РубрикиБез рубрики

Александр ХУГ: «Війна не є справою, яка має клінічну чистоту»

Александр Хуг — перший заступник голови Спеці-альної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) 25 липня провів медіа-брифінг в Одесі. Він розповів про діяльність місії на Сході України, в інших регіонах, зокрема в Одеській області, а також про безпекову ситуацію в країні.

— Я вдячний вам за інтерес до роботи нашої місії ,— розпочав він свій виступ. — Наразі по всій Україні працює 10 моніторингових команд. Найчисельніші команди спостерігачів перебувають на Сході України. Більшість з них розміщена у межах Донбасу. Моніторингова команда в Одесі складається із 6 спостерігачів та 7 українських колег, які співпрацюють з нашими спостерігачами. Місія присутня у вашому місті з 21 березня 2014 року.

У неділю я повернувся з восьмиденного візиту в райони, наближені до лінії зіткнення. Хочу коротко поділитися своїми враженнями звідти. Ситуація вздовж лінії зіткнення, протяжність якої становить майже 500 кілометрів, є дуже непередбачуваною і має схильність до загострення. Місія фіксує сотні, а часами й тисячі порушень режиму припинення вогню. За одну добу, 23 липня, СММ зафіксувала понад 50 таких порушень. Частина з них — вибухи. Ця інформація міститься у наших добових звітах. Якщо у наших звітах ви бачите інформацію про вибухи, очевидно, це свідчить, що озброєння, яке давно вже має бути відведене (зокрема це стосується танків, артилерійських установок, мінометів та РСЗВ), все-таки залишається там. Власне кажучи, ці одиниці озброєння мають уже давно бути відведені за межі ефективної дальності своєї стрільби. Для танка це, щонайменше, 15 кілометрів. Місія зафіксувала 3000 одиниць такого озброєння у районах, де його не повинно бути. Мінські домовленості чітко передбача-ють відведення цих одиниць оз-броєння, але цим їх реалізація не вичерпується.

РубрикиБез рубрики

Спеціальна моніторингова місія в Україні — хто це?

Неозброєні цивільні спостерігачі. Близько 650 по всій Україні, майже 600 із них — на Сході. Вони представляють 44 держави-учасниці ОБСЄ.

Що вони роблять?

Звітують на основі власних спостережень та встановлених фактів. Збирають інформацію та повідомляють про ситуацію з безпекою. Інформують про гуманітарну ситуацію і потреби людей та сприяють доставці допомоги іншими організаціями. Допомагають налагодити діалог і сприяють припиненню вогню на місцях.

Важливо розуміти, що: зупинити бойові дії повинні сторони конфлікту; СММ не проводить розслідування, а звітує про факти; місія не доставляє гуманітарну допомогу, але сприяє її доставці.

В.Г.

РубрикиБез рубрики

Дві новини в одному флаконі

Політичним хітом тижня, що минає, є, звісно ж, процес прийняття Конгресом Сполучених Штатів закону «Про протидію супротивникам США з допомогою санкцій» (H. R. 3364). Перші шпальти газет і випуски новин провідних телекомпаній світу заповнені прогнозами й обговореннями наслідків схвалення цього закону. В Україні нові американські санкції теж новина номер один. Але бувають випадки, коли огляд доводиться починати з іншої, менш важливою і несподіваної новини.

Новина номер два

Коли у Фейсбуці з’явилося повідомлення народного депутата Ігоря Мосійчука про те, що Міхеіл Саакашвілі указом Президента позбавлений українського громадянства, я, чесно кажучи, не повірив. Але виявилося — правда. Застосування пункту 2 статті 19 закону «Про громадянство» — надання неправдивих даних, вказаних в анкеті, — найпростіший спосіб розправи з політичними конкурентами. У рідкісних випадках здобувач тут уникне помилок або не приховає компромат.

РубрикиБез рубрики

Старт у друге століття

(Продовження. Початок у номерах за 22 та 27 липня).

У редакційному музеї зберігаються повні комплекти нашої газети за кожен, починаючи із 1944-го, рік. Є також окремі примірники або їх ксерокопії попередників «Чорноморських новин»: «Голоса пролетария», франкомовного «Le communistе», «Одесского коммуниста», «Известий...», «Чорноморської комуни» довоєнного періоду та періоду героїчної оборони Одеси в серпні—жовтні 1941-го. Це, по суті, документи тієї епохи, не підроблені і не ретушовані, а тому й цінні. Як для дослідників нашої минувшини, так і для кожного зосібна з точки зору усвідомлення того, що було і що не повинно повторитися.

Звісна річ, наш музей не єдине місце, де можна простежити столітню історію газети. Для цього існують спеціальні культурно-освітні та науково-інформаційні установи, які збирають, систематизують, досліджують друковані матеріали, зокрема й періодику, та забезпечують доступ до них і вчених, і широкого читацького загалу. В нашому місті це, передусім, Одеська національна наукова бібліотека, що на Пастера, 13. ОННБ — давній друг і незмінний партнер «Чорноморки». Мабуть, не було жодного проекту, заходу, акції, зініційованих головною книгозбірнею Півдня України, які на своїх шпальтах не підтримали б «ЧН». А цих проектів-заходів ой як багато! І найвагоміший з них — щорічна загальнонаціональна виставка-форум.

 

РубрикиОпитування

Ситуація — напружена

Переважна більшість українців — 60% — вважає поточну політичну ситуацію в Україні напруженою, ще 30% — критичною. Лише 6% назвали її спокійною, а тих, хто охарактеризував її як благополучну, менше 1%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного у червні Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова. Як зазначають автори дослідження, за останній рік оцінка ситуації зовсім не змінилася, а от порів-няно з липнем 2015-го на 7% поменшало тих, хто вважає ситуацію критичною, і, відпо-відно, на 9% побільшало тих, хто називає її напруженою.

А ще опитування показало, що відносна більшість україн-ців підтримує проведення позачергових парламентських виборів: схвально таку ініціативу оцінили 48%, несхвально — 35%. Найбільше підтримують дострокові вибори на Сході (61%), дещо менше — у Центрі (48%) і на Півдні (43%), найменше — на Заході (36%). При цьому 65% зголосилися взяти участь у позачергових виборах, якщо во-ни відбудуться найближчим часом, а 23% не пішли б на них.

РубрикиБез рубрики

Майстерня виноградарства у Шабо

«Майстерня виноградарства» компанії «Сингента» відбулася в Центрі культури вина Шабо у Білгород-Дністровському районі

У французів є приказка: «Війна може зачекати, а збір винограду — ні».

А все тому, що виноград — культура ніжна та примхлива, яка потребує делікатного догляду. Врожай має бути вчасно зібраний і правильно збережений. Адже лише з бездоганного винограду можна створити справжнє вино з вишуканим смаком.

«Майстерня виноградарства» зібрала керівників та агрономів виноградарських і виноробних підприємств Півдня України Ї регіону, для яких виноград є традиційною культурою. У конференції також взяли участь науковці Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова та інші фахів-ці галузі.

Учасників форуму привітали: Наталя Пшець — керівник Південного бізнес-регіону компанії «Сингента», В’ячеслав Гаркавий — директор «Агрофірми Шабо» та Володимир Кучеренко — генеральний директор корпорації «Укрвинпром».

Теоретична частина конференції відбулася у першій половині дня. Експерти поділилися з гостями заходу досвідом щодо використання новітніх технологій захисту виноградників від хвороб та шкідників Серед тем, які розглядалися: «Фунгіцидний захист винограду препаратами «Сингента»» (Володимир Воєводін), «Захист виноградників від лускокрилих шкідників» (В’ячеслав Перцьовий), «Моніторинг поточного стану виноградних насаджень. Шкідники і хвороби виноградників у сезоні 2017 року» (Андрій Штирбу), «Ви-пробування нових препаратів «Сингента» в Інституті виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» (Людмила Баранець), «Сучасні підходи догляду за виноградними насадженнями» (В’ячеслав Гаркавий). У гостей було чимало запитань, на які вони отримували вичерпні відповіді. За розмовою справжніх професіоналів було приємно спостерігати.

РубрикиБез рубрики

Кінематографічний голос України

Восьмий Одеський міжнародний кінофестиваль закінчився, хоча його відлуння ще довго нагадуватиме про величне і прекрасне свято кіно...

Церемонія закриття, що проходила у Театрі опери та балету, зібрала в одному залі тисячі учасників, які з нетерпінням очікували на оголошення результатів.

Головну нагороду ОМКФ-2017 отримав фільм режисерів Петера Бросенса та Джессіки Вудворт «Король бельгійців», створений кінематографістами трьох країн (Бельгія, Нідерланди, Болгарія). Цій прекрасній, мудрій, іронічній стрічці глядачі віддали переважну більшість своїх голосів.

Продюсер картини Міра Сталева, вийшовши отримувати нагороду, не приховувала свого захоплення:

— Я бачила, як зростав і розвивався цей фестиваль, як він щороку ставав ще потужнішим. У другий рік кінофестивалю я приїздила до Одеси за нагородою для болгарського фільму, створеного іншими кінематографістами. Зараз стою тут й отримую Гран-прі за власну роботу...

 

РубрикиБез рубрики

«Не здавайтеся!»

Свідки Єгови запрошують усіх відвідати регіональний конгрес 2017 року, тема якого — «Не здавайтеся!».

4—6 та 11—13 серпня конгреси цієї серії відбудуться в Одесі за адресою: вул. Канатна, 79, стадіон «Спартак».

Програма складається із 52 частин і буде представлена в різних форматах, включаючи невеликі промови, інтерв’ю і короткі відеоролики. Крім цього, щодня після обіду буде показана одна із трьох серій фільму «Згадуйте дружину Лота».

Цьогорічний конгрес буде корисний всім присутнім, адже він може додати сил не тільки для того, щоб зносити труднощі, але й успішно їх долати.

Вхід вільний.

РубрикиБез рубрики

Момент, якого чекають сотні

В Одесі відкриють найбільший в Україні центр нефрології та діалізу

У середу голови обласної державної адміністрації та обласної ради Максим Степанов й Анатолій Урбанський підписали меморандум про співробітництво з представниками німецької компанії «Фрезеніус Медикал Кер Україна» щодо реалізації проекту оснащення відділень діалізу Одещини медичним обладнанням (на знімку ви бачите момент підписання документа).

Співробітництвом передбачений комплекс заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я в області, задоволення потреб населення у наданні найсучаснішого лікування методом діалізу, підтримка та поліпшення життя хворих на хронічну ниркову недостатність.

Важливо уточнити, що «Фрезеніус Медикал Кер» — один із лідерів у виробництві обладнання та витратних матеріалів для гемодіалізу, а також у лікуванні хворих на хронічну ниркову недостатність. Компанія налічує 3500 діалізних клінік в світі, де отримують допомогу понад 300 тисяч пацієнтів.

РубрикиПозиція

Розгнуздані ціни на харчі

Партія «Відродження» вимагає від Кабміну втрутитися в ситуацію зі зростанням цін на продукти харчування

Із 1 липня Кабінет Міністрів України остаточно скасував державне регулювання цін на продукти харчування. Йдеться про такі продукти: борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, свинина, яловичина, м’ясо птиці, варені ковбасні вироби, дитяче харчування, курячі яйця, соняшникова олія, вершкове масло, сметана, сир, молоко. Ра-ніше торговельна надбавка на ці соціально значущі товари не могла перевищувати 15%. А з 1 липня це обмеження, як і держ-контроль, остаточно скасували, і ціни на продукти моментально поповзли вгору.

За неповний місяць дії рішення про скасування держрегулювання цін в Україні зафіксоване зростання по 14 із 23 позицій продуктів, підрахували експерти. Найбільше — на товари м’ясної групи. Всього за дві декади липня ціна на м’ясо птиці зросла майже на 4%, або на 1,5 грн/кг, сало подорожчало на 3% — на 1 грн/кг, варені ковбаси — на 1,5%, свинина і яловичина — 1%. Зростання цін триває щодня. Попри те, що для липня характерне зниження цін на товари молочної групи, у липні 2017-го «молочка» також демонструє зростання. Буквально за два тижні вершкове масло подорожчало відразу на 1,5 грн/кг. Уже сьомий місяць поспіль зростає і ціна на хліб соціальних сортів, який поступово вимивається з асортименту і набуває цілком ринкової вартості. Жодної реакції з боку уряду на це нема. І це при тому, що, за прогнозами експертів, подорожчання продуктів в Україні триватиме і може мати серйозні соціальні наслідки.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua