РубрикиБез рубрики

У суд не з силою, а з правдою

Топ-сюжетом зовнішньої політики України на цьому тижні стали публічні слухання у Міжнародному суді ООН за позовом України до Росії. Звернутися з подібним позовом двічі (у 2008 та в 2011 роках) намагалася Грузія. Спроби виявилися невдалими. Позов України, поданий 16 січня 2017-го, суд прийняв до розгляду. Але чи буде це успіхом для нашої країни?

Основний позов

У понеділок, 6 березня, Міжнародний суд ООН у Гаазі почав публічні слухання за позовом України у зв’язку з порушенням Російською Федерацією двох міжнародних конвенцій («Про ліквідацію всіх форм расової дискримінації» та «Про боротьбу з фінансуванням тероризму»). Розгляд позову по суті, якщо суд прийме його до провадження, може розтягнутися на кілька років.

Екологічно-оборонний компроміс

/_f/2017/024.jpg В Одеській обласній державній адміністрації 6 березня відбулися одразу дві наради, мета яких — знайти шляхи для вирішення екологічних проблем нашого краю.

Перша робоча нарада під головуванням очільника ОДА Максима Степанова була присвячена ситуації, що склалася на території ландшафтного заказника місцевого значення «Тарутинський степ».

Про варварське розорювання заповідного степу наші читачі знають з репортажу «Аграрії» у лампасах, або Атака на Тарутинський степ» («ЧН» за 5 листопада 2016 року).

Нагадаємо коротко. Після війни тут був військовий полі-гон, який з розпадом СРСР перестав функціонувати. 26 квітня 2012-го рішенням Одеської обласної ради №445-VI на частині території колишнього полігону створено ландшафтний заказник місцевого значення «Тарутинський степ», який є об’єктом природно-заповідного фонду України. Судова тяганина між Міноборони та Тарутинською РДА триває п’ять років. Військове відомство намагається узаконити право розпоряджатися цією землею, але аж ніяк не для військової підготовки, а для сільськогосподарського виробництва та отримання прибутків.

РубрикиБез рубрики

Чим не догодив директор?

Цими днями до редакції «Чорноморських новин» звернулися представники Бритівської ЗОШ І—ІІІ ступенів з проханням надати розголосу ситуації, яка склалася навколо посади директора цього навчального закладу. З емоційної розповіді відчувалося, що людям допекло і вони готові до активного захисту своєї позиції. Звучали закиди у підкилимних ігрищах, навіть у корупції. І зрозуміти людей можна: вони хочуть, щоб їх почули і хочуть працювати в нормальних морально-психологічних умовах. А от влада, схоже, почути їх вперто не хоче.

У розпорядженні редакції є звернення трудового колективу школи (загалом 63 підписи) на захист директора освітнього закладу — В.Я. Тимофеєва. Сьогодні ж надаємо слово самому Валерію Яковичу, публікуючи його звернення до голови Білгород-Дністровської районної ради В.В. Лобанова та депутатів райради.

РубрикиБез рубрики

Прилетіли шпаки

Бувають же навіть у нашому сьогоденні щасливі миті, від яких і радісно, й тепло. Озирніться навкіл. Весна! Березень! І — шпаки! Вони вже повернулися додому з далеких виріїв і на своїх крилах принесли гарну новину: нарешті в Україні піднявся хоч один з лежачих заводів — знаний у всьому світі Харківський тракторний.

Довгі місяці він простоював — як результат недолугого керівництва, розбалансування у торговельних відносинах. Не було ні державних, ні іноземних замовлень. Із сорокатисячного колективу велетня вітчизняного тракторобудування у штаті залишилося лише дві тисячі пра-цівників.

РубрикиБез рубрики

Безальтернативний Юрій Работін

6 березня відбулася звітно-виборча конференція Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України.

Оскільки звітна, то говорили про те, як жила-працювала журналістська спільнота Одещини впродовж попередніх п’яти років, як гуртували її й на що націлювали голова, секретар та правління і що з того вийшло, а що — ні. Оскільки виборча, то обирали нові керівні органи організації, яка, до речі, має статус не обласної, а регіональної, бо включає ще й іноземних членів НСЖУ із сусідньої Молдови.

РубрикиБез рубрики

Максим Степанов: «Ми знову зустрінемося з керівництвом Нацпарку»

Як уже повідомляли «ЧН», перший день весни голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов присвятив, можна так сказати, природі: відвідуючи з робочим візитом Татарбунарський та Кілійський райони, мав непрості зустрічі-перемовини щодо подальшої долі Національного природного парку «Тузловські лимани».

Спочатку він оглянув стадіон-довгобуд у Татарбунарах, епопея з яким триває вже п’ять років, і доручив до травня розробити проектну документацію та почати справжню реконструкцію спортивної споруди. А при виході зі стадіону на голову ОДА вже чекала група міцних чоловіків — опонентів нинішнього керівництва НПП «Тузловські лимани»...

Справжня ціна артезіанської води

Коли компанії обленерго брали у держави в оренду електромережі для продажу енергії, вони брали й зобов’язання виконувати законодавство України і поважати права споживачів.

Щоб продавати нам енергію, в типовому договорі № К-294 між ПАТ «Одесаобленерго» і нашим садовим товариством (далі — СТ) від 29.09.2006 року є пункти, де монополіст зобов’язався платити за оренду побудованої нами мережі, укласти додатково ще договір про спільну експлуатацію нашої мережі і, найголовніше, укласти додатково договір з кожним основним споживачем. Тобто — із садівниками. Монополіст уже 20 років не виконує свій договір, створивши якусь резервацію беззаконня із СТ, щоб економити свої витрати за наш рахунок. За експлуатацію трансформаторів, наших лічильників ніхто не відповідає. Оплату договір вимагає давати готівкою. Номер розрахункового рахунку та назва банку — відсутні. А якби кожен садівник мав свій договір і платив за енергію сам на рахунок через банк, то СТ тільки на заощаджені зі збирання плати могло б подвоїти зар-плату охороні. 20 років десятки тисяч садівників позбавлені своїх прав монополістом і не можуть повернути їх навіть через суди.

РубрикиБез рубрики

Близькосхідна політика Дональда Трампа

(Продовження. Початок у номері за 4 берзня)

США — Туреччина. Відносини президента Туреччини Реджепа Ердогана з Бараком Обамою залишалися напруженими практично протягом усіх восьми років його президентської каденції. Турецьке керівництво не-одноразово на всіх рівнях висловлювало надію на те, що прихід до влади в США Д. Трампа поліпшить стосунки між Анкарою і Вашингтоном. 7 лютого в телефонній розмові з Р. Ердоганом Д. Трамп заявив про підтримку Туреччини як стратегічного партнера і союзника по НАТО. Президенти домовилися діяти спільно в районі си-рійських міст Ель-Баб і Ракка, що перебувають під контролем ІДІЛ.

Важке питання, що стоїть перед Д. Трампом, — чи надавати, попри заперечення Анкари, збройну допомогу коаліції сирійських курдів та арабів, відомої як Демократичні сили Сирії (ДСС), у її спробах вигнати бойовиків ІДІЛ із сирійського міста Ракка, яке перетворилося на столицю ІДІЛ у Сирії.

РубрикиБез рубрики

Кілька загадок однієї вистави

Про свою п’єсу «Принцеса Турандот» італійський драматург XVIII століття Карло Гоцці сказав, що це — «театрально-трагічна китайська казка». А це, як знаємо, особливий жанр. Як мовиться, «казка — вигадка, проте щось тут, браття, не пусте».

Хто лиш не береться поставити її на кону! Театри вбачають особливий престиж у тому, щоб мати її в своєму репертуарі. Та українською мовою на драматичній сцені її персонажі уперше заговорили в Одесі — на сцені Українського академічного музично-драматичного театру ім. Василя Василька. Відому казку переклав поет, заслужений артист України Ігор Геращенко. Постановник вистави — молодий режисер театру Іван Уривський.

РубрикиБез рубрики

За справу береться Ханум...

В Одеському академічному театрі музичної комедії ім. М. Водяного відбулася прем’єра мюзиклу на дві дії «Ханум» на музику Гії Канчелі за мотивами п’єси Авксентія Цагарелі.

Про те, що постановка вдалася, промовисто свідчать уже практично розпродані квитки на два наступні покази «Ханум», які відбудуться 22 та 23 березня. Шанувальники театрального мистецтва, котрі першими подивилися виставу, діляться схвальними відгуками.

РубрикиКультура

Подорож до оркестру

Одеський Національний театр опери та балету започаткував новий освітньо-розважальний проект для дітей під назвою «Подорож до оркестру».

У таємничий та чарівний світ музики найменшеньких глядачів та їх батьків супроводжуватиме автор ідеї та сценарію, музикознавець Людмила Сергійчук.

РубрикиБез рубрики

«Євробачення-2017»: «Зроблено в Україні»

Ідея цьогорічного пісенного змагання «Євробачення» — «Зроблено в Україні» — поширюється і на зовнішній вигляд ведучих: конкурс на створення образів для них оголошено серед українських дизайнерів.

Як повідомили «ЧН» організатори «Євробачення-2017», ескізи костюмів для ведучих найпопулярнішої музичної події Європи розроблятимуть одинадцять модних вітчизняних брендів: Litkov-skaya, LAKE Studio, FROLOV, Luvi, ARTEM-KLIMCHUK, Podolyan, Theo, Burenina, Andre Tan, Indposhiv та Gapchuk.

РубрикиДуховність

«...і розлетися дощами судними над ним», або Про рідну мову та чиновників

Дві події останнього часу вразили мене своєю пророчою зустріччю у просторі сьогодення: перепоховання геніального українського поета Олександра Олеся і поява законопроекту «Про державну мову». Чому я називаю її «пророчою»?

Можливо, тому, що її передбачав сам поет у вірші «О слово рідне! Орле скутий!». Думаю, що газета дозволить мені навести ці три строфи, написані 110 років тому:

О слово рідне! Орле скутий!
Чужинцям кинуте на сміх!
Співочий грім батьків моїх,
Дітьми безпам’ятно забутий.

О слово рідне! Шум дерев!
Музика зір блакитнооких,
Шовковий спів степів широких,
Дніпра між ними левій рев…

О слово! Будь мечем моїм!
Ні, сонцем стань! вгорі спинися,
Осяй мій край і розлетися
Дощами судними над ним.

РубрикиБез рубрики

Березневий вернісаж

Місяць березень — давня назва протальник — такий знаковий для українців, знов дарує місту зустріч з прекрасним. Наприкінці минулого тижня одеські художники відкрили у своїй виставковій залі по вул. Торговій, 2 традиційний — уже котрий рік поспіль — великий Шевченківський вернісаж. Чи не єдині з-поміж усіх творчих спілок (а певне таки єдині) одеські художники своєю власною творчістю вшановують нашого національного генія, ще й запрошують до участі у святі своїх друзів-однодумців: письменників, артистів, музикантів, науковців…

Попередніми роками то завше були конференції, велелюдні, з багатьма гостями. Цьогоріч усе відбувалося скромніше, бо й час такий — зусібіч тиснуть проблеми, неспокійно в країні. «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!» — наче увінчує виставку великий фотоплакат, або ж банер, геніально скомпонований з тисяч зменшених фотографій Майдану та знаний всіма ще з презентації в Літмузеї альбому, випущеного за підсумками ювілейної Шевченківської виставки. В експозиції він чомусь опинився збоку… Та навіть з того свого кутка викликає певні думки, емоції та асоціації.

РубрикиБез рубрики

«І слово розумом святим і оживи, і просвіти...»

У понеділок в Одеській національній науковій бібліотеці за доброю багатолітньою традицією пройшли Шевченківські читання. Цього разу вони присвячувалися 203-й річниці від дня народження Тараса Григоровича, якого заслужено називають національним Пророком і видатним Українцем, та 105-літтю виходу збірки «Вінок Т. Шевченкові: із віршів українських, галицьких, білоруських і польських поетів». Її упорядником був відомий одесит, український громадський діяч, лексикограф і бібліограф Михайло Комаров, чий архівний фонд зберігається у нашій бібліотеці.

На читання завітали добрі друзі ОННБ — провідні мовознавці, митці та громадські діячі Одеси. У їхніх виступах лунали не лише заклики до поглибленого, філософського прочитання Шевченкових творів, а й проводилися паралелі з нинішніми політичними та культурними реаліями. Про те, як сучасно, як актуально, як пророче звучить кожен вірш, кожна поема і дума Тараса Григоровича, говорив, зокрема, учасник багатьох проектів нашої книгозбірні, кандидат філологічних наук, письменник Володимир Сподарець, закликаючи молодь вивчати творчу спадщину Кобзаря.

РубрикиЗдоров’я

Надокучлива алергія

Сьогодні кожен п’ятий із нас має стійку алергію на що-небудь. Алергія — це прояв підвищеної чутливості імунної системи людини до окремих речовин, іншими словами — це незвичайна відповідь організму на звичайні для здорових подразники, які призводять до хворобливого стану після «першого знайомства» та при повторному контакті з ними.

Про методи виявлення та профілактику захворювання під час традиційного брифінгу, організованого обласним центром здоров’я, розповіла Ірина ГОНТА, головний алерголог департаменту охорони здоров’я та соціального захисту населення облдержадміністрації, лікар-пульмонолог-алерголог вищої категорії обласної клінічної лікарні.

РубрикиБез рубрики

Допоможи природним паркам!

У понеділок в Україні стартувала кампанія «Година Землі» від Всесвітнього фонду природи (WWF). Щороку вона об’єднує всіх, кому небайдуже майбутнє планети. 25 березня о 20.30 мільйони людей по всьому світу на годину символічно вимикають світло в домівках і на робочих місцях, беручи на себе зобов’язання піклуватися про природу щодня. Цього року кампанія прагне привернути увагу до нашої природної спадщини й допомогти природним паркам України.

На сайті «Години Землі» wwf.panda.org/eh17 створено карту природних об’єктів нашої країни. Люди та організації можуть знайти на ній най-ближчий заповідник, нацпарк чи інший природний об’єкт, дізнатися про нього більше, відвідати його 25 березня й посильно допомогти.

РубрикиДовкілля

Рукотворна загроза біорозмаїттю

Провідні біологи світу б’ють на сполох: майже половина видів рослин і тварин планети, якщо негайно не будуть вжиті заходи, може загинути впродовж століття.

Для обговорення заходів зі збереження рідкісних тварин під егідою Папської академії наук у Ватикані зберуться найвідоміші біологи, екологи та економісти, пише The Guardian. У виданій до початку конференції брошурі наводяться дані між-урядової групи експертів зі зміни клімату, відпо-відно до яких загроза вимирання безлічі видів є рукотворною, тобто за неї відповідає людина. Сьогодні під загрозою вимирання перебувають 20% відсотків видів, а до 2117 року це число зросте до 50%, тобто видове різноманіття на нашій планеті скоротиться наполовину. Передусім ідеться про вимирання не надто відомих видів тварин і рослин, які відіграють дуже важливу роль в існуванні біосфери Землі. Вони поглинають викиди вуглекислого газу, регенерують грунт і зберігають контроль кількості комах-шкідників.

РубрикиБез рубрики

Подаруй усмішку сироті!

У рамках всеукраїнського благодійного проекту «Тижні добрих справ» 7 березня Одесу відвідали вихованці притулку та інтернату із Миколаївки Ширяївського та Затишшя Захарівського районів.

Розважальну програму з аніматорами, сюрпризами і частуванням приготував юним гостям  центр «Дитяча планета Одеса». Саму ж акцію «Подаруй усмішку дітям» зініціювала та проводить молодіжна організація «LIGHT» за підтримки транспортної компанії «Турист».

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua