РубрикиБез рубрики

Момент, якого чекають сотні

В Одесі відкриють найбільший в Україні центр нефрології та діалізу

У середу голови обласної державної адміністрації та обласної ради Максим Степанов й Анатолій Урбанський підписали меморандум про співробітництво з представниками німецької компанії «Фрезеніус Медикал Кер Україна» щодо реалізації проекту оснащення відділень діалізу Одещини медичним обладнанням (на знімку ви бачите момент підписання документа).

Співробітництвом передбачений комплекс заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я в області, задоволення потреб населення у наданні найсучаснішого лікування методом діалізу, підтримка та поліпшення життя хворих на хронічну ниркову недостатність.

Важливо уточнити, що «Фрезеніус Медикал Кер» — один із лідерів у виробництві обладнання та витратних матеріалів для гемодіалізу, а також у лікуванні хворих на хронічну ниркову недостатність. Компанія налічує 3500 діалізних клінік в світі, де отримують допомогу понад 300 тисяч пацієнтів.

У меморандумі йдеться про відкриття в Одесі вже цього року найбільшого  в Україні центру нефрології та діалізу, а відтак про допомогу сотням людей, життя яких напряму залежить від цієї складної й фінансово дуже витратної процедури.

Згідно з даними медичної статистики, один із кожних десяти громадян нашої держави має ознаки хронічного захворювання нирок, про які навіть не підозрює. Лікар-нефролог, попри таку невтішну ситуацію, — професія гостро дефіцитна, затребувана. Адже саме ці вузько-профільні спеціалісти повинні забезпечувати своєчасне виявлення захворювань нирок та уповільнення темпів їх прогресування, щоб якомога меншій кількості пацієнтів була потрібна замісна ниркова терапія, яка проводиться на п’ятій стадії захворювання.

При хронічних станах гемо-діаліз починають проводити, коли ниркова недостатність не піддається консервативній терапії та переходить у термінальну стадію (виникають симп-томи уремічної інтоксикації). Ця стадія захворювання — вкрай небезпечна для людей. Тричі на тиждень вони змушені приїздити до лікарні, де спеціальне обладнання впродовж чотирьох годин очищує їхню кров від токсичних речовин та продуктів метаболізму. Без вчасного гемодіалізу недужий ризикує втратити життя впродовж кількох тижнів чи навіть днів. При повному та належному медикаментозному забезпеченні такі пацієнти зберігають нормальну якість життя, включаючи працездатність. Середній вік пацієнтів на діалізі в Європі — за 70 років. В Україні таких — одиниці.

Діти, підлітки, люди різного віку і соціального статусу, в яких відмовляють нирки, матимуть шанс повноцінно прожити багато років, якщо матимуть доступ до дуже фінансово затратної процедури діалізу.

Нині в нашій області діє шість відділень гемодіалізу: два — в Одесі (при обласній клінічній лікарні та міській клінічній лікарні №10), у Білгороді-Дністровському, Ізмаїлі, Подільську та Арцизі.

Усі витрати на цю процедуру нині своєчасно покриваються з обласного бюджету. Проблема ж в іншому — бракує діючих потужностей. Сьогодні більше 100 осіб стоять у черзі на отримання діалізу. Невідомо, скільком іще нашим землякам найближчим часом поставлять діагноз, який потребуватиме такого лікування. Більше того, крім гострої та хронічної ниркової недостатності, діаліз стає порятунком при певних видах отруєнь, при передозуванні лікарських препаратів, при тяжких порушеннях електролітного складу крові…

Планується, що наш центр буде найбільшим в Україні та зможе обслуговувати понад 600 пацієнтів, тобто повністю покриє потребу Одещини в такій процедурі. Люди отримуватимуть у ньому сучасне лікування, медичну та соціальну реабілітацію.

Представники «Фрезеніус Медикал Кер» готові безкоштовно надати обладнання на загальну суму близько 45 мільйонів гривень. Перш за все, це 40 апаратів для проведення процедури гемодіалізу. Німецькі колеги допоможуть і з реконструкцію приміщень майбутнього центру (під нього облаштують звільнені площі дитячої лікарні залізничників), включаючи підготовку діалізних залів. Впроваджуватимуть й інформаційну систему електронного моніторингу лікування пацієнтів та безкоштовно навчатимуть персонал центру на базі медичних осередків компанії.

Розширення мережі центрів діалізу передбачене концепцією розвитку системи охорони здоров’я в Одеській області, презентованою головою ОДА 17 травня.

— Для мене особисто це важлива подія. Відкриття такого центру — це застосування європейської практики в нашому регіоні, — наголосив Максим Степанов.

— Одним із пріоритетів співпраці між облрадою та облдержадміністрацією залишається питання охорони здоров’я. Ви можете розраховувати на всебічну підтримку з боку обласної влади, — доповнив очіль-ник депутатського корпусу нашого краю Анатолій Урбанський, звертаючись до представників медичної компанії.

Не зайве уточнити, що ця угода дозволить забезпечувати також доставку пацієнтів до центрів гемодіалізу, тобто медична послуга стане доступною мешканцям навіть найвіддалені-ших сіл Одещини.

— Що стосується оснащення та виробництва обладнання, то все буде виконане в обумовлені строки. Я був приємно вражений такою масштабністю проекту і готовністю влади реалі-зувати його. Сподіваємося, до 1 жовтня 2017 року закінчимо всі необхідні роботи, — зазначив представник компанії «Фрезеніус» Юрій Кремер.

Можна лише уявити, як цього моменту чекатимуть ті, чиє життя безпосередньо залежить від процедури гемодіалізу.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 573
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua