РубрикиБез рубрики

Хоч наразі і без директора...

Останній робочий день тижня, що минув, ознаменувався непересічною подією — в Одесі, на Канатній, 83, офіційно відкрили Територіальне управління Національного антикорупційного бюро України.

Одеське представництво НАБУ, як й аналогічні у Львові та Харкові, забезпечуватиме комунікацію з громадськістю, опрацьовуватиме інформацію від свідків та заявників щодо корупційних правопорушень, підслідних НАБУ, а також надаватиме організаційну підтримку детективам у проведенні розслідувань у південних регіонах України.

Уже й обжинки підоспіли

На Одещині добігає кінця кампанія зі збирання ранніх зернових та зернобобових культур. Сільськогосподарським підприємствам області залишилося впорати 45 тис. га (4% від загальної площі).

Уже зібрано урожай з площі 720,2 тис. га й намолочено 2819,8 тис. т зерна. Середня урожайність зернових становить 39,2 ц/га. У розрізі культур віддача гектара така: озимого ячменю — 39,5 ц, гороху — 25,6 ц, озимої пшениці — 41 ц, ярого ячменю — 31,7 ц, ярої пшениці — 28,4 ц, вівса — 26,1 ц. Озимого ріпаку зібрано по 23,2 ц/га, ярого — 15 ц/га.

РубрикиБез рубрики

Тираспольська метушня

Останні дії та заяви в російських ЗМІ вказують на можливість військового вторгнення на територію України. Одним з таких напрямків може стати Одеська область, а в подальшому — весь південний регіон країни.

У Росії почали з’являтися публікації, з яких можна зробити висновок про можливість військового вторгнення в Україну. Зокрема, за словами народного депутата, члена комітету Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони Ірини Фріз, у РФ розглядають плани проведення наступальної операції на південній ділянці Одещини, висадки російського десанту з метою організації «коридору» до ПМР, повідомляє «Народна правда».

РубрикиОсвіта

Замість предметів — «загальні поняття»

Найвідоміші вітчизняні авторитети у фізичній та астрономічній науках звернулися до вищих керівників держави — президента, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради — із закликом-обґрунтуванням зупинити впровадження запропонованого МОН України проекту програми з дисципліни «Фізика та астрономія» для 10—11-х класів і повернутися до його серйозного професійного обговорення, аби уникнути занепаду системи природничої освіти в країні.

Ось які аргументи наводять учені.

Звертаємося до вас як вищих керівників нашої держави з дуже важливого, на наше переконання, приводу — змісту нещодавно запропонованого МОН України проекту програми з дисципліни «Фізика і астрономія» для 10—11-х класів. Цей проект є абсолютно неприйнятним, що очевидно кожному працюючому вчителеві й кожному фахівцеві з фізики. Він, по суті, не розкриває предмет, а підмінює базову освіту випускників середньої школи «загальними поняттями», безсистемно вирваними із су-цільної фізичної картини світу як основи природничих знань і наукового світогляду.

РубрикиБез рубрики

Вибір між грошима і Батьківщиною

На 3 вересня Одесі пророкували шторм. Організатори — чуттєво-музичний, опоненти — протестний. Причина шторму — концерт Світлани Лободи, який мав відбутися на стадіоні «Чорноморець». Але шторму, на щастя, не буде. Продаж квитків на концерт зупинено.

Для початку нагадаємо, що наприкінці травня в Одесі вже скасовували концерт Лободи. Тоді біля нічного клубу «Ібіца» навіть відбулися сутички між правоохоронцями й активістами, які протестували проти приїзду співачки, котра дуже полюбляє виступи в Росії, зокрема всілякі корпоративи для тамтешніх «грошових мішків» і їхні ж музичні рейтинги та премії. Тільки-но стало відомо про за-планований концерт на 3 вересня, активісти патріотичних організацій заявили, що й цього разу не допустять виступу Лободи в Одесі. Натомість її прихильники висловили готовність стати на захист улюблениці. Ситуація справді могла виявитися штормовою.

РубрикиБез рубрики

Старт у друге століття

Що було — продовжується в нас. Що є — продовжиться в тих, хто прийде після нас. Якщо збережемо пам’ять, якщо вчитимемося на своїх і чужих помилках...

Пам’яті всіх «чорноморців», полеглих на фронтах і закатованих режимом, доведених надривною, що спалює самого себе, роботою до інфарктів-інсультів, у величній Золотій залі Літературного музею прозвучало «Ave Maria» у виконанні кандидата мистецтвознавства, доцента Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, лауреата міжнародних конкурсів Антоніни Кулієвої. Вічна музика і хвилина мовчання...

РубрикиБез рубрики

Якщо в родині — першокласник...

Перший дзвоник уже не за горами, тож для батьків школярів зараз найгарячіша в році пора. Ще складніший цей період, мабуть, для тих, хто готує майбутніх першачків. Як усе організувати, що купити, аби ваша дитина почувалася комфортно? І найголовніше — у скільки це обійдеться?

Завбачливі батьки запасаються всім необхідним завчасно, іноді — за півроку. Таким чином вони економлять, бо ціни в «гарячий» сезон стрімко здіймаються вгору. До того ж мають достатньо часу, аби докупити щось чи поміняти. Якщо починати збір до школи завчасу, то можна встигнути замовити брендовий німецький чи американський одяг з розпродажу. Так і дешевше, і за якість матеріалу, з якого він пошитий, можна не турбуватися.

РубрикиБез рубрики

Приклад відданості обраним ідеалам

До 80-річчя від дня народження і 35-річчя перебування на посаді завідувача кафедри історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету доктора історичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України Г. І. Гончарука

Шановний Григорію Івановичу! У цей святковий день від імені колективу Одеської національної наукової бібліотеки прийміть найщиріші вітання та побажання з нагоди вашого славного ювілею!

Ювілей — чудова нагода, щоб висловити захоплення вашим життєвим шляхом, який є яскравим прикладом відданості обраним ідеалам служіння науці та професії.

Ми знаємо вас як яскраву, неординарну особистість, висококваліфікованого, вмілого керівника, науковця, який заслужено може пишатися духовним та інтелектуальним потенціалом, успіхами та досягненнями. Притаманна вам активна життєва позиція і невичерпна енергія, багатий професійний досвід, здатність творчо підходити до вирішення найсклад-ніших проблем здобули вам глибоку повагу й авторитет серед колег, студентства і наукової громадськості.

РубрикиБез рубрики

Неощадливі багатоповерхівки

Після набуття чинності закону «Про Фонд енергоефективності» необхідно ще близько шести місяців, аби відпрацювати підзаконні нормативно-правові акти та узгодити з міжнародними партнерами питання створення мультидонорского фонду, заявив в інтерв’ю агенції «Українські новини» віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

На його думку, важливе завдання — створення необхідних ІТ-систем, які дозволять фонду бути прозорим і доступним як для споживачів, так і тих, хто надає послуги — енергоаудиторів, енергосервісних компаній, проектних організацій.

РубрикиБез рубрики

Аміна

Продовження. Початок у номері за 3 і 5 серпня.

9

18 листопада 2014 року. З моря дме, не вщухає холодний вітер. Зала Приморського районного суду в Одесі. Маленька кімната. Невеличка купка людей у ній. Зачитується постанова. З Адама зняті «терористичні статті» про замах на Путіна. Його звільняють у залі суду.

Він неспішно, оглядаючись, виходить через дальній вихід. Батько, відомий у Чечні діяч, поміркований та на-дійний Асланбек, мама Аміни... Вони йдуть замерзлим, пронизаним холодними морськими вітрами містом. Свобода зовсім не така, якою її малюють у фільмах.

РубрикиІсторія

Одеські адреси Андрія Ніковського

До 100-річчя Української революції

Справжня сила духу завжди в опозиції до сили влади і в завершенні протистояння завжди перемагає.
Василь ЯРЕМЕНКО.

Недавно громадське об’єднання «Одесі — 600» до 100-ліття Української національної революції 1917—1921 років випустило календарики з портретами відомих діячів національно-визвольних змагань на Одещині. Про багатьох з них видано книги, надруковано статті в газетах та журналах, захищено дисертації. Багато досліджень є і про Андрія Ніковського, заступника голови Центральної Ради та міністра закордонних справ УНР, який 75 років тому трагічно загинув від голоду та холоду в блокадному Ленінграді. Але його життєвий шлях, культурно-просвітницька та громадсько-політична діяльність, пов’язані з Одещиною, й досі недостатньо вивчені, розкриті. Це випливає, зокрема, з того, що прізвища Ніковського нема, на жаль, серед змінених після декомунізації назв вулиць Одещини.

РубрикиКультура

На щастя всяке май серце однаке

«Припутні» — український повнометражний художній фільм. Режисер Аркадій Непиталюк, продюсери Юрій Мінзянов, Влад Ряшин. Кінокомпанія MediaStar. Спе-ціальна нагорода журі національної конкурсної програми VIII Одеського міжнародного кінофестивалю.

Ніхто не знає й не гадає, до кого щастя завітає, кажуть в народі. Закохався таксист у вчительку, а вона од його й одвертається. Йому нетерпеливиться: кидай все і негайно кажи, чи їдемо до розпису. А у неї — екскурсія: вповідає дітям про князів київських та про храми чернігівські давні. Та куди там: сідай отуто в машину — і вже рішаємо. Слово за слово — а слова ті без розмислів, різкі — хлопець гарячий, стриму не знає, сам простий, як двері його автівки… «То не пара я тобі? Вилазь!» — та так штовхнув, що аж вивалилася на асфальт. Розвернувсь та рвонув на пошуки заспокоєння і пригод… А може, була б таки пара? Хтозна? Щастя знає, кого шукає…

РубрикиБез рубрики

Свашки. Геннадій ЩИПКІВСЬКИЙ

Новела

Вони не тільки сусіди, а й куми. Їхні діти — заручені. Жінки одна до одної інакше як «свашко» — не звертаються.

Обійстя — через межу. Шопи — ледве спинами не торкаються. Хати — визирають із садків. Тини — плетені з жовтого вербового пруття. Ворота з дубових дощок. Хвіртки різьблені. Від вулиці до тинів туляться лавки. Там на свята відпочивають. Чоло-віки димлять цигарками. Жінки, вив’язані шалінками, точать баляси.

РубрикиБез рубрики

Поетичні легенди степу. Юрій СИСІН

Коли ми ведемо мову про народну медицину, зокрема про лікарські властивості багатьох степових трав, обов’язково, на якомусь її етапі, вирине слово «травник». Дехто так називає свій гербарій, зібраний всією сім’єю на просторах рідного краю, дехто — лікаря, що лікує травами. А хтось називає так місце, поросле травою, або настоянку на травах. Мисливець при цьому може згадати куликоподібного птаха з такою назвою. Та все ж більшості це слово вкаже на книгу, в якій описуються лікувальні рослини й даються поради, як їх застосовувати.

Якщо вам пощастило і ви зберегли ще бабусин старовинний «Травник», то в ньому, крім порад щодо їх застосування, знайдете ще й таємниці ворожіння. У новітніх виданнях їх нема, натомість присутні народні назви, які розкривають перед нами не тільки неперевершену красу й безкінечну глибину рідної мови, а й історію, далеку минувшину українців. А там, де мова про мову, обов’язково викрешується поезія. Адже наша народна ботаніка оповита яскравим поетичним і релігійно-міфічним серпанком.

РубрикиБез рубрики

Оподатковане житло

Як розповів начальник головного управління ДФС в Одеській області Гліб Мілютін, цьогоріч фіскальна служба прогнозує сплату податку на нерухомість жителями Одещини у розмірі 20 мільйонів гривень. Це на 3,5 мільйона гривень більше, ніж торік.

За оперативними даними, станом на 1 серпня ті, кому належить, уже сплатили 11,5 мільйона гривень податку на нерухоме майно.

РубрикиВраження

Два сезони Чорногорії, або Як легко знову полюбити Батьківщину

Крім обов’язкового і першого за значенням завдання — відпочити, будь-яка подорож ще й дає можливість побачити щось нове і, звісно ж, порівняти зі своїм звичним життям.

Зовсім недавня мандрівка на Балкани, на узбережжя Адріатичного моря, в Чорногорію, якнайкраще виконала і перше завдання, пов’язане з відпочинком, і дала можливість поглянути на Україну ніби збоку, через призму побаченого за кордоном.

РубрикиБез рубрики

Мандрівка, що надихає

Поряд з природою лю-дина стає добрішою, світлішою. Вона наповнюється енергією, з’являється бажання творити.

Такий позитив потрібен кожному, а вчителям перед навчальним роком  — і поготів.

РубрикиБез рубрики

Недорід через посуху

Через найтривалішу за два десятки років посуху обсяги зібраної рослинницької продукції у Південній Європі можуть скоротитися на 60—70 відсотків. Через спеку пересихають річки, озера, водосховища. У небезпеці пшениця всіх різновидів, соняшник, оливки, мигдаль.

За словами італійських фермерів, нинішній рік не поганий — він катастрофічний.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua