РубрикиТема дня

Разом сильніші

Учора, 1 вересня, набула повної міжнародно-правової чинності Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом, включаючи створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі.

Як відомо, Угода про асоціацію була підписана у два етапи: політична частина — 21 березня 2014 ро-ку, економічна — 27 червня. Тоді ж, у вересні 2014-го Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували угоду. Для повного набуття чинності її повинні були ратифі-кувати ще й усі 28 країн-членів ЄС. Через референдум у Нідерландах процес ратифікації Угоди затягнувся на три роки і був завершений лише нинішнього літа.

Нагадаємо, що переговори щодо нового базового договору між Україною та ЄС на заміну чинної тоді Угоди про партнерство та співробітництво стартували у березні 2007 року. 11 листопада 2011-го у Брюсселі відбувся завершальний, 21-й раунд переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, на якому були узгоджені всі її положення.

Планувалося, що на саміті Східного партнерства, який відбувся у Вільнюсі 27—28 листопада 2013 року Угоду між Україною та ЄС буде парафовано, але офіційний Київ в особі тодішнього президента Януковича відмовився обрати європейський вектор розвитку держави, зробивши черговий розворот у бік Москви. Тоді, у Вільнюсі, європейське майбутнє обрали Грузія та Молдова, а в Україні почалася Революція Гідності, і ли-ше після зміни влади перемовини з Європою по-новилися. Але й подальший шлях не був легким — Росія, яка над усе боїться випустити нашу державу з орбіти свого впливу, намагалася заблокувати повноцінне партнерство України з Євросоюзом. Через тиск Москви торговельні положення угоди були заблоковані до 1 січня 2016-го. У період з 1 листопада 2014-го і до вчорашнього дня Угода про асоціацію між Україною та ЄС перебувала у статусі тимчасового виконання (механізм ЄС, який дозволив почати виконання угоди, не очікуючи на її ратифікацію, що була заблокована вже згаданим ре-ферендумом у Нідерландах).

З учорашнього дня угода стала юридично чинною, відтак почали діяти і ті статті, що були заморожені в режимі тимчасового виконання. Це, зокрема, стосується таких секторальних напрямків, як макроекономічне співробіт-ництво, управління державними фінансами, статистика, космос, наука і технології, політика у сфері промисловості і підприємництва, інформаційне суспільство, туризм тощо.

Як наголошує «Європейська правда», від учора набула чинності і глава «Громадське здоров’я». В рамках угоди Україна повинна імплементувати близько 20 різних актів Євросоюзу, але стосуються вони не ліжок у лікарнях, а тютюнопаління, боротьби з інфекціями, алкогольною та наркотичної залежністю, раковими захворюваннями і так далі. Створення ж усебічної та поглибленої зони вільної торгівлі має сприяти поступовій інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС.

Загалом Угода про асоціацію налічує понад тисячу сторінок (преамбула, сім частин, 43 додатки та 3 протоколи). Відтак після 1 вересня наше життя не зміниться тут і зараз на краще — попереду величезний обсяг роботи на всіх рівнях державного управління, економічних і суспільних взаємин, але асоціація з ЄС — це той шлях, ідучи яким, ми справді можемо збудувати цивілізовану країну. Натомість уся Європа разом з нами стане сильнішою — впевненість у цьому висловив президент Європейської Ради Дональд Туск, вітаючи Україну з повним набуттям чинності угоди.

Переглядів: 1080
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua