Пиріжки для винахідників

Я знаю, науково доведено, що день влітку довгий, а взимку короткий. Але я і мої молодші брати маємо іншу думку. Чому літні канікули так швидко минають? Так довго чекаєш літа, а коли дочекаєшся, то дні починають так швидко збігати... І в нас багато однодумців...

Ось, нарешті, діждалися літа. З кожним днем ставало все тепліше і настрій у нас поліпшувався. Якось після ігор-розваг я з молодшими братами Мухамедом та Алі вирішили винайти щось. Спека ж така, що сама підказує ідею, щоб сонячну енергію ми перетворили в електричну, і тоді в нас буде велика економія та незалежність від газу. Сиділи ми на великому ґанку і міркували: ну як цю спеку законсервувати, щоб випустити взимку, коли надворі холоднеча і потрібне тепло, яке дуже дороге. Бо влітку, знаємо, нема чим дихати через оту спеку, а взимку так бракує сонячного тепла. Ну як це зробити, як?

Ідей було багато. Ми використовували і дзеркальця, і скельця від бабусиних окулярів, нагрівали воду в склянці, вивчали через затемнене скло Сонце, випалювали через скельце від окулярів малюнок на дощечці... Одне слово ідей-пропозицій було багато. Ми голосно сперечалися, перебивали одне одного і, зрештою, вирішили, що кожен з нас намалює свій винахід і розповість, як він працює. Всі погодилися.

І якраз у цей час прийшли малявки — це наші дві сестрички. Маша і Настя. В однієї була тарілка з пиріжками, а в іншої — компот. Дівчатка все поклали на стіл і побігли до бабусі. Ми з хлопцями взялися до пиріжків, і коли допили компот, знову дійшли висновку: будемо кожен окремо описувати свій винахід, креслити його і записати думки. Взялися до роботи. Я всівся  в зручне крісло, Алі примостився в гойдалці-ліжку, а Мухамед — на старому дивані. Закипіла робота. Біля Мухамеда була купа листочків, Алі щось малював у блокноті, я ж, узявши олівець, почав креслити-малювати у загальному зошиті. Я мріяв спіймати енергію сонця, і це обов’язково мусив зробити, бо ж старший і мав показати приклад меншим. Малював, креслив, думав... Дуже старався спіймати в полон сонячну енергію, яка могла бути безкоштовною. Я думав, думав, думав...

«Бабусю, ось хлопці!» — голосно пролунав голос Марійки. «Та вони ж позасинали!» — підтримала її Настя.

Я розплющив очі. Ми справді позасинали. Пиріжки і компот були дуже смачними, а тут ще й сонечко розморило, схилило на сон. Папірці з «винаходами» були скрізь. Креслень і малюнків було багато. Нотатки Мухамеда здув вітерець.

Прийшла бабуся, і ми почали розповідати про свої труди-старання. Бабуся кивала, схвалюючи ідею, а потім запропонувала зібрати всі записи, помити руки, і запросила всіх до столу. Не відмовилися. А свої винаходи ми ще допрацюємо й неодмінно про них розповімо.

Михайло ЗАВІРЮХА,
12 років.
Лиманський район,
с. Іллічівка.

Переглядів: 4147
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua