РубрикиТочка зору

Чорнобиль — перший постріл останньої війни

Чорнобильська трагедія належить до тих знакових подій у світі, що докорінно вплинули на хід подальшої історії людства.

Після нищівного удару по сільському господарству, пов’язаного з конфіскацією землі у селян на початку 1930-х, воно так і не змогло досягти рівня, достатнього, щоб годувати населення Радянського Союзу. Єдиним засобом розв’язання продовольчої проблеми став експорт нафти. Післявоєнний світ динамічно розвивався, попит на нафту швидко зростав разом з цінами на неї. Виручки від продажу нафти цілком вистачало на закупівлі продовольства і товарів широкого вжитку, яких у Радянському Союзі також катастрофічно не вистачало, для задоволення мінімальних потреб населення. Але цієї виручки вже бракувало на інноваційний розвиток економіки. Сировинний характер радянської економіки дедалі більше посилювався.

РубрикиБез рубрики

Слова, слова, слова...

У період штилю, міжсезоння, коли на внутрішньому і зовнішньому фронтах політика дії тимчасово завмирає, різко зростає ціна слова. Прикладів цьому багато, але виділимо два.

Знак «Стоп» на автобані

Перший приклад пов’язаний з виступами, які за часом розділяють чотири дні. Це промова Президента України Петра Порошенка, виголошена на параді на честь Дня незалежності 24 серпня, та зауваження очільника Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, висловлені на щорічній конференції послів країн ЄС в Брюсселі 28 серпня. Підкреслюю, йдеться не про виступи цих лідерів в повному обсязі, а про невеликі фрагменти, окремі висловлювання, на перший погляд, випадково вирвані з контексту. Але тільки на перший погляд.

Президент України, нагадаю, свій виступ на параді почав з того, що в ряду позитивних подій, які «залишать слід у нашій історії і вплинуть на наше майбутнє», першим відзначив успішне завершення боротьби за ратифікацію Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

РубрикиТема дня

Разом сильніші

Учора, 1 вересня, набула повної міжнародно-правової чинності Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом, включаючи створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі.

Як відомо, Угода про асоціацію була підписана у два етапи: політична частина — 21 березня 2014 ро-ку, економічна — 27 червня. Тоді ж, у вересні 2014-го Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікували угоду. Для повного набуття чинності її повинні були ратифі-кувати ще й усі 28 країн-членів ЄС. Через референдум у Нідерландах процес ратифікації Угоди затягнувся на три роки і був завершений лише нинішнього літа.

РубрикиБез рубрики

То скільки вас, дельфіни?

Науково-дослідне судно Європейського Союзу «Маре Нігрум» 28 серпня вирушило з порту Одеси вивчати екологічний стан Чорного моря. Це вже друге таке дослідження. Перше проводилося минулого року, і з його результатами можна ознайомитися на сайті проекту www.emblasproject.org та на шпальтах «Чорноморських новин» (див. номери за 28 травня 2016-го за 29 квітня 2017-го). 

Вранці того ж дня відбулася прес-конференція, присвячена екологічному дослідженню, яке здійснюється за підтримки проекту ЄС/ПРООН «Удосконалення екологічного моніторингу в Чорному морі». Над проектом працюють фахівці з України, Грузії, Румунії, Болгарії, Словаччини, Бельгії, Франції та інших держав. Науковці розповіли про нові методи дослідження Чорного моря, про підводне життя на філофорних полях та стан популяції морських ссавців.

Експедиція триватиме кілька тижнів і завершиться у Батумі. За цей час будуть відібрані проби води та донних відкладів, включаючи глибини до 2 кілометрів. На прес-конференції проект EMBLAS-II репрезентував нову науково-дослідну програму, яка покликана дати відповіді на такі питання: наскільки Чорне море забруднене морським сміттям; у який спосіб та наскільки воно здатне самоочищатися і чи не зменшується життєвий простір для морських мешканців.

Аргентинське танго

/_f/2017/080.jpg Далеко не кожен має за честь одержати особисте послання з резиденції Папи Рим-ського. А саме такий лист надійшов на адресу одеського художника Альберто Павлюка.

Одразу скажемо, що пан Альберто, як і глава католицької церкви, народився і тривалий час прожив в Аргентині. Нижче — про все докладніше.

Там, за океаном...

Мелодія аргентинського танго неодмінно викликає зворушливі почуття, журливі та пристрасні водночас. У ній наче відлунює пережите, віддалене в часі, але близьке серцю. Згадуючи минуле, бачимо молоде подружжя з Волині — Семена та Василину, які, відважившись на далеку подорож у пошуках кращого життя, у 1920-х перебираються до Аргентини. Для танго треба два партнери, а для успіху у житті — дві умови: працьовитість і підтримка держави. Волиняни були беручкі до роботи, й Аргентина подбала про них.

РубрикиБез рубрики

«Тимошенко — лідер довіри українців»

Уже тривалий час у різноманітних рейтингах політичних партій першість тримає ВО «Батьківщина».

Лідер цієї політичної сили Юлія Тимошенко також регулярно посідає першу позицію щодо президентських уподобань громадськості. Навіть більше, соці-ологи раз у раз стверджують, що саме Тимошенко здатна з неабияким відривом перемогти в другому турі виборів Президента України чинного главу держави. З огляду на це експерти назвали Тимошенко лідером довіри українців. Про це свідчать дані опитування, проведеного Центром «Соціальний моніторинг», Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка й Інститутом аналізу та прогнозування.

РубрикиБез рубрики

Прощавайте, канікули, або Кілька вражень про освіту в Канаді

Сьогодні в школі, куди ходитиме мій син у найближчий рік, було свято. Ну, такі собі батьківські збори. Як це відбувається у них?

Запросили батьків, чиї діти вперше підуть до школи цього року в 7-й та 8-й класи. В Канаді діти вчаться по два роки в одній школі, а потім переходять в інші. Це зроблено для того, щоб учні були майже одного віку. Так ось. День — для батьків та учнів, знайомство. Зранку всі прой-шли реєстрацію, отримали наліпки з іменами, щоб легше знайомитися, і пішли на сніданок. Йогурти, фрукти, бутер-броди, соки. Поснідавши, після гімну Канади розбрелися діти окремо, батьки окремо. Впродовж трьох годин нам розповідали про школу, харчування, спорт, дрескод студентів і ще багато чого іншого.

Найголовніші правила: сон — не менше 10 годин, харчування в день має бути 5-разовим (три основних + перекуси з фруктами і йогуртами чи кефірами), біля телевізора й комп’ютерів чи з телефонами — максимум дві години, кока-коли — нуль. (В Канаді дуже борються з цим і схожими напоями, адже в одній пляшці цієї «чудодійної» рідини міститься аж 40 ложок цукру. Люди часто хворіють на ожиріння і цукровий діабет. Тому дієтологи б’ють на сполох ще з садочків).

РубрикиБез рубрики

«Високе, як віки, вкраїнське небо...»

Лише найкращі свої твори подають одеські художники на щорічну традиційну виставку з нагоди свята Незалежності.

Так само й цьогорічний святковий вернісаж, уряджений правлінням Одеської організації НСХУ у виставковій залі, що по вул. Торговій, 2, дивує розмаїттям стилів, барв, композиційних вирішень, а передовсім — багатством та глибиною художнього мислення, сміливістю творчого пошуку.

Цілісному образу виставки сприяє і ретельний попередній відбір мистецьких творів до участі у вернісажі за єдиним критерієм — високою художністю.

І, звичайно ж, ці твори присвячені рідній землі з великою вдячністю за те, що дала мистцям життя та щастя народитися тут, нагородила талантом оспівувати не лише красу й вічність її, але також і свою любов до цієї землі…

РубрикиБез рубрики

Дев’ять яскравих подій оксамитового сезону

Дев’ять різноманітних подій відбудуться у рамках ІІІ фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», що пройде 8—17 вересня.  Детальніше про це розповіла на прес-конференції Надія Бабіч, генеральний директор театру, заслужений працівник культури України.

Мета фестивалю, що став окрасою оксамитового сезону  в нашому чудовому місті, — популяризація українського та світового класичного мистецтва задля підтвердження авторитету Одеси як культурної столиці Півдня України.

1 жовтня сповнюється 130 років з того дня, як Одеський оперний уперше відчинив свої двері для відвідувачів, тож фестиваль присвячений цій знаменній даті.

Цьогорічний фестиваль обіцяє стати незабутнім — відомі виконавці світового оперного та балетного мистецтва, а також колектив театру зроблять усе можливе, щоби свято вишуканої музики і танцю запам’яталося назавжди.

РубрикиБез рубрики

Борець за чистий і здоровий світ

В Одесі побував відомий турецький еколог і мандрівник Орхан Курал (на знімку), який провів прес-конференцію в Генеральному консульстві Турецької Республіки.

Керівник факультету гірничої інженерії Стамбульського технічного університету, голова Клубу мандрівників Туреччини, почесний консул Беніну і Вануату в Стамбулі, захисник тварин, еколог, телеведучий, автор 25 книг про здоровий спосіб життя, перекладених на 20 мов, Орхан Курал відвідав понад 200 держав, а заодно став визнаним у світі рекордсменом з проведення прес-конференцій. У 47 країнах він дав 4 тисячі брифінгів, розповідаючи на них про свої подорожі, спостереження за життям людей, їхніми традиціями і звичаями.

Учений і мандрівник виступає проти надмірного споживання ресурсів Землі й закликає всіляко їх заощаджувати. На прес-конференції в Одесі навіть продемонстрував дерев’яне яйце, з допомогою якого він успішно штопає порвані шкарпетки, що, з його точки зору, також дозволяє економити ресурси Землі, користуючись однією річчю багато років.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua