РубрикиБез рубрики

Герої-залізничники

/_f/2016/98_2.jpg У день професійного свята українських залізничників у мотор-вагонному депо Одеса-Застава-1 відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника, на якому викарбувані імена працівників Одеської залізниці, загиблих під час проведення бойових дій у зоні АТО.

У відкритті меморіалу взяли участь голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, начальник регіональної філії «Одеська залізниця» Григорій Бойко, голова профспілкового комітету Анатолій Прокопенко, голова ради ветеранів Володимир Зелений, родичі загиблих, представники силових структур, духовенства, громадськості.

Відкриваючи цей пам’ятний захід, Анатолій Урбанський зазначив, що полеглі були лідерами на трудовому фронті та сміливими оборонцями на передовій. Одещина пишається своїми синами, імена яких золотими літерами вкарбовані у новіт-ню історію нашої країни.

«Від початку антитерористичної операції на сході країни понад 900 працівників Одеської магістралі взяли участь у бойових діях. На жаль, десятеро з них не повернулися в рідні сім’ї, колективи. Їхні мужність і героїзм є для нас прикладом», — підкреслив Григорій Бойко.

«Страшне слово «війна», — зауважив Анатолій Прокопенко, — увійшло в життя нашої країни, увійшло в серця людей страхом, болем, непо-правними втратами. Хто б міг собі уявити, що як у далекі роки Другої світової матері сивітимуть від горя, а діти залишатимуться сиротами. Але, на жаль, це страшна реальність. І цей меморіал нагадуватиме нам про героїчний вчинок наших колег. Вічна пам’ять про них житиме в наших серцях».

Учні одеської школи №117 зачитали зворушливі вірші про біль та втрати, завдані війною, про скорботу рідних за загиблими.

Під гудки локомотивів право урочистого відкриття меморіалу було надане родичам полеглих героїв. Присутні вшанували пам’ять про загиблих — Терещенка Володимира Григоровича, Яркова Олександра Олександровича, Попіка Сергія Івановича, Маркваса Ігоря Йосифовича, Олейник Володимира Юрійовича, Бутенка Миколи Валерійовича, Капелюха Сергія Вікторовича, Іванова Дениса Михайловича, Єфремова Дмитра Сергійовича, Кисличенка Дмитра Валерійовича —хвилиною мовчання, помолилися за їхні світлі душі, поклали вінки та квіти.

Цього ж дня у свій перший рейс вирушив електропоїзд Знам’янської дирекції залізничних перевезень, названий на честь воїна-залізничника Сергія Капелюхи, який загинув, захищаючи цілісність України, майже рік тому.

Серед полеглих героїв-залізничників — Володимир Терещенко. Наш товариш по Одеському Євромайдану, справжній друг «Чорноморських новин». Життя «Залізничника», а саме так називали його побратими по зброї, обірвалося на Святвечір 2015-го у бою біля с. Піски, що на околиці Донецька.

Вічна пам’ять і слава вам, наші Герої!

Фото прес-центру Одеської залізниці.

Переглядів: 350
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua