РубрикиАкція

Пересувна синагога у Балті

Минулого тижня у житті єврейської громади Балти відбулася неординарна подія. У рамках міжобласної благодійної акції до нашого міста приїхала пересувна синагога (міцва-мобіль — спеціально обладнаний автофургон з усіма необхідними атрибутами) з представниками єврейських общин Одеси, Запоріжжя, Миколаєва та Херсона.

Зустріч гостей з численними членами місцевої єврейської громади проходила у залі та побіля будівлі кафе «Ивушка» у теплій, невимушеній обстановці.  Прибули вони до нашого міста з Первомайська Миколаївської області. А перед тим їх благодійний маршрут пролягав містечками Запорізької, Херсонської, Миколаївської та частково Дніпропетровської областей, де, як і в Балті, нема синагог (у нашому місті реконструкція синагоги ще не закінчена), а відтак членам місцевих общин ніде проводити релігійні обряди. В основі таких акцій, які організовуються задля підтримки й розвитку єврейства в Україні, лежить зарубіжний досвід.

Гостей представив голова балтської общини В.А. Вінярський. Жителям нашого міста цікаво було спілкуватися з чотирма молодими людьми, студентами єврейських вишів, вихідцями з родин відомих рабинів. У залі кафе вони розповіли про традиції й легенди, обряди та звичаї єврейського народу, відповіли на запитання присутніх. Розповіді супроводжувалися демонстрацією відеороликів.

Невимушене і близьке спілкування балтян з гостями продовжилося надворі. Члени місцевої общини мали можливість побувати у пересувній синагозі, ознайомитися з її інтер’єром, атрибутами, переліком послуг, які тут надаються, деякими ритуалами, отримати благословення та пам’ятні ритуальні подаруночки. Гості на згадку сфотографувалися з членами балтської общини, а також відвідали деякі єврейські родини вдома. У рамках міжобласної акції сім’ї балтських євреїв одержали продуктові набори.

Зустріч балтян з активістами пересувної синагоги видалася по-справжньому цікавою, корисною, пам’ятною. І за це місцева община дуже вдячна гостям.

Михайло ГЕРШКОВИЧ.
м. Балта.

Переглядів: 570
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua