РубрикиТема дня

Ключові компетентності й наскрізні вміння

Верховна Рада «благословила» освітню реформу — після затяжних дискусій (загалом обговорення тривало понад три роки) у вівторок 255 народних депутатів підтримали Закон «Про освіту». Жодного голосу «за» не дали фракція «Опозиційного блоку» та група «Відродження».

Перший заступник голови Комітету ВР з питань науки й освіти Олександр Співаковський, презентуючи законопроект, наголосив, що цей документ є фундаментом для розвитку освітнього простору України.

Закон, зокрема, встановлює, що право на безоплатну освіту забезпечується для здобувачів дошкільної та повної загальної середньої освіти за рахунок розвитку мережі закладів освіти всіх форм власності та їх фінансового забезпечення у порядку, встановленому законодавством, і в обсязі, достатньому для забезпечення права на освіту всіх громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України.

РубрикиБез рубрики

Підтримайте дітей!

Партія «Відродження» звертається до одеситів з проханням підтримати петицію на сайті Адміністрації Президента України. Петиція стосується законопроекту №6063-д, яким пропонується підвищити соціальні виплати родинам із дітьми. Вона зареєстрована на сайті АП 29 серпня. Про це повідомив голова Одеської обласної організації партії «Відродження» Василь Гуляєв.

Народний депутат розповів, що автором петиції є перший заступник голови партії «Відродження» Володимир Пилипенко. У ній, зокрема, він просить Президента визначити законопроект №6063-д як невідкладний та забезпечити його позачерговий розгляд Верховною Радою України.

Нагадаємо, законопроектом №6063-д пропонується збільшити розмір допомоги у зв’язку з народженням дитини. «Сукупний розмір виплат на першу дитину становитиме 72726 грн, на другу — 79856 грн, на третю та кожну наступну дитину — 86986 грн. Пропонується також підвищити виплати одиноким матерям, повернути безкоштовне харчування у школах та дитсадках, інші пільги, скасовані у 2014 році», — додав політик.

РубрикиБез рубрики

Хто посіяв — той і збирає

На Одещині за фактами рейдерського захоплення врожаю порушено більше десяти справ.

За місяць роботи штабу боротьби з аграрним рейдерством вдалося зупинити десятки спроб захоплення врожаю чи землі на території нашої області. За деякими фактами вже розпочато кримінальні провадження, таких справ наразі більше десяти. Про це йшлося на засіданні штабу, яке провів перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Терещук, повідомляє прес-служба ОДА.

Як зазначив посадовець, спроби рейдерства зафіксовано у всіх районах. Здебільшого, скрізь порушникам допомагають представники влади чи поліція. «Рейдери працюють у тісному зв’язку інколи з правоохоронними органами, інколи з адміні-страціями, з міськими головами. Так сталося в Ширяївському районі. Вже підготовлена інформація для прокурора та начальника поліції області, до генерального прокурора, щоб було проведене службове розслідування щодо участі правоохоронців у цих схемах та вжиті відповідні заходи. Якщо це стосується представників влади, то також буде реакція з боку голови ОДА. По кожному факту ми працюємо індивідуально, але все має бути в рамках закону: хто посіяв урожай — той його і збирає», — наголосив Олександр Терещук.

РубрикиБез рубрики

Назви змінюються, історія продовжується


Дуалізм, боротьба протилежностей, антагоністичне співіснування двох різних точок зору, що породжені різними ментальностями? Де закінчується наука і де починається ідеологія, політика?

Такі питання постають, коли прагнеш пояснити нинішню ситуацію, що склалася в науковому середовищі Одеси щодо дати її заснування. Усталене відзначення Дня міста 2 вересня вкотре актуалізувало цю тему. Ігнорувати позицію громадської організації «Одесі — 600+», яка об’єднує авторитетних істориків, краєзнавців, представників різних прошарків інтелігенції, нині вже неможливо.

4 вересня на Головпоштамті відбулося погашення марки ГО «Одесі — 600+». У церемонії взяли участь представники цієї організації, філателісти, співробітники «Укрпошти», інші зацікавлені особи. Виконали урочисту місію координатор ГО «Одесі — 600+» Валерій Ліверинов та директор Одеської дирекції «Укрпошти» Наталія Приходько. До слова, останнє погашення марки з по-дібною символікою відбулося два роки тому з нагоди 600-ліття першої писемної згадки порту Коцюбіїв (згодом Качибей-Хаджибей).

РубрикиБез рубрики

Шанс для будинку Русова

У вівторок біля стін багатостраждального будинку Русова з’явилися працівники, які почали прибирати риштування і захисну сітку.

Одночасно проводиться фотографування всіх елементів споруди для створення повноцінного 3D-макету всього будинку Русова. Ці роботи виконують співробітники німецької компанії Christoroi в рамках підготовки до реконструкції пам’ятки архітектури. Наразі ведеться створення графічного образу, відновлення детального креслення будівлі.

Фахівці з Німеччини — це субпідрядники, залучені до реалізації проекту компанією Remmers, що спеціалізується на відновлювальних роботах з реставрації старовинних об’єктів. Представники Christoroi зазначили, що відновлений будинок Русова не буде точною копією того, який добре знайомий одеситам, оскільки, на жаль, назавжди втрачено унікальні елементи інтер’єру і декору, а складові несучих конструкцій потребують заміни.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

РубрикиБез рубрики

Новий наставник «моряків»

У понеділок на базі ФК «Чорноморець», що в Совіньоні, генеральний директор клубу Анатолій Місюра представив команді її нового головного тренера — фахівця з Білорусі Олега Дулуба (на знімку).

Як інформує прес-служба «моряків», помічниками головного тренера призначено Юрія Поклада, Василя Хомутовського та Олександра Грановського. Представив Анатолій Місюра і нового керівника селекційного відділу клубу — Владислава Немешкала, який уже працював у «Чорноморці» в середині 2000-х.

РубрикиБез рубрики

Лицар південного степу

З когорти шістдесятників: одне з призабутих імен

18 вересня сповнилося б 80 років Володимирові Куликівському — непересічному поетові з когорти шістдесятників, за часом творчості і за духом, поетові, який рано пішов із життя і якого через сім років після смерті (по виході в світ збірки вибраного «Відтворення» в «Українському письменникові»), у 1992-у, прийняли до Спілки письменників України (посмертно).

Його друзі нерідко напівжартома говорили, що Володимир має дві малі батьківщини, і він це визнавав, будучи неабияким поціновувачем гумору. Адже народився В.П. Куликівський на Одещині, у містечку Балта, з якою і пов’язаний початок його творчості, а з 1960 року до трагічного травня 1985-го проживав переважно в Херсоні. Однак, ці два періоди були для нього взаємопов’язані як за характером чи способом життя, так і за літературної творчості.

Перші вірші Володі, тоді ще школяра балтської школи № 6, побачили світ у районній газеті «Комунар» (тепер — «Народна трибуна») 1954-го, а вже через два роки його запросили працювати у цій газеті, де першим учителем (учителем назавжди, вважав Володимир) у літературі і журналістиці був заступник редактора, поет Семен Цванг, який заснував у Балті літоб’єднання.

РубрикиБез рубрики

Чому наші діти не граються у війну?

Роман КРАКАЛІЯ

Новела

Наче б мимо летіла, та враз опустилась важко на балконне бильце. Не скрекотнула навіть, мовчить… Що, замахалась новини розносити, білобока? А то ні! Розумію… Таку вже роботу Господь тобі виписав — новинаркою служити. Тяжка твоя служба нині, еге ж?.. Та й чи була колись легкою?.. То носи вже — не нарікай… Ага, правду кажу: бач, головою покивуєш згідливо.

Сидить, обсервує свій простір, туди-сюди поглядаючи, на мене вже й не глипне. Розмірковує, куди зараз податись-полетіти: наліво підеш — тривожну вість принесеш, направо — з новиною недоброю, а навпрошки подасися — то затужать там, заридають… Надивилася вже…

РубрикиБез рубрики

Над суєтою

Одна з найістотніших прикмет творчого стилю Геннадія Щипківського — вроджена відраза до усякого роду імітацій, бутафорій, вдаваної сердечності та псевдоглибокодумності. І в житті, і в творчості бути таким, яким є — розкутим, природним, щирим, доступним — давнє його правило. Серед естетичних пріоритетів автора «Товтр» і «Перестиглого грому» утвердилося переконання, що зовнішня ефектність слова, жонглювання ним — літературне хлоп’яцтво, якого серйозний письменник дозволити собі не може. Його мета — внутрішня образна наповненість тексту, художня ефективність кожного текстового елемента. Ці стильові ознаки характерні і для збірки поезій «Клейноди степу» нещодавно виданої «Астропринтом».

Ліричний герой книги — хлібороб з діда-прадіда. Він живе болями і радощами своєї землі. Посушливої пори йому вчувається, як від спраги «Кричить ночами Земля і злизує росу». Він, як метровкою-циркулем, не раз зміряв її ногами; як Божу благодать, очима спивав її красу. Життєлюб і добротворець, людина відкритої душі, що п’яніє від натхненної праці і духовної піднесеності, він учить вдячності за неї Богові і стремлінню до неї:

І зустріну літо за селом,
Де шляхи розходяться хрещаті,
Приведу додому й за столом
Почастую медом в нашій хаті.

РубрикиБез рубрики

Який твій водний слід?

Кожна людина на Землі за рік використовує 1,5 мільйона літрів води

Вода — основа життя. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот — рослин, тварин, бактерій... Людина також не може прожити без води. Наше тіло на 80% складається з цієї унікальної речовини, у водному середовищі відбуваються всі обмінні процеси в організмі.

Вода потрібна нам щодня — ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, миття, охолодження, нагрівання й майже на кожному етапі виробництва товарів. Хоча понад 70% поверхні Землі вкрито водою, тільки близько 3% є прісною. Лише третина прісної води доступна людині, інша зберігається в льодовиках. Більшу частину вільної води складають ґрунтові води. Отже, річки й озера містять менше 0,3% прісної води планети. Для наочності: на кожну ванну солоної води припадає 1 літр прісної, з якого тільки 1 чарка доступна для пиття.

РубрикиБез рубрики

Незаймані озера Оптимістичної

Велике підземне озеро з кришталево чистою водою відкрили нещодавно на Тернопіллі, досліджуючи унікальну печеру Оптимістична.

Як повідомляє тамтешній сайт www.tenews.org.ua, печера, яка нещодавно відзначила 50-ліття з дня її відкриття, зробила дослідникам цікавий подарунок — каскад підземних озер.

Невеличка спочатку, від двох кілометрів забитих глиною ходів, щорічною працею спелеоекспедицій під керівництвом Львівського спелеоклубу «Циклоп», Оптимістична досягла статусу найдовшої печери Європи, а серед гіпсових — найдовшої у світі.

РубрикиЗдоров’я

Варикоз — «чума XXI століття»

Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно оголосила варикоз однією з найнебезпечніших масових хвороб сучасності. За даними статистики, в останні 20 років — 57 відсотків пацієнтів з варикозом помирають у перші 3—4 роки після захворювання, з них 29 відсотків — у перші 1,5 року. Причини смерті різняться — від тромбофлебіту до трофічних виразок і зумовлених ними ракових пухлин. 

Про те, як врятувати своє життя, якщо вам поставили діагноз «варикоз», сьогоднішня розмова з кандидатом медичних наук, доцентом Андрієм КОВАЛЕМ.

— Перше питання щодо статистики: наскільки точні дані ВООЗ і чи згодні ви з ними?

— Знаєте, ВООЗ — це, напевне, чи не єдина міжнародна медична структура, якій сьогодні можна довіряти. Як відомо, ВООЗ стежить за світовими трендами і займається розробкою стратегії щодо захисту людства від хвороб. А якщо говорити конкретно про цей випадок — у них є всі підстави бити на сполох. Ми в Україні впродовж останніх десятиліть теж фіксуємо різке зростання смертності від цієї недуги. А з огляду на масовість поширення варикозу — це вкрай серйозна проблема.

РубрикиБез рубрики

Приходьте зі своїми стільчиками!

Невгамовні учасники проекту «Місце зустрічі — діалог» Римма Литвин і Давид Стуржа організували незвичайний концерт на сходинках багатоповерхового будинку.

— Цими днями Одеса святкує День міста. 

У центрі — чимало цікавих та різноманітних заходів. А у нас, на житломасиві Котовського, живе чимало людей, які не виходять за територію свого двору. Так сталося, що у цих будинках мешкають люди, які в молодості отримали квартири, працюючи на фабриках та заводах, і всі практично разом постарішали. Тож ми й вирішили влаштувати свято для своїх, — посміхається пані Римма.

РубрикиЗдоров’я

Огіркові маски і лосьйони

Спрадавна відома корисна дія на шкіру, передусім обличчя і рук, соку зі свіжих огірків. Скажімо, маски дають очищаючий, тонізуючий і вибілюючий ефект, а лосьйони не лише тонізують шкіру, а й роблять її пружною, позбавляють від вугрів.

Ось кілька рецептів на вибір.

Для сухої шкіри

 • Одну столову ложку тертого огірка змішайте з такою ж кількістю сметани і нанесіть на обличчя й шию на 15 хвилин. Цю маску бажано робити двічі на тиждень.
 • Змішайте 3—4 столових ложки натертого огірка з 2 столовими ложками сметани, нанесіть кашку на обличчя і шию. Через 20 хвилин змийте водою.

 

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 21 грн.
 • на 3 місяці — 63 грн.
 • на 6 місяців — 126 грн.
 • на 12 місяців — 252 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 15 грн.
 • на 3 місяці — 45 грн.
 • на 6 місяців — 90 грн.
 • на 12 місяців — 180 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua