РубрикиБез рубрики

Спочатку паспорт, потім — усе інше

Світ стає для нас дедалі відкритішим. Хоча питання безвізового режиму з Європейським Союзом для України наразі ще не вирішене, кожен, хто збирається у поїздку за межі нашої держави, найперше повинен мати закордонний паспорт.

Хто з нас не зіштовхувався колись з бюрократичними затримками та незаконним вимаганням додаткової оплати за послуги при оформленні закордонного паспорта?! Багато років паспортна служба, за радянською традицією, підпорядковувалася МВС і була відверто корумпованою структурою. Кожен з нас свого часу чув стандартну відповідь від паспортистів у погонах, що «бланків нема, а коли будуть, не знаємо». То було неоране поле для зловживань. А «прості смертні» стовбичили у чергах і терпляче чекали. Паспорт 2007 року мені оформляли більше трьох місяців. Тоді я нікуди не поспішав, нічого нікому не переплатив, але часу змарнував чимало.

Минуло десять років. Закордонні паспорти вже видають не суворі міліцейські капітани та майори. Тепер це компетенція Державної міграційної служби (ДМС). Бланки є, оплата фіксована, терміни отримання документа встановлені. У нелегальних посередниках потреба відпала, бо якщо ви хочете зробити все у комфортних умовах, звертаєтеся в Центр обслуговування громадян і не ризикуєте, що вас «кинуть». Не всі реформи видно одразу, але стандарти діяльності ДМС приводяться у відповідність до європейських вимог.

Поділюся досвідом, як здавав документи на закордонний паспорт минулого тижня.

Спочатку вирушаю у Центр обслуговування громадян, що на проспекті Шевченка, 4а. Щоб потрапити на другий поверх, проходжу через зимовий сад — тепло, світло, сучасний інтер’єр, створений зі смаком. Черги нема. При вході ввічливий працівник запитує, які документи хочу оформити. Дізнаюся, що для отримання біометричного закордонного паспорта потрібно мати внутрішній український паспорт, ідентифікаційний код і старий закордонний паспорт (якщо він у вас є). І все. Жодних ксерокопій не треба, це все зроблять на місці. Тут же вас сфотографують, знімуть відбитки пальців та зразок підпису. Отже, можна здавати документи.

Тепер найцікавіше — що і за скільки? За оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до 20 робочих днів потрібно заплатити 957 гривень 32 копійки. Плюс банківську комісію 32 гривні 68 копійок.

Якщо ви поспішаєте, можете скористатися послугою термінового оформлення. За оформлення до 7 робочих днів вартість документа становитиме 1210 гривень 32 копійки та послуги банку 34,68 гривні. У вартість і звичайного, і термінового оформлення вже закладена сума 400 гривень (сервісні послуги підприємства). Дякую за інформацію ввічливому працівникові і цікавлюся, скільки людей приходило останніми днями. Каже, що наразі небагато — в середньому зо тридцять осіб на день (було це якраз в ожеледь) і що працівники центру мають змогу обслужити значно більшу кількість відвідувачів.

Отже, на проспекті Шевченка, 4а мені сподобалося, але як людина економна, котра живе в Одесі, шукаю, де закордонний паспорт можна оформити дешевше.

Мій наступний пункт — головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області: вул. Преображенська, 44.

Тут уже бачу чергу й не такий модний інтер’єр, як у попередній установі. У вузькому коридорі є столик, за яким співробітниця управління надає відвідувачам інформацію. Від неї дізнаюся, що тут приймають документи для оформлення біометричного закордонного паспорта. За оформлення та обмін закордонного паспорта через 20 робочих днів з дня подання заяви-анкети платимо 557 гривень 32 копійки, тобто на 400 гривень менше, ніж у Центрі обслуговування громадян. Відповідно, за термінове оформлення документів за 7 робочих днів — 810 гривень 32 копійки. Оплата здійснюється на місці в терміналі. Фотографують, знімають відбитки пальців тут же. Але чергу сюди люди починають займати із сьомої ранку.

Головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Дмитро Домусчі радить скористатися офі-ційним сайтом Державної міграційної служби України dmsu.gov.ua. Заходимо на ресурс, з нього можна записатися в електронну чергу через офі-ційний веб-сайт ДМС (онлайн) на обрану вами й доступну в системі дату та час (не більше, ніж за два тижні вперед). Разом з паном Дмитром заходимо на сайт, але… на всі дні електронна черга вже зайнята.

У кожному з чотирьох районів міста Одеси є територіальні підрозділи Державної міграційної служби: Київський — вул. Академіка Філатова, 15а, Малиновський — вул. Академіка Філатова, 23в, Приморський — вул. Канатна, 101в, Суворовський — бул. Десантний, 16. А ось перелік підрозділів, у яких є технічна можливість для оформлення біометричних документів, в районах області: Арциз, Березівка, Білгород-Дністровський, Біляївка, Болград, Ізмаїл, Чорноморськ, Доброслав, Подільськ, Любашівка, Овідіополь, Роздільна, Ширяєве.

Зауважу, що для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна звернутися до будь-якого підрозділу міграційної служби (зі списку, наведеного вище), незалежно від місця проживання. Однак перший паспорт громадянина України (внутрішній) у формі картки (ID) оформлюється лише за місцем проживання.

Отже, маємо два варіанти. Комфортніший, але дорожчий — у Центрі обслуговування громадян і дешевший — в одному з підрозділів головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області. Терміни однакові — 7 та 20 робочих днів. Дмитро Домусчі звертає увагу, що йдеться саме про робочі дні, тому додайте кількість вихідних і приходьте оформляти свій новий біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Володимир ГЕНИК.

Переглядів: 258
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua