РубрикиБез рубрики

Всерйоз і надовго

Як і очікувалося, президент США підписав ухвалений Конгресом закон «Про протидію супротивникам США з допомогою санкцій». В Україні, та й у всьому світі, були настільки впевнені, що це станеться, що факт підписання Дональдом Трампом документа ще до 2 серпня втратив статус новини в пресі. Новиною стали коментарі і прогнози, пов’язані із застосуванням норм закону.

Непередбачуваних наслідків не буде

Нас в Україні, звісно, цікавлять не санкції, які Конгрес пропонує застосувати проти Ірану, КНДР і непоіменованих терористів, а комплекс заходів, спрямований проти головного супротивника США — Росії. На перший погляд цей комплекс виглядає грізно. Всі претензії, висунуті через порушення міжнародного права Російською Федерацією, всі заходи протидії агресивній політиці Кремля об’єднані в єдине провадження під гаслом «згадати все».

Крім головного подразника — спроб втрутитися у виборчий процес США — у законі згадуються окупація грузинських територій, підтримка сепаратистів Придністров’я і, зрозуміло, російська агресія в Україні, включаючи анексію Криму та воєнне втручання на Донбасі. Про зміст пропонованих санкцій проти Російської Федерації і персональних, проти Путіна та його оточення, сказано і написано так багато, що нема сенсу повторюватися.

 

РубрикиТочка зору

Реформа чи ширма?

Думки про перебіг подій одного з учасників конкурсу з обрання суддів Верховного Суду України

Найближчий місяць у всіх на слуху буде процес формування Верховного Суду за результатами першого в історії України, без перебільшення історичного, конкурсу з обрання суддів ВС.

Прийняття у червні 2016 року нової редакції Закону «Про судоустрій і статус суддів» започаткувало процес перезавантаження та оновлення всієї судової системи України. Законодавець, слушно вирішивши, що «риба згнила з голови», цим законом зобов’язав розпочати кардинальні зміни саме з вищої судової ланки — Верховного та вищих спеціалізованих судів, які будуть ліквідовані після утворення нового Верховного Суду.

Одна з головних новацій процедури обрання суддів Верховного Суду полягала саме в тому, що до конкурсу вперше були допущені не тільки судді з десятирічним стажем роботи, але й науковці-викладачі юридичних вишів та адвокати з десятирічним професійним стажем.

РубрикиБез рубрики

На честь крилатих піхотинців

2 серпня начальник Генерального штабу — головнокомандувач Збройних Сил України Віктор Муженко взяв участь в урочистостях з нагоди Дня Високомобільних десантних військ.

Генерал армії України Віктор Муженко привітав командувача ВДВ генерал-лейтенанта Михайла Забродського та особовий склад підрозділів усіх частин цього роду військ, що були на плацу славетної 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади, зокрема зазначивши, що з початком російської агресії Високомобільні десантні війська виявилися одними з найбоєздатніших компонентів ЗСУ.

467 крилатих піхотинців віддали свої життя за свободу і незалежність України. Героїчні подвиги воїнів-десантників у Сло-в’янську і Красному Лимані, на Савур-Могилі та Карачуні, в Ізвариному, Дебальцевому, Авдіївці та багатьох інших містах Донеччини і Луганщини назавжди увійдуть у кожне українське серце символом стійкості і вірності Військовій присязі.

РубрикиБез рубрики

Старт у друге століття


(Продовження. Початок у номерах за 22, 27, 29 липня та 3 серпня).

У вас є іменні поштові марки? А в нас тепер є! З нагоди сторіччя «Чорноморських новин» такий подарунок редакції зробили дві колеги-журналістки, дві прекрасні жінки — Людмила Авраменко і Лариса Булло.

Спершу подумав: для клясеру, як сувенір. Аж ні, не тільки. Марки — справжнісінькі, з усіма належними атрибутами та без обмежень у використанні. Їх запросто можна клеїти на конверти і посилати хоч знайомому, хоч президентові. Про філателістів уже й не кажу: для тематичних колекцій ці поштові знаки — очевидні знахідки. Але, звісно, ні клеїти, ні пропонувати комусь ті марки ми не збираємося. Як перші номери газети, як світлини наших попередників з далекого минулого, як медаль «За оборону Одеси», як створені талановитими руками символічні фігурки «Першої читачки «Чорноморки» та «Козака-оборонця» і все-все інше, що стосується історії «ЧН», вони супроводжуватимуть колектив і в другому столітті. Бо це непроминущі цінності, обереги.

РубрикиРакурс

Свято із присмаком гіркоти

Спочатку приказка, а потім казка.

Ранок. Липень добігав свого кінця. У переповненому автобусі вже стояла спека.

До водія протиснулася інтелігентного вигляду жіночка і чемно попросила:

— Будь ласка, скажете, де мені вийти на Варненській, дев’ять.

Чи то спека допікала водія, чи прохання україн-ською мовою розгнівало його, бо не сказав, а гаркнув:

— Я не понимаю вашего языка! Спросите по-человечески!

РубрикиБез рубрики

Криголам «Г.І. Гончарук»

Один з авторів цієї статті познайомився з професором Григорієм Івановичем Гончаруком ще під час навчання на історичному факультеті Одеського університету ім. І.І. Мечникова, коли брав участь у науковій конференції «Актуальні проблеми навчання історії України в технічних вузах». Це був підтягнутий, з військовою виправкою чоловік, значно молодший за багатьох професорів-істориків, яких знав по факультету.

Пізніше, коли почав працювати на його кафедрі асистентом і готувати до публікації історію Народного руху України, мої думки щодо нього значно змінилися на краще, однак прийняття ним рішень часто нагадувало про військовий досвід.

По-перше, його не можуть зупинити будь-які перешкоди. 

По-друге, відчуття тиску на нього він сприймає як опір льоду, що заважає просуванню вперед.

По-третє, під час труднощів включає якийсь особливий режим виходу зі штопора і стає сильнішим, як і вся його команда.

По-четверте, за ним постійно стоїть його наукова школа.

РубрикиБез рубрики

Аміна

Продовження. Початок у номері за 3 серпня.


5

Ії одежа... Проста. Не яскрава. Буденна.

Одежа в ісламі ніколи не була засобом вияву індивідуальності. Вона прикриває від сторонніх поглядів частини тіла, які треба ховати, а також захищає людину від холоду, спеки, дощу...

Водночас іслам приділяє велику увагу вишуканості та чистоті жіночих строїв. Одежа є лише засобом, а не метою і не повинна займати думки людини.

Хіджаб — це сигнал про те, що перед вами серйозна та правдива мусульманська жінка. І нічого більше... А скільки чудових строїв розробили кращі модельєри для ісламської жінки! Інтернет аж рясніє від яскравих пропозицій... Та це не на часі.

РубрикиБез рубрики

Рівень фаховості

2.

Технічний термін налаштування у фотографії — рівень чорного — Валентин Васянович (знаємо його за десятком картин, а найбільше — за фільмами «Креденс» та «Плем’я» М.Слабошпицького, на якому він був оператором) обрав за назву для свого нового фільму. Світова прем’єра картини «Рівень чорного» відбулася на нинішньому ОМКФ. До слова, це єдиний режисер, чиї картини брали участь у всіх восьми фестивалях. Цього разу фільм був показаний і в національному, і в міжнародному конкурсах.

Це стрічка про самотність. Нема сенсу переказувати сюжет, бо його там… нема. Це фільм про те, що називають кризою середнього віку. 50-річний «глянцевий» фотограф — його роль дуже органічно, безпосередньо, бо грає, фактично, сам себе — виконує Кость Мохнач, також фотограф. Поступово й дуже швидко герой картини втрачає все, що любить, що є дорогим для нього, — втрачає одне за одним. Він хоронить батька, паралізованого після інсульту. Від нього йде кохана. Й навіть кіт його, вірний друг, помирає від старості…

РубрикиБез рубрики

Досліджена і таємнича Ольвія

Виставка, присвячена польсько-українській археологічній місії в Ольвії, відкрилася у філії Грецького фонду культури в Одесі.

В офіційній частині взяли участь заступник посла Республіки Польща в Україні Яцек Жур, Генеральний консул Республіки Польща в Одесі Даріуш Шевчик, заступник директора Польського інституту у Києві Катажина Вензовська, заступник директора Одеського археологічного музею Сергій Охотников, менеджер міжнародних проектів філії Грецького фонду культури в Одесі Валерій Сунцов та керівники археологічної місії в Ольвії Алла Буйських (Інститут археології НАН України) та Альфред Твардецький (Національний музей у Варшаві).

На виставці дізнаємося, що у давнину Ольвія була однією з найбагатших та найважливіших грецьких колоній у цій частині Чорноморського узбережжя. Її значущість можна прирівняти до ролі нинішньої Одеси. Заснована у гирлі Південного Бугу колонізаторами з Мілета наприкінці VIІ ст. до н.е., вона досягла неймовірного добробуту завдяки мирному співіснуванню із сусідами-скитами. Основні складові заможності Ольвії — експорт зерна, невільників і сушеної риби та імпорт вишуканих товарів з Аттики, які користувались великим попитом у скитської еліти. Геродот, згадуючи це місто у своїй «Історії», розповідає про скитського правителя Скілакса, котрий мав свій будинок в Ольвії і любив користу-ватися цивілізаційними благами еллінів. Наскільки прибутковим був тут товарообіг, свідчить площа міста, що перевищувала 50 гектарів, багатство його архітектури та знахідок, які стали окрасою античних колекцій найповажніших світових музеїв.

РубрикиБез рубрики

У семи рядках — ціла епоха

Мармурову гробницю I століття нашої ери, яку оперізує епітафія завдовжки понад чотири метри (найдовша з усіх збережених в античних містах) італійські археологи виявили в Помпеях, повідомляють світові інформагентства, посилаючись на La Repubblica і The History Blog.

Під час реставрації будинку XIX століття, розчищаючи фундамент, це поховання будівельники виявили фактично випадково. За Стабіанськими воротами на південному кордоні Помпей вони розкопали мармурові плити, які виявилися гробницею, щоправда, без верхньої частини. Можливо, перекриття знищили під час спорудження самого будинку. Гробницю оперізує епітафія довжиною понад чотири метри, текст на якій написаний у сім рядків. Як стверджують автори The History Blog, це найдовша епітафія з усіх знайдених під час розкопок античних міст.

У написі перераховані звання та етапи життя покійного. Коли йому було 15—17 років, у святкуванні його повноліття взяли участь кілька тисяч осіб, для яких приготували 416 банкетних залів. Пізніше він влаштовував пишний банкет з нагоди свого весілля. Небіжчик займався політичною діяльністю: він був дуумвіром квінквенналом — так називали одного з двох голів міської адміністрації, яких вибирали раз на п’ять років.

РубрикиАкція

«Подорожуй безпечно»

Під таким гаслом в Одесі відзначили Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Під час акції кожен, хто цього дня опинився на Соборній площі, мав змогу поспілкуватися з представниками профільних інституцій — Департаменту праці та служби зайнятості, а також благодійних організацій, і дізнатися від них про можливість безпечного працевлаштування як в Україні, так і за кордоном.

Консультації тривали впродовж трьох годин. За цей час одеситам розповіли, як безпечно знайти роботу, не ставши при цьому жертвою.

«Зараз відкрили безвіз, і дуже багато наших людей ринулися за кордон. Найбільші ризики криються у тому, що люди просто не знають правил проживання в інших країнах і можуть потрапити в досить неприємну ситуацію. Або невдало праце-влаштовуються — їх обманюють, використовують у своїх недобросовісних намірах. Якщо звернутися до статистики, то зараз найбільший відсоток припадає на трудову експлуатацію людей — 62%, та сексуальне рабство — 20%. Цього року вже знаємо про понад 600 українців, які постраждали від різних видів рабства», — розповіла Тетяна Семикоп, голова громадського руху «Віра. Надія. Любов».

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua