РубрикиБез рубрики

«Від 7 до 12 років»

Цими днями стало відомо, що Одеський міський голова Геннадій Труханов втратив свідомість прямо під час інспекції ремонтних робіт в центрі міста і причиною цього стали, як повідомляє www.048.ua, є, вочевидь, нервові розлади.

Можливо, причиною знервованості міського голови стали 17 ухвал Солом’янського суду міста Києва, більша частина з яких була оприлюднена за два дні до того, як Труханову стало зле.

Цими ухвалами суд задовольнив 17 клопотань НАБУ щодо доступу та виїмки документів у різних управліннях Одеської міської ради, Державній фінансовій інспекції та в різних банках України. Також суд дозволив отримати інформацію щодо дзвінків, які здійснювалися впродовж 2014—2016 років з телефонів осіб, котрих підозрюють у причетності до розкрадання 800 мільйонів гривень шляхом організації фіктивних тендерів та завищеної ціни на ремонтні роботи в Одесі.

Як випливає з клопотань, детективи НАБУ встановили, що тендери на ремонтні роботи в Одесі виграють тільки фірми, які контролюють наближені до Труханова особи. А також те, що роботи, оплачені в результаті цих тендерів, виконуються не в повному обсязі і за завищеними цінами.

Прізвища підозрюваних осіб не оприлюднені, але приблизний склад фігурантів справ можна з’ясувати із згадуваних в клопотаннях посад.

Передусім це сам Геннадій Труханов, який прямо згадується в одному з клопотань у справі:

Ще як мінімум двоє підозрюваних — підлеглі Труханова. Вірогідно, що це очільники управління капітального будівництва Одеської міськради Борис Панов та управління дорожнього господарства — Андрій Шмагай.

Щодо згадуваних депутатів міськради та «інших осіб», що контролюють фірми, котрі вигравали тендери, то їх прізвища, вірогідно, варто шукати серед «любих друзів» Геннадія Труханова, які є в засновниках цих фірм. Давайте спробуємо.

ТОВ «Ростдорстрой», за даними НАБУ, підписало договорів з Одеською міськрадою на 437 мільйонів (за результатами тендерів у 2014—2016 роках). Засновником «Ростдорстрою» є віргінській офшор «Сайдлейк інтернешнл лімітед». Одним з бенефіціарних власників цього офшору є Олександр Жуков.

У звіті італійської поліції, який оприлюднили журналісти «Слідства-інфо» (www.youtube.com/watch?v=XJEd1KvzZ9k), зазначається, що Олександр Жуков відповідав в банді Мініна-Ангерта за фінансову частину, а Геннадій Труханов — за охорону.

Є зв’язки в одеського міського голови і з іншим бенефіциарним власником «Ростдорстрою» — нинішнім депутатом одеської міської ради від партії Труханова «Довіряй ділам» Юрієм Шумахером. Причому зв’язки ці не тільки партійні, а й бізнесові. Зокрема, як випливає з «Панамських паперів», (https://panamapapers.icij.org) з Юрієм Шумахером Геннадій Труханов пов’язаний через спільну офшорну кампанію CORDEROY TRADING LIMITED.

Інший бенефіціарний власник «Ростдорстрою» — Євген Коновалов — також балотувався в 2015 році до Одеської міської ради від партії Труханова «Довіряй ділам».

У цьому ж переліку є і засновник товариства «ПИК-СТРОЙ», що також згадується в рішенні суду як підприємство, котре виграло тендерів на 52 мільйони. Це —депутат Одеської міської ради від тієї ж партії «Довіряй ділам» Марина Лозовенко.

ТОВ «СК «Автострой», за даними НАБУ, підписало договорів з Одеською міською радою на 241 мільйон (за результатами тендерів у 2014—2016 роках). Засновником «Автострою» є тренер тайського боксу і друг Труханова — Віктор Гнєзділов.

Фірма «Київшляхбуд», за інформацією НАБУ, виграла тендерів на 52 мільйони гривень. Її засновником виступає віргінський офшор «СОЄР І БРАНТОН ЛТД». Цей же офшор є засновником ТОВ «Інвестиційна група «РОСТ», а інший засновник «РОСТу» — вже відомий нам Юрій Шумахер. Директором «Київшляхбуду» є Ращупкін Олександр Олександрович, який в один день з «Київшляхбудом» (8.06.2010) очолив ще одну фірму — ТОВ «ПАНТЕОН-ЮГ». Засновником цього «Пантеону» є віргінський офшор «Логрідж трейдінг лімітед». Вірогідно, ви впізнаєте прізвища кінцевих бенефіціарних власників цього офшору.

Так, бенефіціарні власники у ТОВ «ПАНТЕОН-ЮГ» ті самі особи, що й у «Ростдорстрою» — Жуков, Коновалов, Рацкевич і Шумахер.

Одне слово, в яку фірму-переможця на тендерах ремонтних робіт в Одесі не ткни — всюди стирчать вуха Труханова. Тому не дивно, що цією ситуацією зацікавилося НАБУ.

Усі ці клопотання були подані в рамках досудового розслідування у справі, внесеній 28 квітня 2016 року до Єдиного реєстру досудових рішень під номером 52016000000000123, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, яка гласить: «Дії, передбачені частинами першою, другою, третьою або четвертою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, — караються позбавленням волі на строк від семи до двана-дцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна».

Від 7 до 12 років… Труханову є від чого втрачати свідомість.

Матеріал підготовлений ГО «Антикорупційний офіс»,
у рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради»,
за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Переглядів: 380
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua