РубрикиБез рубрики

Правда на нашому боці

16 січня 2017 року Україна звернулася в Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй у Гаазі з позовом проти Російської Федерації щодо порушення двох міжнародних конвенцій — «Про боротьбу з фінансуванням тероризму» 1999 року і «Про ліквідацію всіх форм расової дискримінації» 1965 року.

Чого ми прагнули

Оскільки порушення конвенцій російською стороною тривають, а ситуація погіршується, до розгляду справи по суті Україна попросила запровадити тимчасові обмежувальні заходи.

У рамках дотримання першої конвенції зобов’язати Росію:

 • припинити фінансову підтримку незаконних збройних формувань, причетних до актів тероризму на Донбасі;
 • припинити постачання цим формуванням озброєння через російсько-український кордон;
 • докласти зусиль для виведення російського озброєння і встановити на російсько-україн-ському кордоні належний контроль.
РубрикиБез рубрики

Дороги, яких нема,

або Коли відстань вимірюється не кілометрами, а втомою

Голова облдержадміністрації Максим Степанов та голова облради Анатолій Урбанський здійснили робочу поїздку до Арцизького та Тарутинського районів.

В Арцизі разом з представниками місцевої влади вони відві-дали відділення гемодіалізу в районній лікарні. Наразі тут процедуру гемодіалізу проходять 13 пацієнтів із гострою нирковою недостатністю, при тому, що від-ділення розраховане на 25 осіб.

Максим Степанов розповів: «Проблема полягає в тому, що в нашій області на гемодіаліз є велика черга. І якщо в Арцизі та Ізмаїлі обстановка ще більш-менш нормальна, то на півночі Одещини та в самій Одесі апаратів штучної нирки катастро-фічно бракує. Ця проблема існує давно, але на неї не звертали належної уваги — кількість хворих на гостру ниркову недостатність зростала, а кількість апаратів для гемодіалізу не збільшувалася. Але люди, яким потрібна ця процедура, не можуть чекати, без постійного лікування вони просто не зможуть жити. Нинішнього року ми плануємо вирішити проблему із чергою на гемодіаліз в області хоча б частково. Разом із моїм радником з питань охорони здоров’я В’яче-славом Полясним ми розробили комплекс заходів, завдяки чому зможемо зекономити кошти, щоб закупити для області додаткові апарати штучної нирки. Це дозволить вже цього року скоротити чергу на життєво важливу процедуру».

РубрикиБез рубрики

Згода від примарії Паланки

У середу відбулося засідання примарії Паланки в регіоні Штефан-Воде Республіки Молдова, на якому підтримали рішення про виділення Україні земельної ділянки (1,2 гектара) для будівництва тимчасової об’їзної дороги на період капітального ремонту мосту на трасі Одеса—Рені неподалік цього села.

На цьому важливому засіданні були присутні голова Одеської ОДА Максим Степанов, депутат парламенту Молдови Євген Никифорчук, народний депутат України, керівник групи дружби з Молдовою Павло Унгурян та керівник Служби автомобільних доріг в Одеській області Олег Варивода.

Про подію, яка уможливила ремонт цього мосту, Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook написав так: «Гарна новина. Щойно отримали остаточне погоджувальне рішення сесії примарії села Паланка. Тепер маємо всі дозвільні документи від усіх відомств та міністерств. Тож сьогодні будівництво об’їзної дороги розпочато. Доручив бригадам працювати переможними темпами, цілодобово. Питання лише одне. Чому це не можна було зробити раніше? Чому не отримали відповідні погодження в минулому році...спокійно, без нервів. Риторичне, так би мовити, питання... Окрема подяка за допомогу у вирішенні цього питання народному депутатові України Павлу Унгуряну та депутатові Парламенту Молдови Євгену Никифорчуку».

РубрикиБез рубрики

Перезимувати весну

Кожен, хто має дачу чи присадибну ділянку, зауважив, що нинішньої весни, хоч і не вельми сприятливою була погода, дуже дружно взялися цвісти абрикоси, ранні вишні, навіть груші і яблуні. І так — практично по всій території України.

І на всю оту біло-рожеву красу нищів-но налетіли заморозки. Ще минулих вихідних місцями по Україні стовпчик термометра впав до позначки «мінус п’ять». На ранок у багатьох садках здавалося, що падає лапатий сніг — то обмерзлими пелюстками спадало до землі весняне вбрання плодових дерев. А в наступні дні ті пелюстки справді посипалися на землю разом зі снігом. Спочатку зима повернулася у Карпати, 19 квітня засипало снігом Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку та Херсонську області, а в четвер замело й Одещину.

Через негоду на багатьох дорогах утворилися затори, зокрема у Роздільнянському, Тарутинському, Біляївському, Іванівському, Лиманському та Окнянському районах. Повністю зупинився рух у напрямку Кучурган та Любашівки. Ввечері 20 квітня довелося закривати проїзд трасою «Київ-Одеса» (найпроблемнішою ділянкою був відрізок дороги у районі Знам’янки). Впродовж доби підрозділи Держслужби з надзвичайних ситуацій та служби автомобільних доріг витягнули зі снігових заметів та бездоріжжя майже сотню машин. Через негоду скасували нічні авіарейси з Одеси до Стамбула та Тель-Авіва. 

На ранок 21 квітня через потужний вітер без електроенергії залишилося 245 населених пунктів: найбільше — у Подільському районі (113), у Білгород-Дністровському (102) та в Ізмаїльському (30). Напередодні проблеми з електропостачанням були у Роздільнянському, Ширяївському, Великомихайлівському та Біляївському районах.

Міграція сміття та намірів

На щотижневій апаратній нараді, яку провів голова облдержадміністрації Максим Степанов, говорили про сміття. Точніше, про те, як розв’язати на Одещині пробле-му сміттєзвалищ, і санкціонованих, і стихійних.

Таких, за інформацією тимчасово виконуючого обов’язки директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА Івана Петріва, 608, а фактично їх понад 700, як виявилося згодом, і лише 472 (77%) із них паспортизовані, тобто узаконено відкриті для експлуатації.

Недавно ми обурювалися фактами «міграції» на нашу територію непотребу зі Львова, водночас мало переймаємося тим, що й своїх відходів нажили стільки, скільки й проконтролювати годі. Сьогодні практично кожна сільська рада має своє сміттєзвалище, а то і не одне. Влада на місцях, говорилося на апаратній, мало турбується дотриманням правил утримання цих об’єктів, тож люди часто навіть не довозять непотріб до звалищ, а викидають його там, де заманеться. Сміттям завалені лісосмуги, береги річок, ставків і лиманів, навіть у курортних місцинах.

Як наголосив начальник Державної екологічної інспекції в нашій області Олександр Ставнійчук, на території Одещини нема жодного сміттєпереробного заводу, неналежно стягується екологічний податок (скажімо, торік Кодимський район зумів зібрати лише 1200 гривень), не діє система штрафів та інших санкцій тощо. Через брак коштів не діє й обласна програма поводження з твердими побутовими відходами на 2015—2017 роки. Одне слово, маємо лише наміри, які мігрують від наради до наради.

РубрикиБез рубрики

З випробувальним терміном

20 квітня Президент України Петро Порошенко підписав розпорядження про призначення голів Балтської, Білгород-Дністровської, Іванівської та Овідіопольської районних державних адміністрацій.

Кожному з посадовців, як зазначається у розпорядженнях, встановлено випробувальний термін: для очільника Іванівської РДА це три місяці, для решти — по одному місяцеві.

Отож головою Балтської райдержадміністрації призначено Романа Васильовича Кацмазу (перед тим очолював відділ Держгеокадастру в цьому районі), Білгород-Дністровської — Сергія Петровича Ільченка (виконував обов’язки голови Лиманської РДА); Овідіопольської — Володимира Володимировича Левчука (добре знаного у ра-йоні, адже свого часу очолював там і РДА, і рай-раду, в останні роки керував обласним Держ-архівом), Іванівської — Віктора Івановича Лобача (очолював фермерське господарство, лідер районної організації ВО «Батьківщина»).

РубрикиБез рубрики

Вітальна Україна Володимира Рутківського

18 квітня відомому українському письменникові, лауреату Національної премії імені Т.Г. Шевченка сповнилося 80

Початок XXI ст. сміливо можна назвати часом, коли світ відкрив для себе Україну як самостійну державу та одну з найдавніших культур. Із кожним роком інтерес світової спільноти до неї стає глибшим, а уявлення про її минуле й сучасне — достовірнішими. І серед тих, хто допомагає світові побачити справжню Україну, — письменник-одесит Володимир Рутківський.

Хоча народився майбутній письменник 18 квітня 1937 року на Черкащині у вчительській родині, по закінченні школи подався на навчання в Одесу та так і залишився в «найвільнішому місті» України. За його плечима — Одеський політех і Вищі літературні курси в Москві. Працював на Одеському суперфосфатному заводі, обласному радіо, в газеті «Одеські вісті». В літературу увійшов як поет, а відбувся як дитячий письменник.

РубрикиБез рубрики

Інструмент етнічної чистки

«Депортація українців з метою їх цілковитої національної асиміляції співмірна з аналогічними діями радянського керівництва щодо народів Криму, Кавказу та Балтії під час та після Другої світової. Цей злочин досить добре задокументований та достатньо досліджений в історіографії. Разом з тим він досі не отримав належної правової оцінки», — зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович під час «круглого столу» «Акція «Вісла» — злочин польського комуністичного режиму», приуроченого 70-літтю від початку цієї акції.

«Певен, — додав він, — що в такій оцінці зацікавлені як українці, так і поляки, які нині намагаються подолати спадщину комуністичного тоталітаризму. Спроби виправдати акцію «Вісла», які останнім часом озвучуються деякими політичними середовищами в Польщі, є не лише аморальними, а й небезпечними, бо можуть стати прецедентом для переоцінки інших злочинів комунізму. В цьому зацікавлене нинішнє керівництво Росії. Адже реабілітація радянського минулого стала для Кремля ідеологічною платформою спроб відновити свій вплив у Східній Європі».

Нагадаємо, військово-політична операція «Віс-ла», що розпочалася 28 квітня і тривала до 12 серп-ня 1947 року, стала інструментом етнічної чистки і передбачала депортацію всього українського на-селення з південно-східних регіонів Польщі (Лемківщина, Холмщина, Надсяння й Підляшшя).

Буквально за три «з хвостиком» місяці близько 150 тисяч українців втратили практично все. Часто-густо, щоб не було куди повертатися депортованим, спалювали їхні оселі, а то й цілі села, руйнували українські церкви та цвинтарі.

Юрист Українського інституту національної пам’яті Сергій Рябенко наголосив: «За результатами аналізу подій, пов’язаних з організацією та перебігом операції, «Вісла» може бути кваліфікована як злочин проти людяності, воєнний злочин, а також етнічна чистка».

РубрикиПозиція

На захист останнього ресурсу

Партія ВО «Батьківщина» разом з Асоціацією фермерів та приватних землевласників і всім українським суспільством розпочинає процедуру підготовки до проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони на продаж сільськогосподарської землі. Про це повідомила голова цієї політичної сили Юлія Тимошенко на прес-конференції у Києві.

За її словами, наразі реалізується стратегія відбирання в народу України останнього ресурсу — сільськогосподарської землі. «Це нищівна стратегія, і наша держава дуже сильно потерпає економічно та фінансово. Доки земля в руках українців, ми маємо прекрасний ресурс, щоб ставати на ноги, підніматися», — переконана народний депутат.

Юлія Тимошенко повідомила, що Президент, прем’єр-міністр, міністр фінансів і голова НБУ підписали лист намірів про те, що нинішнього року сільськогосподарська земля піде з молотка. Окрім того, зазначила лідер «Батьківщини», не без участі Президента до Конституційного Суду спрямовано подання про скасування мораторію на продаж землі. «Це подання підписали депутати БПП, «Народного фронту», частина «Самопомочі» і депутат від Радикальної партії. Й голова держави тисне, щоб це подання про скасування мораторію було розглянуте», — зазначила народний депутат.

Як наголосила Юлія Тимошенко, «Батьківщина» в жодному разі не підтримає продаж землі з молотка: «Такої традиції в найрозвинутіших аграрних країнах нема. Україна має майже 42 мільйони гектарів землі, це 72% української території. Ми живемо на золоті! Саме тому наша мета — збільшити кількість фермерських господарств у 36,2 раза, щоб дійти до середньоєвропейського показника».

РубрикиБез рубрики

Не «приперчуйте» шашлики штрафами

Попереду — травень, перша декада якого традиційно огортає Одесу димком із шашличним запахом.

Зважаючи, що після такого «відпочинку» часто-густо залишаються не тільки галявини, встелені сміттям, а й спустошені вогнем схили та сквери, Департамент муніципальної безпеки Одесь-кої міськради завчасно нагадує про штрафи, які чекають на порушників правил благоустрою та пожежної безпеки.

Осіб, які допустять розпалювання вогню поза спеціально обладнаними майданчиками та стаціонарними мангалами, а також тих, хто нищитиме зелені насадження чи об’єкти благоустрою в парках, скверах та прибережній зоні, чекає адміністративна відповідальність — штрафи від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зі свого боку влада обіцяє, що в зонах масового відпочинку будуть облаштовані мангальні майданчики, а для забезпечення належного санітарного стану територій пляжів — встановлені додаткові контейнери для сміття.

РубрикиБез рубрики

Сірководень іще вище

Нові причини та речовини забруднення Чорного моря виявила експедиція, до якої увійшли екологи з різних країн, вперше дослідивши українську та грузинську акваторію із застосуванням європейських методів хімічного аналізу.

Про це розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, презентуючи наукові висновки, які базуються на результатах спільних чорноморських досліджень, що проводилися в Україні та Грузії в 2016 році в рамках проекту ЄС/ПРООН «Покращення екологічного моніторингу в Чорному морі (EMBLAS-II)».

«Результати дослідження показали, що не лише нафтопродукти спричиняють забруднення, а й продукти фармацевтичної та парфумерної промисловості. Зафіксоване також надмірне збагачення вод Чорного моря органікою», — зауважив міністр і додав, що одним з основних джерел забруднення нашої акваторії є води Дунаю.

Дослідження, проведені торік, підтвердили, що в Чорному морі продовжує зменшуватися верхній шар води, насичений киснем, а от сірководневий шар за останні 20 років піднявся на 20-25 метрів.

Детальніше про результати дослідження «ЧН» розкажуть в одному з найближчих номерів.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

 • на 1 місяць — 30 грн.
 • на 3 місяці — 90 грн.
 • на 6 місяців — 180 грн.
 • на 12 місяців — 360 грн.
 • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

 • на 1 місяць — 20 грн.
 • на 3 місяці — 60 грн.
 • на 6 місяців — 120 грн.
 • на 12 місяців — 240 грн.
 • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua