Почали з тематичного «круглого столу», організатором якого виступив Департамент охорони здоров’я Одеської ОДА.

Як зазначають ініціатори акції — Національна рада охорони здоров’я та безпеки і профільні управління (департаменти) обл-держадміністрацій — в останні роки в нашій країні спостерігається поширення неповаги до важкої професії лікаря невідкладної допомоги, нерідко зустрічаються факти створення штучних перепон для належного виконання бригадами «швидкої» їхніх обов’язків, каретам, які мчать до хворого або з ним у лікарню, не поступаються дорогою, дзвонять з хибними викликами тощо.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua