РубрикиКультура

Що за «Молоко» без вершків?!

За п’ять днів глядачам показали 27 вистав з усієї України та з Грузії. Крім масштабної театральної програми, на гостей фестивалю чекали майстер-класи театральних практиків і творчі зустрічі з сучасними письменниками. Зокрема, братами Капрановими, Андрієм Любкою, Русланом Горовим, Олександром Ірванцем та Євгеном Стеблівським.

Члени журі підкреслювали, що цьогоріч було особливо складно визначитися з переможцями, оскільки конкурсанти представили сильні роботи. Нагадаємо, призовий фонд «Молока» складав 50 тисяч гривень. А ще кожен призер отримав літрову банку фірмового згущеного молока, та статуетки, вирізані з дерева.

Отже, Гран-прі фестивалю завоювала постановка харківського «Театру 19» «Звірині історії», друге місце великої сцени посіла вистава тіней — історична драма «Роксолана» театру-студії Papasony (Київ), третє — також драма, в онову якої покладена легенда, «Господар і гість» державного драматичного театру ім. Сандро Ахметелі (Тбілісі, Грузія).

«Звірині історії» за п’єсою американського драматурга Дона Нігро — це 11 роздумів на гострі теми з тонким гумором і глибоким наповненням. Історії розказані від імені тварин і порушують питання, які глядач, можливо, не готовий почути. Сюжети міняються. Актори майстерно перевтілюються в корівок, павича, індичку, мишку, кажана, кота, бурундука тощо.

Нинішній фестиваль зазнав трансформації. Його події розгорталися не на одній сцені та під відкритим небом в Одеському культурному центрі, як раніше, а й на камерній сцені, створеній спеціально для «Молока», та в театральному дворику, де за лавки гостям служили тюки з соломою.

Вперше за історію фестивалю своє Гран-прі з’явилося і на камерній сцені. Його виборола постановка «Буна» столичного театру Practicum за п’єсою Віри Маковій. «Буна» — це прониклива притча про прірву між поколіннями із закарпатським колоритом. Друге місце журі присудило «Янголу у пітьмі» театральної школи «ЖИВБУВПЕС» (Івано-Франківськ), третє — постановці «Академія сміху» Лабораторії сучасної драматургії з Рівного.

Звання «Кращий актор» судді одноголосно віддали Олександру Яремі за роль матері у виставі «Королева краси» за однойменною п’єсою Марті-на МакДонаха у постановці театру «Золоті ворота». Кращою актрисою названа Христина Федорак за роль у постановці «Буна» театру Practicum.

Серед членів журі десятого міжнародного фестивалю театрів «Молоко» були такі відомі театральні персони як: драматург Павло Ар’є, режисер Іван Уривський, організатор фестивалів з Грузії Валерій Буіглішвілі, драматург Костянтин Корф (США), театрознавець Олег Зайцев (Ужгород), режисер Олександр Журавель (Київ), засновник фестивалів Сава Старковський (Ізраїль), театральний продюсер Віктор Дмитрієв (Хмельницький).

За матеріалами «Культурометра».

Переглядів: 3187
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua