РубрикиОсвіта

Час реєстрації настав...

З цього тижня розпочалася реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. Про що слід пам’ятати нинішнім школярам і які документи необхідно зібрати — на спеціальному брифінгу майбутнім абітурієнтам розповів Анатолій АНІСІМОВ, директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація на основну сесію ЗНО стартувала 6 лютого і триватиме до 17 березня. На першому етапі абітурієнти оформляють реєстраційної картки. Для цього необхідно зайти на сайт ЗНО testportal.gov.ua. Далі процедура проста.

«На сайті ви знаходите сторінку «реєстрація-2017». Відкриваєте цю сторінку і дієте за інструкцією — там буде детально розписано, що треба зробити, щоб сформувати свою «реєстраційну картку». Коли картку сформовано, роздруковуєте її, власноруч пишете заяву за зразком, додаєте ксерокопію паспорта (якщо нема ще паспорта — ксерокопію свідоцтва про народження). Переселенцям, у яких проблема з документами, можна додати посвідку про місце проживання або шкільну довідку. Якщо потрібні ще якісь медичні документи, теж робите ксерокс і додаєте. Берете все це і формуєте єдиний пакет документів», — пояснив Анатолій Анісімов.

Після цього випускники попередніх років надсилають реєстраційні документи «в єдиному пакеті документів» до Одеського регіонального центру якості освіти (нинішні випускники передають документи відповідальному за їх збір у своїх школах). Звідти мають отримати сертифікат, інформаційний бюлетень ЗНО-2017 та повідомлення, що вони є учасниками ЗНО. Щоб не було відмовлено в реєстрації, необхідно чітко дотримуватися правил.

«Усе розписано в інструкції, діючи за нею, готуйте дуже уважно свої реєстраційні документи. Чим раніше ви їх подасте, тим більше шансів буде щось виправити. Буває, щось змінюється, людина подала на одну спеціальність, а потім передумала й хоче на іншу — всі ці зміни можна вносити до 17 березня. А до 31 березня можна вносити тільки зміни про можливі якісь помилки в особистих даних. У цьому випадку треба пройти переєстрацію і сформувати новий пакет даних», — зазначив Анатолій Анісімов.

Стежити за всім процесом можна он-лайн. Для абітурієнтів на офіційному сайті ЗНО створюється персональна інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером сертифіката та PIN-кодом, указаним у ньому. 

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання-2017 триватиме з 23 травня по 16 червня. Додаткова, для тих, хто з поважних причин не зміг потрапити на основну, відбудеться в першій половині липня. Точної дати ще нема. Процес же подання документів для вступу у виші України стартує 14 липня.

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 3596
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua