РубрикиБез рубрики

Нова книга про стару дружбу

У вівторок у новому читальному залі Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського (Троїцька, 49/51) відбулася презентація нової книги кандидата історичних наук, доцента ОНУ ім. І.І. Мечникова Олександра Музичка «Грузини в історії Південної України: спільне море та доля».

Це вже друга монографія вченого, присвячена історії одного з етносів, що складають строкату національну палітру нашого регіону. Попередня — «Грузини в Одесі: історія та сучасність», що вийшла в 2010 році, була географічно обмежена рамками міста. Ініціатором її видання, в рамках святкування Дня відродження незалежності Грузії, став тодішній генеральний консул цієї країни в Одесі Зураб Квачадзе.

Під час збирання матеріалів до неї Олександр Музичко знайшов так багато цікавих документів, які виходили за межі першого дослідження, що коли новий генеральний консул Грузії в Одесі Теймураз Нішніанідзе у 2014-у запропонував її перевидати в доповненому і розширеному вигляді, автор озвучив зовсім інший — набагато ширший і географічно, й тематично — варіант. Й ось нове, 279-сторінкове, видання представлене читачам. У ньому висвітлена історія життя грузинського етносу не тільки на Одещині, а й на Миколаївщині, Херсонщині та в Криму.

Книга вийшла у час, коли Україна і Грузія переживають складний, навіть трагічний момент своєї історії. Однак саме в такі періоди важливо озирнутися назад і знайти в минулому підтримку для сьогодення та майбутнього.

А в історії наших народів таких прикладів предостатньо. Так, в одному з розділів книги роз-повідається про те, як у рік «червоного терору», 1919-у, із 30 іноземних консульств, які існували в Одесі до приходу більшовицької влади, свою роботу продовжив тільки консул тоді незалежної Грузії — Овсій Іларіонович Ушверідзе. І лише завдяки йому кілька тисяч іноземних — і не тільки іноземних — громадян змогли вирватися з охопленого голодом і червоним терором міста.

Представляючи книгу, Теймураз Нішніанідзе висловив переконання, що вона стане ще одним підтвердженням духовної стійкості українського і грузинського народів, викованої нашою спільною історією. А також гарантією того, що на шляху подолання труднощів обом народам вистачить сил, мудрості й витримки, а дружба між ними тільки міцнітиме.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

НА ЗНІМКАХ: презентоване видання (1-а стор.); Олександр Музичко і два екс-генеральних консули Грузії в Одесі Зураб Квачадзе і Теймураз Нішніанідзе представляють книгу.

Переглядів: 357
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua