РубрикиПозиція

Юлія Тимошенко: «Батьківщина» має чіткий план виведення України з кризи

2016-й політичний рік завершився ухваленням Держбюджету-2017. Влада знову запропонувала українцям затягнути паски.

Із парламентських партій різко проти бюджету виступила тільки «Бать-ківщина». На web-конференції, що відбулася у Києві, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко пояснила, чому її політсила не голосувала за цей документ, а також відповіла на багато інших запитань.

«Ми отримали більше тисячі запитань від українців, і хочу зазначити, що увага до моєї web-конференції з боку опонентів була просто вражаючою. Ми отримали багато питань, якими намагаються принизити моє ім’я, тому я хочу першочергово дати відповіді на найскладніші питання, що стосуються всіх міфів, які вже багато років вкладають у свідомість людей», — зазначила на початку web-конференції Юлія Тимошенко.

Чому «Батьківщина» не голосувала за бюджет-2017?

«Усе вказує на те, що Держбюджет-2017 — це бюджет полі-цейської держави, де вчитель, лікар і науковець нічого не значать, а значать тільки ті, хто працює на силові структури.

Закладена в бюджеті-2017 й широко розрекламована міні-мальна зарплата 3200 гривень — черговий обман. Реально люди на руки отримають десь 2400 гривень. Було б чесно, якби за підвищеною мінімальною платою розраховувалася вся тарифна сітка. Але цього не сталося, тому висококваліфікованим працівникам — нуль доплати!

Якщо порівнювати з 2013 роком, то на освіту закладено в 2,6 раза менше грошей, коли обчислювати у валюті, на охорону здоров’я — в 2,75 раза менше, на культуру — в 2,4 раза».

Чому ви підписали з Росією газовий контракт, через що держава втратила 30 мільярдів доларів?

«Тему газових контрактів використовували Ющенко, Янукович. Працюючи двічі прем’єр-міністром, я ніколи не зраджувала національних інтересів України. А що стосується контракту — він не є непохитним рамковим контрактом, а передбачає щорічні додаткові узгодження з Російською Федерацією. У ньому чітко написано, що ціна може встановлюватися або за формулою, або без формули, якщо про це хоче домовитися Україна. Тому кожен прем’єр-міністр, у силу своїх можливостей та в силу аргументації, впливу та професійності, міг домовитися про ту ціну на газ, яку узгодить з Російською Федерацією. Другий міф — що ціна була 450 доларів. Я абсолютно чітко стверджую, що ніколи не було за цим контрактом ціни у 450 доларів. В обвинувальному вироку, який мені виніс Янукович та його суддя Кірєєв, визначено, що за контрактом у 2009 році ціна на газ була 232 долари. Це вдвічі нижче, ніж на той час, у 2009-у, була ціна на газ у країнах Європейського Союзу. Окрім того, весь цей час, з 2009 по 2013 роки, для людей постачався газ українського видобутку ціною 85 доларів за тисячу кубічних метрів, що ви можете перевірити, відкривши свої платіжки за ці роки.

Зараз дуже багато говорять, що саме через такий «поганий» контракт Україна пішла до Стокгольмського суду, щоб відсудити 30 мільярдів доларів, які Україна в попередні роки незаконно сплатила за газ. По-перше, коли країну очолювали Янукович-Азаров, вони платили за газ значно дорожче, ніж це передбачено контрактом, підписаним за мого прем’єрства, і саме тому, що існує цей контракт, український уряд сьогодні зміг піти до суду і на базі мого контракту довести, що Янукович переплатив 30 мільярдів доларів. Це означає, що цей контракт дає можливість повернути Україні сьогодні 30 мільярдів доларів, якщо рішення буде правосудним».

Коли, на вашу думку, завершиться війна на Донбасі і як ви бачите розв’язання цієї проблеми?

«Що, на мій погляд, треба зробити. По-перше, паралельно з Мін-ськими домовленостями, проти яких я виступила одразу й які вважаю абсолютно проросійськими, слід негайно сісти за стіл переговорів з країнами-учасниками Будапештського меморандуму. Треба нагадати всім, хто був гарантом територіальної цілісності України, що гарантії на світовому рівні необхідно виконувати.

По-друге, нам потрібно постачати в армію новітню зброю, а не збувати туди старі парашути, старі гелікоптери та іншу техніку. Треба підняти наш військово-промисловий комплекс і дати сучасну зброю фронту! Також треба негайно провести переговори з усіма країнами, які готові нам постачати зброю, адже досі таких перемовин ніхто не вів».

За наполяганням «Батьківщини» парламент ухвалив мораторій на продаж сільгоспземлі на 2017 рік. Юліє Володими-рівно, чи вважаєте ви, що мораторій слід зберегти й надалі?

«Господь дав українцям 10% запасів усіх родючих земель світу. 72% території України — це чорноземи. Продаючи їх, ми, по суті, продаємо своє майбутнє.

Нині наша земля коштує приблизно в 30 разів дешевше, ніж гірша земля в європейських країнах. Хто покладе цю різницю в кишеню? Ви? Ваші діти? Ні! Покладуть ті, хто реалізує полі-тику продажу ґрунту за заниженими цінами».

Чи не шкодуєте ви, що провели Надію Савченко в парламент і зробили з неї народного героя? 

«Я сама перебувала за ґратами, куди мене кинув Янукович, а тому знаю, що відчувала Надя в московських катівнях. Я розумі-ла: якщо не піднімати на найвищий політичний рівень питання Надії Савченко, її ніколи не звільнять. Ми вірили, що, вийшовши на волю, Надя посилить тих, хто бореться за Україну на зовнішніх і внутрішніх фронтах.

Ми поставили Надію Савченко першою в списку, ми були ініціаторами того, щоб вона стала членом ПАРЄ, на всіх зустрі-чах з політиками ключових країн світу ми порушували питання про звільнення Надії. І вона вийшла на волю, вона повернулася в Україну.

Ми свою справу зробили: ми брали участь у звільненні Надії, а тепер вона визначає своє життя самостійно. Її політична позиція, її рішення докорінно розходяться з тим, як діє «Батьківщина». Тому вона більше не член нашої партії й не входить у фракцію «Батьківщина».

Але якби мені сьогодні потрібно було приймати рішення щодо звільнення Надії Савченко з-за ґрат країни-окупанта, я і моя команда зробили б так само. Вважаю, що ми тоді діяли правильно. І сьогодні ми також діяли правильно, коли наші шляхи з Надією Савченко в політиці розійшлися».

Деякі ЗМІ останнім часом наполегливо поширюють інформацію буцімто про ваше співробітництво з Віктором Медведчуком. Які у вас стосунки із цим політиком?

«У мене немає ніякої співпраці з Медведчуком. Досі ми чули лише голослівні заяви про це. Давайте подумаємо логічно: якби були якісь аргументи, то їх би вже давно оприлюднили».

Чи підтримує «Батьківщина» проведення дострокових парламентських виборів? Якщо так, то за якою виборчою системою вони мають відбутися?

«У розвинених демократичних країнах, коли підтримка політиків у суспільстві падає нижче 10%, вони або самі йдуть, або з власної ініціативи проводять дострокові вибори, щоб підтвердити свій мандат довіри. І я на боці людей.

Погляньмо на результати позачергових виборів до парламенту в семи округах. Ми змогли перемогти на двох. І якщо ми хочемо зруйнувати систему кланів, нам слід відмовитися від мажоритарної системи. Нам потрібно вдосконалити систему пропорційних виборів з відкритими списками. Тоді ми зможемо змінити країну».

Чи планує ваша політсила об’єднуватися з іншими опозиційними партіями, щоб досягти кращого результату на виборах?

«Команда «Батьківщини» відповідатиме лише за себе, за свою політику й за свою стратегію. А об’єднання з опозиційними демократичними силами може бути вже в новому парламенті, коли відбудуться дострокові вибори».

Чи готова нинішня опозиція взяти на себе відповідальність за країну?

«Батьківщина» має чіткий план виведення України з кризи. І, повірте мені, в ньому нема жодного нереального пункту, якого не можна було б досягнути.

І ще одне: нам обов’язково треба змінити стосунки між владою і людьми. Нам потрібна нова Конституція України, яка визріє в інтелектуальних надрах сус-пільства, а не яку придумають політики. Це буде справді демократична система, через яку суспільство щодня братиме участь в управлінні країною.

Цей план «Батьківщина» разом з іншими демократичними силами втілить у життя, як тільки владу буде перезавантажено».

 

Загалом лідер «Батьківщини» отримала більше тисячі запитань.

Юлія Тимошенко подякувала інтернет-користувачам за велику активність та пообіцяла, що подібні спілкування у форматі web-конференції проходитимуть регулярно. «Я спробую зробити таке спілкування традицією і порушувати на онлайн-зустрічах найактуальніші і найважливіші питання для країни», — сказала лідер «Батьківщини».

Повне відео конференції можна переглянути на сайті http://conference.ba.org.ua.

Переглядів: 1248
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua