РубрикиПозиція

Пріоритети - освіта і земля

«Батьківщина» відстояла фінансування ПТУ і зажадала продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Дев’ята сесія обласної ради VII скликання, що відбулася 21 березня, починалася з численних мітингів під стінами адміністративної будівлі. Люди вимагали звернути увагу на нагальні проблеми. Серед озвучених — проблеми довгобудів, непрозорі призначення поза конкурсом, системне недофінансування соці-альних статей. Одним з найчисленніших був протест, організова-ний профспілкою працівників та учнів профтехучилищ.

«Через брак коштів коледжі Одеської області можуть припинити свою роботу вже в цьому травні», — заявив директор Чорноморського морського коледжу Леонід Жухі.

Чи то з огляду на численний протест під облрадою, чи через незавершене обговорення долі обласного бюджету на 2017 рік сесія облради почалася з годинним запізненням.

Перед початком роботи сесії до мітингувальників вийшов перший заступник голови Одеської обласної ради Олег Радковський. Разом з депутатською фракцією «Батьківщина» він поспілкувався з учасниками акції, прийняв від них тексти резолюцій та передав їх на розгляд  обласної ради через секретаріат. А ще домовилися про те, що учасникам мітингу нададуть можливість виступити зі своїми зверненнями перед депутатським корпусом.

Виступ представника профтехосвіти не залишив байдужим жодного з депутатів. У відповідь на детальне пояснення проблеми катастрофічного становища професійно-технічної освіти після переведення її з центрального фінансування на рівень місцевих бюджетів депутати запевнили, що в найближчі тижні необхідний обсяг коштів буде виділено. Крім того, буде розроблений, за безпосередньої участі професійних колективів, проект реформування системи ПТУ Одещини  — з метою їх ефективнішого розвитку.

Зазначимо також, що, без перебільшення, одним з найяскравіших стало ініційоване «Батьківщиною» звернення до керівництва країни про недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

Проект рішення, підготовлений фракцією «Батьківщина», підтримала переважна більшість депутатів.

«Якщо закон, який дозволяє продавати землю, вступить у силу вже з 1 липня 2017 року, фермерам і простим жителям села не залишиться нічого, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми до нових господарів або ж їхати за кордон у пошуках кращого майбутнього», — заявив у своєму виступі голова фракції «Батьківщина» Олег Радковський.

За його словами, узгоджена позиція депутатів Одеської облради в прийнятті цього звернення свідчить про те, що, незалежно від політичної доцільності, всі розуміють стурбованість людей і намагаються на місцевому рівні захистити їхні інтереси, вимагаючи таких же конкретних кроків і від керівництва країни.

«Я вдячний колегам за чітку підтримку нашого звернення і сподіваюся, що й інші обласні ради ухвалять аналогічні рішення, засвідчивши тим самим свою позицію. Президент, Кабмін і Верховна Рада зобов’язані прислухатися до людей і не дати Україні втратити її останнє багатство — рідну землю», — наголосив Олег Радковський.

Олександр КРАВЧЕНКО.

Переглядів: 3963
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua