РубрикиБез рубрики

Театр часів Авакова і Луценка

24 травня читачі газет, телеглядачі, завсідники соціальних мереж інтернету і споживачі чуток, що передаються з вуст в уста, стали свідками неординарної події — масштабної операції силових відомств зі знешкодження та затримання колишніх чиновників фіскального відомства.

Ціна питання — 96 мільярдів

Півтори тисячі поліцейських і близько п’ятисот прокурорів практично в усіх областях України рано вранці провели обшуки в будинках та офісах компаній, власниками яких є підозрювані в посадових злочинах. Були затримані 23 високопоставлених керівники податкових служб часів Януковича і вертольотами, практично одночасно, переправлені в київський аеропорт «Жуляни».

У Києві на них уже чекали заступник генерального прокурора України, головний військовий прокурор Анатолій Матіос та міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. А також телекамери і заздалегідь запрошені журналісти центральних ЗМІ.

Судячи з коментарів прокурора та міністра, операція проводилася в рамках розслідування кримінальної справи, відомої як «схеми Олександра Клименка», шефа фіскальної служби при Вікторові Януковичу. У ці схеми, як передбачається, було залучено все близьке оточення колишнього президента України, а сума викраденого за кілька років становить близько 96 міль-ярдів гривень. Тобто порівнянна з нинішніми річними витратами України на оборону.

РубрикиБез рубрики

Провадження без вироків?

Україна втрачає останню можливість продемонструвати всьому світу ефективність антикорупційної реформи. Натомість безкарність щодо топ-корупціонерів колишнього режиму та політичний тиск, якого зазнають новостворені антикорупційні органи, викликають велике занепокоєння міжнародної спільноти. Такі висновки озвучив під час прес-конференції голова правління всесвітньої антикорупційної мережі Transparency International Хосе Уґас, повідомляє «Укрінформ».

Роком пустих обіцянок та незначних результатів в антикорупційній сфері назвав 2016-й Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна. Адже рівно рік тому, під час зустрічі голови правління Хосе Уґаса з Президентом України Петром Порошенком та новопризначеним Генеральним прокурором Юрієм Луценком, прозвучало багато обіцянок, серед яких: досягти результатів у поверненні коштів В. Януковича та його поплічників, сприяти незалежній роботі антикорупційних органів, впровадити електронне декларування для посадовців.

«Натомість, на сьогодні проти В. Януковича, найвідомішого корупціонера планети за результатами опитування Unmask the Corrupt, нема жодної справи у суді за обвинуваченнями саме у корупційних злочинах. Загальна сума вкрадених коштів так і залишається невизначеною, називають від $7,5 млрд до $40 млрд, що сприяє відчуттю бездіяльнос-ті відповідних органів та породжує зневіру у суспільстві. Минув цілий рік, а до створення антикорупційного суду так і не було зроблено жодного реального кроку. При цьому, такий суд є єдиною можливістю розірвати коло безкарності», — зазначив очільник Transparency Inter-national Хосе Уґас.

Він наголосив, що особливо важливим тут є питання належного проведення добору суддів до такого суду. «Виникає дуже важливе питання, яким чином цей суд буде створений і як будуть призначатися туди судді. Наша пропозиція — щоб вони призначалися за допомогою міжнародних експертів, які допоможуть обрати насправді незалежних і насправді кваліфі-кованих суддів для такого суду», — додав Хосе Уґас.

РубрикиБез рубрики

Супроти штучного банкрутства

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман просить Ген-прокуратуру й НАБУ взятися за справу Одеського припортового заводу.

«Гройсман направив листи до Генпрокуратури та Національного антикорупційного бюро із закликом провести відповідні розслідування, захистити інтереси держави та не допустити штучного банкрутства публічного акціонерного товариства «Одеський припортовий завод» — одного з найбільших підприємств хімічної галузі країни», — повідомляє прес-служба Кабміну.

Зокрема, звертаючись до керівника НАБУ Артема Ситника, прем’єр закликав провести спеціальне розслідування діяльності посадових осіб з метою виявлення фактів порушення інтересів держави. У листі ж до генпрокурора Юрія Луценка Володимир Гройсман просить ГПУ «вступити в цю справу».

Нагадаємо, 17 травня Вищий спеціалізований суд України призупинив примусове стягнення з ОПЗ 193 мільйонів доларів на користь компанії Ostchem Дмитра Фірташа.

РубрикиБез рубрики

Єднає не тільки море...

Учора з робочим візитом Одещину відвідав Президент України Петро Порошенко.

Глава держави, зокрема, взяв участь в урочистому відкритті Стамбульского парку на схилах Приморського бульвару, де він наголосив, що Україну та Туреччину об’єднує не тільки Чорне море, а й спільні устремління та інтереси.

Передаючи подяку своєму колезі — президентові Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану — за непорушну позицію підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, Петро Порошенко наголосив: «Три роки тому Росія підірвала всі підвалини як світового, так і регіонального порядку, розв’язавши незаконну цинічну анексію Криму та агресію проти мирної України на сході нашої держави. Така політика Кремля є викликом, викликом не лише суверенітету, територіальній цілісності і незалежності нашої держави, це виклик глобальній безпеці, виклик Туреччині, виклик для всіх чорноморських країн».

Відкриття парку, облаштування якого відбулося коштом турецької сторони, приурочили до 20-ліття встановлення між Одесою та Стамбулом побратимських стосунків. Місто-побратим представляв його мер Кадир Топбаш. Гості, до речі, приїхали не з пустими руками: пан Топбаш повідомив, що Стамбул дарує Одесі 30 пасажирських автобусів.

Аж до вечора у середмісті панувала святкова атмосфера, лунала музика, зокрема виступав військово-етнічний духовий оркестр Республіки Туреччини «Мехтер», а закінчилися урочистості феєрверком над Потьомкінськими сходами, які після реконструкції також відкрили того дня.

РубрикиБез рубрики

Одесі — 600+


З нагоди 602-ї річниці першої писемної згадки портового міста Коцюбіїв (Кочубей-Хаджибей), попередника Одеси, ГО «Одесі — 600» ініціювала проведення чергового «круглого столу», присвяченого цій події. Він відбувся за підтримки облдержадміні-страції у відділі соціокультурної діяльності обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського.

Це вже третій «круглий стіл» за останні кілька років, який ставить за мету поширювати свідчення про давніше, ніж називається офіційно, походження Одеси, поглиблювати знання з історії міста, перш за все, періоду пізнього Середньовіччя; пошук консенсусу з опонентами, які розглядають Одесу лише як російське новоколоніальне урбаністичне утворення.

Серед запрошених — більше двох десятків осіб, які представляють владні структури, громадські організації, науковці, що мають різні погляди на означену проблему. Забігаючи наперед, зазначу, що «табір противників» захід проігнорував. Ця обставина дала можливість обговорити проблемні питання у конструктивному руслі.

Центральне питання — проблеми та перспективи відновлення символів Одеси доби пізнього Середньовіччя: подій, імен, історичних постатей, архітектурних об’єктів.

Модератор зустрічі, голова ГС «Міжнародна організація «Сенс» (+)» Надія Яшан підкреслила, що «впродовж останніх двох років ми інформуємо наших співгромадян про 600-літній вік Одеси, і цей факт повільно, але впевнено укорінюється в суспільній свідомості. Якщо раніше був супротив і нерозуміння, то зараз ми бачимо, що ситуація змінюється: є ґрунтовні наукові праці, зокрема професора Тараса Гончарука, видані брошури, які розповсюджуються по школах міста та області. Незважаючи на те, що відбулися кадрові зміни в ОДА, ми й надалі маємо підтримку з боку обласного керівництва щодо просування ідеї понад 600-літньої історії Одеси». Ведуча також відзначила помітну готовність чиновників Одеської міської ради до співпраці з ГО «Одесі — 600». На цьому зібранні були присутні представники історико-топонімічної комісії та управління освіти й науки міськради.

РубрикиБез рубрики

«Учітесь, читайте...»

Тривожно: українці відучуються читати. Книжки, журнали, газети, листи... Інтернето- та телеманія, що, до речі, кваліфікуються вже як залежність, тобто захворювання, істотно потіснили слово, написане чи надруковане на папері. 

Такі реалії, такі тенденції. І тут нічим не зарадиш — проти прогресу, як то кажуть, не попреш. Тож мова не про будь-які обмеження в доступі до новітніх комунікаційних технологій, а про культуру як, за словами талановитого поета-земляка, лауреата Шевченківської премії Тараса Федюка, «останній запобіжник здичавінню людства». Зірвемо цей запобіжник — і що: вакуум, духовна порожнеча, дике поле?

Писане і друковане слово є невід’ємним атрибутом культури. Як музика, як театр чи кіно, як образотворче мистецтво. Те слово може бути, ба є (завітайте на наш сайт www.chornomorka.com) і на електронних ресурсах, але його — і в цьому вся суть — також треба читати. Читаємо ж, на жаль, менше й менше. Ігри, теревені, плітки... Що ж, і це, мабуть, потрібно. Якщо в міру, якщо без манії. Але ж не тільки це, а й слово письменника, публіциста, професійного журналіста, який був очевидцем факту чи події й розповів про них іншим. Правдиво, доступно, рідномовно.

РубрикиБез рубрики

«Якщо опір — то до перемоги!»

Ми живемо в час, коли наші відважні воїни в зоні АТО щодня відбивають напад російського агресора. Нащадки козаків, справжні лицарі духу, вони йдуть добровольцями до війська, проходять нелегкий вишкіл на полігонах, щоб потім прийняти удар ворога на себе, підпираючи своїми плечима кордони нашої держави і цілої Європи. А все тому, що хижі звіролюди терзають плоть моєї рідної землі, нищать мою країну, обстрілюють мирне населення, знущаються над полоненими. І їм треба давати гідну відсіч. А в тилу інші людиноподібні нахабно вдираються в довіру моїх земляків, немов дешеві фотомоделі, на кожному кілометрі рекламують себе на білбордах уздовж трас, за копійчані послуги скуповують прихильність несвідомих українців, сподіваючись на реванш.

Й ось у такий час хочеться понад усе долучитися до справи якнайшвидшої перемоги над ворогом —як зовнішнім, так і внутрішнім. Тому коли дізналася, що готується поїздка на полігон до наших вояків, зразу відгукнулася. На щастя, серед наших земляків є ті, кому по-справжньому болить доля відважних захисників України. Це волонтери, капелани і просто небайдужі люди, які постій-но допомагають нашим захисникам і словом, і ділом у зоні АТО, а також на полігонах, де вояки проходять належну підготовку, щоб у будь-яку хвилину бути готовими вирушити в «гарячу» зболено-скривавлену точку рідної землі.

Мені пощастило разом з такими небайдужими людьми 17 травня побувати на урочистому відзначенні третьої річниці створення 10-го окремого мотопіхотного батальйону «Поліська Січ». І хоча ми розуміємо, що по-справжньому нам ще рано святкувати, але святковий настрій — від гарної пісні, запального танцю, щирого поетичного слова — безперечно, нашим захисникам додає наснаги в їхній нелегкій і небезпечній службі. Саме з такою місією добре відомий не лише у Южному, а й далеко за його межами народний вокальний козацький гурт «Чорномор», який діє при палаці культури «Дружба» Одеського припортового заводу понад 15 років, відвідав військовий полігон на Херсонщині. А запросив наших співочих козаків на урочистості відомий громадський діяч, історик, отаман Чорноморського гайдамацького з’єднання і водночас побратим, давній друг гурту, а нині старший солдат батальйону Сергій Гуцалюк. Разом з южненським колективом на полі-гон прибули також гості з Лиманського району, які передали воякам смачні подарунки та дитячі листівки-обереги.

РубрикиБез рубрики

Неправда породжує ненависть

18 травня в Білгороді-Дністровському відбулися події, розголос про які розлетівся стрімко і далеко поза межами Одещини. Люди обурені. Місто — на порозі зіткнень.

Того дня виконком вирішував проблему виділення ділянки під будівництво церкви Київського патріархату. Питання назріло давно, але й до нині просувається з великими труднощами і перешкодами з боку відомої групи депутатів. Але хочу сказати не про це. Наперед прошу пробачення, бо вважаю цю тему досить делікатною, і моє моральне право говорити про це можна, звісно, заперечити, за бажання. Не маю намірів нікого образити, але й промовчати вважаю аморальним.

Православні християни, які від-носять себе до віруючих Україн-ської православної церкви Київського патріархату, — це ті ж православні віруючі, які ходили до храмів міста до відомих подій 2014 року. Вони не заїжджі-приїжджі, які взялися невідомо звідки.

Ми, українці Аккермана, хрестилися, вінчалися, проводили обряди і зараховували себе до єдиного православного співтовариства. Однак виникло питання: що робити тим православним, які вже не можуть довіряти ієрархам церкви Московського патріархату та її священикам на місцях?

З чим це пов’язано?

Євангельська притча про доброго самарянина вчить нас усіх допомагати ближнім незалежно від національної приналежності та віросповідання. Так ось, ми начебто всі православні християни, а допустили війну на нашій території. Як з’ясувалося, у всіх є свої ідеологічні позиції, різний погляд на речі.

РубрикиБез рубрики

Інвестиції окупить... Сонце

На Одещині розпочинається масштабний проект у галузі альтернативної енергетики: 25 травня голова обласної державної адміністрації Максим Степанов підписав меморандум про співпрацю між ОДА та енергетичним холдингом KNESS GROUP, який займається будівництвом та обслуговуванням сонячних електростанцій.

Максим Степанов нагадав, що підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії — один із пунктів стратегічного плану дій «Розумний регіон» на 2017—2019 роки, який він презентував у березні. Крім того, Україна на державному рівні має зобов’язання перед Європейським Союзом підвищувати частку відновлювальної енергії до 11%. Сьогодні ж, за словами голови ОДА, в нашій області лише 2,5% електроенергії виробляється сонячними станціями.

«Інвестуючи в «зелену енергетику», ми інвестуємо в майбутнє. Тому розвиток альтернативної енергетики разом з підвищенням енергоефективності є запорукою сталого розвитку та екологічної безпеки нашого регіону», — заявив під час підписання меморандуму Максим Степанов.

Згідно домовленостей між облдержадміністрацією та компанією KNESS GROUP, уже за рік на Одещині будуть збудовані та здані в експлуатацію три сонячних електростанції, розташовані в Арцизькому та Окнянському районах. Нові станції генеруватимуть 86 МВт електроенергії, при тому, що зараз у всій Одеській області сукупно виробляється 220 МВт. У проект передбачається залучити понад 80 мільйонів доларів від українських, американських та європейських інвесторів.

РубрикиБез рубрики

Щоб податки йшли на школу

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов купив маленький будинок у селі Ставрове Окнянського району, щоб сплачені ним податки йшли на будівництво місцевої школи.

Цю інформацію очільник ОДА підтвердив на брифінгу 22 травня, заодно пояснивши мету цього придбання: «Я як громадянин України плачу податки, за минулий рік сплата моїх податків за декларацією становить 3 мільйони 732 тисячі гривень. Але я, звичайно, хотів би бачити, куди йдуть сплачені мною податки. Оскільки я очолюю Одеську область, то хотів би піднімати саме її економіку та інфраструктуру. Тому прийняв рішення зареєструватися в Одеській області й минулого тижня вже заплатив податки».

За словами Максима Степанова, село Ставрове в Окнянському районі було вибране невипадково. «На одній з недавніх апаратних нарад ми розглядали питання освіти. Окнянський район — серед останніх зі складання ЗНО, там справді важка ситуація. У селі Ставрове є школа, яка будується дуже давно. Я ще був першим заступником голови ОДА (у 2008—2010 роках), коли робили проект її будівництва. А діти як навчалися в жахливому приміщенні, так і навчаються. Тому я сподіваюся, і буду звертатися до депутатів райради, щоб мої податки, в тому числі, спрямували на будівництво цієї школи. Тож ніякого дивацтва тут нема. Саме з такою метою я придбав цей будинок — щоб здати декларації і заплатити податки в Окнянському районі. Сума може істотно вплинути на будівництво», — підкреслив голова ОДА.

У селі Ставрове Максим Степанов зареєстрований у будинку площею 55 квадратних метрів. Біля будинку є також 17 соток землі.

РубрикиБез рубрики

Сержант готує сержанта

Експерти НАТО ознайомилися з ходом створення у ВМС ЗС України Центру підготовки сержантського складу.

Представники національної гвардії штату Калі-форнія (США), військовики Канади, Литви та Латвії  оглянули організацію навчального процесу в центрі, побутові умови підготовки курсантів і надали практичну допомогу у вирішенні проблемних питань з використанням досвіду збройних сил країн-членів Північноатлантичного альянсу.

За словами начальника відділу по роботі з сержантським та старшинським складом — головного старшини ВМС ЗС України старшого мічмана Павла Ручки, іноземні колеги в цілому залишилися задоволені формуванням Центру підготовки сержантського складу українських Військово-Морських сил, який дозволить якісно готувати сержантів та старшин, удосконалювати їхні лідерські якості.

Павло Ручка також зазначив, що навчання в цьому центрі здійснюватиметься за двома рівнями — базовим та середнім, відповідно до нової системи багаторівневої підготовки. Це концептуально новий підхід, який відповідає стандартам НАТО та базується на принципі «сержант готує сержанта».

Прес-центр командування ВМС ЗС України.

РубрикиАнонс

«Російські євреї» Леоніда Парфьонова

Відомий журналіст Леонід Парфьонов презентує другу частину гучної документальної трилогії «Російські євреї. Фільм другий. 1918—1948», створену за підтримки Genesis Philanthropy Group. Тур Україною, організований Fedoriv Hub, пройде з 1 по 9 червня по п’яти містах — Одеса, Київ, Львів, Дніпро та Харків.

Восени минулого року Fedoriv Hub представив в Україні першу частину документального проекту Леоніда Парфьонова «Російські євреї. До революції», створену в творчому тандемі з кінорежисером Сергієм Нурмамедом. Картина, як і тема загалом, викликала жвавий інтерес публіки — український глядач позитивно поставився до документального кіно та унікальної можливості поспілкуватися з автором безпосередньо після прем’єрного показу. Такий формат збережеться і під час другої зустрічі Парфьонова з українцями.

У двох містах — Одесі та Львові — відбудуться покази першого фільму «Російські євреї. До революції». Аналізуючи історію, Леонід Парфьонов досліджує образ російського єврея — дуже знайомого, але часом незрозумілого. Труднощі асиміляції, зміна традиційного способу життя та культурних цінностей, активна участь євреїв у революційному русі — такий короткий зміст першої частини.

«Історія російськх євреїв за останні 150 років — це їхня інтеграція у кар’єру, культуру, мову, суспільство та, врешті, вихід через нього у світ», — пояснює ідею картини автор.

РубрикиБез рубрики

75 відсотків. І не менше

Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації. «За» проголосували 269 депутатів.

Закон, зокрема, передбачає, що у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної і регіональної категорій мовлення, які відповідно до ліцензій здійснюють ефірне та/або багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, передачі та/або фільми державною мовою мають становити не менше 75 відсотків загальної тривалості передач та/або фільмів (або їх частин) у кожному проміжку часу між 7.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00, а місцевої категорії мовлення — не менше 60 відсотків у тих же проміжках часу.

Закон передбачає, що телерадіоорганізації здійснюють трансляцію фільмів та/або передач, які не є їхнім власним продуктом, виключно державною мовою, за винятком фільмів і передач (крім дитячих та анімаційних), створених до 1 серпня 1991 року, а фільми та/або передачі, трансляція яких допускається недержавною мовою відповідно до цього закону, субтитруються державною мовою. Фільми, створені на території республік колишнього СРСР не російською та не українською мовою і в подальшому дубльовані російською мовою, також озвучуються або дублюються українською мовою.

РубрикиБез рубрики

В україномовному комфорті

Понад 80% мешканців південно-східних регіонів України почуваються абсолютно або скоріше комфортно, коли говорять (81%), чують (89%) або читають (85%) українською мовою.

Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією GfK на замовлення Інституту масової інформації за підтримки Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) та USAID у січні-березні нинішнього року у восьми областях Сходу та Півдня України (Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська, території Донецької та Луганської областей, які контролюються урядом України). Всього було опитано 15103 респонденти. Теоретична похибка не перевищує 1% для всієї вибірки та 2,5% для кожної області окремо з вірогідністю 0,95. Перша хвиля дослідження була здійснена у листопаді 2015-го — січні 2016-го та охопила 13830 респондентів у шести областях Сходу та Півдня (всі вище згадані, крім Херсонської та Миколаївської).

Цікаві й такі цифри. В останній рік використання суто російськомовних медіа у цих регіонах зменшилося в середньому на 6%, якщо порівнювати з результатами опитування по шести областях, які брали участь в обох хвилях дослідження. Наприклад, якщо у 2016-у 61% опитаних користувачів інтернету найчастіше послуговувалися винятково російськомовними ресурсами, то зараз — 55%.

РубрикиБез рубрики

«Живе у дереві душа»

31 травня о 15.00 в Одеському обласному центрі української культури відкриється персональна виставка талановитого ужгородського різьбяра Костянтина Ковгана «Живе у дереві душа».

Народився митець у 1977 році в Ужгороді. Закінчив тамтешнє ПТУ № 6, а потім — Ужгородський коледж мистецтв ім. А. Ерделі. У 2006 році вступив до Закарпатського художнього інституту, де навчався на відділенні декоративно-прикладного мистецтва. Працює методистом в Обласному організаційно-методичному центрі культури.

Костянтин Ковган — учасник багатьох виставок і фестивалів як в Україні, так і за кордоном.

Роботи відомого ужгородського майстра свідчать про невмирущість традицій художньої обробки дерева, про гармонію і красу цього матеріалу і людської праці.

Оглянути виставку можна буде до 22 червня щодня, крім суботи та неділі, з 10.00 до 17.00 за адресою: м. Одеса, вул. Польська, 20. Вхід вільний.

РубрикиБез рубрики

Бар’єри не під ногами, а в голові

Було це за радянських часів. Ватикан. Я — серед щасливців, яким на той час поталанило подорожувати Італією, насолодитися архітектурою, музеями, численними історичними пам’ятками перлини Європи, а також за велике щастя випало відвідати місто-державу, анклав посеред Риму в Італії, резиденцію Папи Римського, територію Святішого Престолу (Престолу Святого Петра), центрального органу Католицької церкви.

Після захоплюючих годин, проведених у соборі Святого Петра у Ватикані, мовчки ходила площею перед собором і з цікавістю розглядала людей, які приїздять туди з усіх куточків світу. Зупинився двоповерховий комфортабельний автобус, з якого почали… викочувати блискучі ноші на коліщатах. На тих ношах лежали люди. Кожного супроводжували двоє.

Як то не гарно виглядало, але я втупилася очима в лежачих. В однієї немолодої паралізованої жіночки, пригадую, працювала одна рука, якою вона привітно помахала мені.

— Хто ці люди? — ошелешено запитала я нашого італійського гіда.

— Американські туристи, — уважніше придивившись до прибулих, спокійно відповів той. — Упізнавана публіка. Вони свій американський прапор хіба що на білизну не чіпляють. А може, він і там у них є, але ми не бачимо.

РубрикиБез рубрики

Шукають у Піренеях — знайшли у Малоярославці

Встановлений у пунктах пропуску через державний кордон України доступ до бази даних Інтерполу дає позитивні результати щодо затримання злочинців, які перебувають у міжнародному розшуку.

Ось свіжий приклад. До пункту пропуску «Малоярославець» на Одещині на в’їзд в Україну рейсовим автобусом прибув 29-річний громадянин Молдови, який при проходженні паспортного контролю повідомив, що прямує транзитом через територію нашої держави. Під час проведення всіх необхідних процедур контролю на вказаного громадянина спрацювала база даних Інтерполу. Згодом з’ясувалося, що його розшукують одразу у двох країнах за вчинення кримінальних злочинів: в Іспанії — за розбій та завдання тілесних ушкоджень, а в Португалії — за пограбування, залякування, незаконне позбавлення волі та підробку документів.

Про цей факт прикордонники проінформували Укрбюро Інтерполу в Києві, а затриманого передали представникам Нацполіції.

Сектор з питань взаємодії зі ЗМІ Південного 
регіонального управління Держприкордонслужби України.

РубрикиЗдоров’я

Терапевт на ймення кіт

Кішки — справжні цілителі. Про це свідчить низка досліджень. 

Наприклад, Мельбурнський університет з’ясував: зйомка та перегляд фотографій з котами рятують від депресії, неврозів і соціофобії. Навіть фото цих пухнастиків спрацьовували по відношенню до людей, що жили в стані хронічного затяжного стресу. Пацієнти швидше виходили з критичних станів, пише «RSUTE».

А ось співробітники Університету Торонто довели: муркотіння кота активізує в мозку ті ж центри задоволення, що смачна їжа або алкоголь. Тому не дивно, що серед «кошатників» у рази менше алкоголіків, ніж серед самотніх людей. У клініках для алкоголіків і наркоманів Фінляндії та Норвегії нерідко використовують спілкування з тваринами в парі з традиційними ліками як терапевтичний засіб.

У свою чергу, інше дослідження — експертів з Единбурга — встановило зв’язок між здоров’ям людини і наявністю у неї домашніх тварин. Виявилося, найбільш позитивний ефект створювали кішки. Їх господарі на 18—20% рідше страждали від інфарктів та інсультів, ніж люди без тварин.

РубрикиБез рубрики

Земна кора — з атмосфери?

На думку деяких геологів, елементи ранньої земної кори могли утворитися з атмосфери, що переважала на той час. Вона складалася з гарячої пари, яка «розчиняла» камені на поверхні Землі.

Більше 90% континентальної кори Землі складається з багатих кремнеземом мінералів, зокрема польового шпату та кварцу. Але як з’явилися ці матеріали?

Існує теорія, що всі елементи ранньої земної кори були сформовані в результаті вулканічної активності. Дослідники припускають, що близько 4,5 мільярда років тому планетоїд розміром з Марс врізався в протоземлю і розплавив її, перетворивши на «океан» магми. Після цього зіткнення (що також призвело до утворення Місяця) поверхня Землі почала охолоджуватися, поки не затверділа остаточно.

Втім, є й інша точка зору. Дослідники з Університету Макгілла Дон Бейкер і Кассандра Софоніо представили свою версію розвитку подій: на їхню думку, деякі хімічні елементи могли осісти на ранню поверхню Землі з атмосфери, яка переважала після зіткнення.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua