РубрикиБез рубрики

Викрадення власної дитини?

Шлюби з іноземними громадянами відомі з давніх часів. Чинники, які спонукають до їх укладання, різні: кохання, меркантильні міркування, політичні інтереси тощо. Такі шлюби були і є зараз як реальними, так і фіктивними.

Нині, коли Україна переживає досить складні часи, чимало наших співвітчизників шукають собі кращої долі, вступаючи у шлюб з громадянами інших держав. Утім, намагаючись знайти щастя за кордоном, багато хто потрапляє у полон на все життя.

Оскільки юстиція щодня стикається з проблемами, які виникають у сім’ях, де подружжя є громадянами різних держав, хочемо застерегти: беручи такий шлюб, у своєму виборі слід керуватися не тільки серцем, а й розумом. Але якщо ж ви все-таки, зваживши всі «за» та «проти», вирішили одружитися з іноземцем, радимо подумати про інтереси вашої майбутньої дитини, народженої у такому шлюбі, й уважно прочитати Конвенцію про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року і зробити відповідні висновки (Україна приєдналася до неї 11 січня 2006-го, а 1 вересня того ж року ця конвенція набрала у нас чинності).

Це на початку подружнього життя все здається так обнадійливо: інша країна, нові знайомства, можливі перспективи. Але коли ти живеш на чужині три-чотири роки і сидиш з малолітньою дитиною вдома, бо не маєш освіти, щоб влаштуватися на роботу, починаєш замислюватися над тим, щоб відвідати рідних або й повернутися додому назавжди.

Приїхавши в Україну, де все тобі таке знайоме й рідне, ти можеш зробити необдумане рішення: влаштуватися на роботу, залишитися тут з дитиною, віддати її до дитячого садка.

От тоді й починаються дзвінки від чоловіка-іноземця, електронні листи, смс-повідомлення: коли ви з дитиною повернетеся? А невдовзі як грім серед ясного неба — виклик до суду як відповідачки у справі про викрадення власної дитини.

Тому-то й треба знати, що, відповідно до Гаазької конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, викраденням вважається вивезення за кордон дитини одним з батьків усупереч волі та правам іншого (зауважимо, що усну згоду на тимчасовий виїзд з дитиною на Батьківщину згодом підтвердити неможливо).

Суть конвенції полягає в тому, що один з батьків (чи будь-яка інша особа, якій належить право піклування про дитину) не має права одноосібно приймати рішення про зміну місця проживання дитини, зокрема й вивозити її в іншу державу. А в разі виникнення такої ситуації дитина має бути негайно повернута в державу свого постійного проживання..

(Детальніше - у номері газети за 18 лютого.)

Відділ судової роботи та міжнародного співробітництва головного територіального управління юстиції в Одеській області.

Переглядів: 255
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua