РубрикиБез рубрики

Парад підозр і страхів

Від спеки до середини серпня так втомлюєшся, що осінь чекаєш уже з нетерпінням. Але ще залишається трохи літа. Небезпечний час. Негоди не передбачається, тож буря, якщо налетить, застане зненацька. До політики це теж стосується.

Ніхто не знає,
як вийти з війни

Про те, що насправді відбувається в зоні антитерористичної операції, простим громадянам України з випусків новин на ТБ або зі статей у пресі дізнатися неможливо. Якщо вірити всьому, що кожного дня показують і пишуть, ситуація в АТО в останні роки з дня у день загострюється, убитих і поранених бійців та мирних жителів більшає. Снаряди і міни без кінця «прилітають» з-за лінії зіткнення, а диверсійно-розвідувальним групам ворога наша армія не дає наблизитися до блокпостів.

РубрикиБез рубрики

Вишиванка кольору моря

Уже вдев’яте День Незалежності України символ Одеси Дюк зустрічатиме в новій вишиванці, яку йому спеціально шиють до свята.

/_f/2017/076.jpg 16 серпня на Приморському бульварі відбулося урочисте примірювання, в якому взяли участь голова оргкомітету Вишиванкового фестивалю Наталя Мажарова, координатор акції «Вишиванковий ланцюг» Оксана Щербина і майстриня народної вишивки Тетяна Тамбовцева, яка створила обновку для Дюка. Триметрова вишиванка пошита з бязі, орнамент — синього кольору. У візерунок вплетені символічні для Одеси якір і стилізований штурвал. Під час примірки з’ясувалося, що у святкове вбрання Дюка необхідно внести деякі корективи, зокрема у комір вишиванки, щоб він щільніше прилягав до шиї.

Як розповіли організатори, «Вишиванковий фестиваль» проходитиме із 23 по 27 серпня. У його програмі — традиційне підняття вже 26-метрового (кожен рік незалежної України додає один метр до його довжини) синьо-жовтого прапора на Потьомкінських сходах, забіг у вишиванках, синьо-жовтий автопробіг, другий публічний масовий диктант з української мови, панельна дискусія, присвячена молоді, показ стилізованого українського одягу, акція пам’яті біля Дюка, демонстрація українських мультфільмів та короткометражок і навіть конкурс на кращий боді-арт в українському стилі.

РубрикиБез рубрики

Чи вдасться Росії форсувати Дністер?

РФ уже вважає Придністров’я своєї губернією, попри запевнення у підтримці цілісності Молдови

Не встигли у Москві і на лівому березі Дністра, де розташований Придністровський регіон Молдови, вщухнути пристрасті навколо встановлення спільного митно-прикордонного посту на центральній, придністровській, ділянці молдовсько-українського кордону, як над Дністром знову нависли «грозові хмари». Розквартировані у Придністровському регіоні російські миротворці, порушивши основний принцип статуту миротворчої місії, взяли участь у масштабних військових навчаннях, організованих у Придністров’ї. Однак, на відміну від попередніх навчань, які в регіоні проводяться із завидною постійністю, цього разу перед його учасниками було поставлено «конкретне» завдання: відпрацювати форсування Дністра.

РубрикиБез рубрики

Наші берегині й обереги

Навіть як на спекотне одеське літо, аж занадто гаряче. Занедбаний будинок зі слідами давньої розкоші в історичній частині міста. Кімната на третьому поверсі. Тут працюють волонтерки. Впродовж трьох років вони плетуть маскувальні сітки для наших бійців. Сітка, сплетена дбайливими руками, в яку вкладена душа, маскує, захищає, оберігає. Вона і є оберіг!

РубрикиАнонс

Фестиваль бойового гопака

25 серпня в дитячому центрі «Молода гвардія» відбудеться перший Всеукраїнський фестиваль з бойового гопака — «Нащадки козацтва».

У ньому візьмуть участь не тільки одесити, а й гості з інших міст. Зокрема, приїдуть школи бойового гопака з Хмельницького, Вінниці, Рівного, Черкас та Києва.

РубрикиБез рубрики

«Свою Україну любіть...»

Виставкова акція під такою назвою розпочнеться 22 серпня о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці (Пастера, 13).

У рамках акції, приуроченої до 26-ї річниці Незалежності України, — презентація книжково-ілюстративних виставок «Свою Україну любіть…», «Державотворення України: історичні витоки та сучасність», «На шляху до Незалежності України (мрійники, лицарі, творці)», мистецька виставка заслужених художників України Галини та Анатолія Кравченків «Україна — Європа: простір нат-хнення», а також музична вітальня «Чарівна українська бандура».

РубрикиПозиція

Між двома світами

Ми не завжди помічаємо, як поступово змінюємо світ на краще. На подібний умовивід мене наштовхнула зустріч з «неофіційним поетом» Борисом Херсонським, яка нещодавно відбулася в одеському офісі турцентру Aquavita.

Його слово — містке і виважене, часом іронічне, здебільшого оповите сумом. За мінорною тональністю віршів криється якась жаліслива симпатія до людини. Автор презентував одну з найсвіжіших збірок — «Одесский дневник», яка побачила світ у відомому харківському видавництві «Фоліо».

РубрикиБез рубрики

І море, і газета

Саме цими двома шляхами пролягло життя Бориса Івановича Устименка, який 18 серпня відсвяткував своє 80-ліття.

Два десятки літ він віддав морю і 35 — журналістиці. Членом Спілки журналістів України став у 1972-у, коли за плечима були чотири роки військової служби на кораблях Чорноморського флоту, робота на Далекому Сході, в Арктиці — в морях-океанах всього світу. Працюючи в нелегких умовах Далекого Сходу, він спромігся заочно закінчити університет і здобути професію журналіста, якій надалі й присвятив своє життя. Нагороджений медалями «За доблесну працю», «Ветеран праці», Почесною відзнакою організаційного комітету загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання» — «Журналістська гідність», удостоєний найвищого професійного звання — «Заслужений журналіст України». А рішенням ради отаманів Війська Запорізького відзначений почесним козацьким хрестом «За мужність і лицарство» отамана І.Д. Сірка.

РубрикиРакурс

Нема обліку — нема економії, або Що гальмувало європейські реформи у ЖКГ

Україна, хоч і з великими труднощами, все ж просувається до європейських стандартів ЖКГ. Ось і черговий крок зроблено: президент підписав закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», і 2 серпня він набрав чинності.

Особливості
нашого шляху

Неодноразово наголошувалося: без цього документа пакет законопроектів у сфері ЖКГ перетворився б на звичайні папірці, які не мають жодної сили. Чому? Тому що завдяки цьому закону ми тепер знатимемо, скільки саме ресурсів споживає наш будинок. Чому це важливо? Тому що будь-яка економія починається з обліку. Нема обліку — нема контролю — нема економії. Адже приходячи на ринок, скажімо за морквою, ми вимагаємо зважити цей товар.

РубрикиБез рубрики

Сонячно-вітряний пріоритет

За останні 10 років споживання електроенергії в США скоротилося майже на 4 відсотки, хоча населення й економіка продовжують зростати. У березні 2017-го сонячна та вітрова енергетика забезпечила 10 відсотків усього споживання електрики в країні, повідомляє CleanTechnica.

В опублікованій нещодавно доповіді компанії Frontier Group оцінюється значення потенціалу ключових технологій, необхідних для переходу США на відновлювану енергію. Серед чинників, які сприяли швидкому зростанню чистої енергетики з 2007 року — проведення відповідної політики, розвиток технологій та нижчі витрати. Гедеон Вайсман, співавтор доповіді, зазначає: «Ці та інші досягнення відкривають нові можливості для припинення нашої залежності від викопного палива».

РубрикиБез рубрики

Третє публічне обговорення

Оновлені проекти програм інтегрованого курсу «Природничі науки» з’явилися у вільному доступі після публічного обговорення.

Загалом на обговорення було виставлено чотири різні проекти програм «Природничих наук». Їх уже розміщено на онлайн-платформі EdEra (https://www.ed-era.com/mon-nature).

РубрикиБез рубрики

Компетентність без знань?

У «Чорноморських новинах» 10 серпня надруковано надзвичайної важливості звернення видатних українських учених-фізиків, знаних у світових наукових колах, до керівництва держави щодо проекту закону про середню освіту в частині змін, які стосуються викладання фізики.

Перш ніж говорити про викладання фізики, хочу звернути увагу читачів, зокрема і насамперед батьків, котрим не все одно, яку освіту отримають їхні діти, на деякі концептуальні положення законопроекту.

РубрикиБез рубрики

Одна операція — три технології

Фахівці Київського інституту нейрохірургії ім. акад. І.П. Ромоданова провели унікальну операцію з видалення пухлини мозку, повідомила ТСН.

Хірурги почали зі створення комп’ютерної моделі пухлини, щоб бачити, де вона розташована і до яких частин мозку торкається. Така модель — навігаційна карта для комп’ютерної системи і лікаря. Вона з точністю до півміліметра дозволяє боротися з пухлиною.

Пиріжки для винахідників

Я знаю, науково доведено, що день влітку довгий, а взимку короткий. Але я і мої молодші брати маємо іншу думку. Чому літні канікули так швидко минають? Так довго чекаєш літа, а коли дочекаєшся, то дні починають так швидко збігати... І в нас багато однодумців...

Ось, нарешті, діждалися літа. З кожним днем ставало все тепліше і настрій у нас поліпшувався. Якось після ігор-розваг я з молодшими братами Мухамедом та Алі вирішили винайти щось. Спека ж така, що сама підказує ідею, щоб сонячну енергію ми перетворили в електричну, і тоді в нас буде велика економія та незалежність від газу. Сиділи ми на великому ґанку і міркували: ну як цю спеку законсервувати, щоб випустити взимку, коли надворі холоднеча і потрібне тепло, яке дуже дороге. Бо влітку, знаємо, нема чим дихати через оту спеку, а взимку так бракує сонячного тепла. Ну як це зробити, як?

РубрикиБез рубрики

Щоби меншало нічийних мурчиків

Волонтери-зоозахисники закликають одеситів об’єднатися і разом вирішити проблему збільшення кількості тварин-безхатченків на вулицях міста. Вирішити шляхом стерилізації.

Для цього буде створено спеціальний онлайн-портал, на якому кожен зможе зареєструвати вуличних тварин, які мешкають у його дворі, і попросити в небайдужих сусідів грошової допомоги на їхню стерилізацію. Стосується це здебільшого кішок, бо стерилізацією собак в нашому місті й області вже кілька років поспіль займається «Німецький притулок для тварин». Активісти обіцяють пильно контролювати, щоб процес не випадав за рамки гуманного поводження з тваринами.

РубрикиБез рубрики

Селера освіжить у спеку

У спекотні дні варто відкоригувати раціон харчування, не споживати алкогольні та слабоалкогольні напої, пити більше води, їсти овочі й фрукти. Упоратися з літньою спекою допоможе, зокрема, сік селери. Такі поради про зміни в харчуванні під час високих температур повітря оприлюднив Київський центр екстреної допомоги та медицини катастроф.

Відрегулювати температуру тіла і легше впоратися з літньою спекою допомагає сік селери. Тому корисно пити до п’ятдесяти грамів його перед виходом на роботу й ще стільки ж — перед обідом або вечерею. Якщо смак селери вам не подобається, спробуйте змішати його з кислим молоком. Для цього селеру очистіть, натріть на дрібній тертці й відразу ж, поки не стемніла, змішайте з кефіром. Можна додати небагато товчених волоських горіхів, порізати кілька гілочок петрушки і зовсім трішки товченого часнику. Всі ці продукти по-ліпшують склад крові у спеку.

РубрикиБез рубрики

Фараон-велетень

Співробітники інституту еволюційної медицини Університету Цюріха (Швейцарія) визначили, що зріст фараона Санахта становив 198 сантиметрів і значно перевищував середній зріст жителів Стародавнього Єгипту.

Санахт вважається «третім або четвертим» фараоном ІІІ династії Стародавнього Єгипту і про його особистість відомо небагато. Тепер в археологів є підстава твердити, що він міг бути найдавнішим з відомих «велетнів».

РубрикиБез рубрики

Мікроби, що «їдять» метан

Мікроорганізми, які живуть в антарктичному озері Уілланс під 800-метровим шаром льоду, переробляють для своїх потреб приблизно 99% метану, що міститься у цій водоймі.

Прийнято вважати, що під масивними льодовиками є величезна кількість метану. Він опинився там або в результаті розкладання похованої раніше органіки, або внаслідок виходу на поверхню вулканічних газів. Перший варіант, очевидно, поширений більше, але справа навіть не в цьому. Метан — потужний парниковий газ, який впливає на довкілля приблизно в 30 разів сильніше, ніж вуглекислий газ. Попадання метану в атмосферу в таких кількостях обіцяє нам підвищення середньої температури, подальше танення льодовиків (і вивільнення нового метану) та інші неприємності. Тому те, що озерні бактерії  «з’їдають» майже весь цей газ, — приємна новина.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua