РубрикиБез рубрики

Сімнадцятирічний мораторій

У четвер Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. «За» проголосували 297 депутатів.

У пояснювальній записці до ухваленого закону зазначається: «Цей ринок має бути прозорим і справедливим, конкурентним та ефективним, він має унеможливлювати будь-які тіньові оборудки із землею. Саме тому є необхідність продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до належного законодавчого забезпечення запровадження і регулювання обігу земель, але не раніше 1 січня 2018 року».

Голова Українського товариства економічних свобод Мар’ян Заблоцький стверджує, що Верховна Рада, насправді, не продовжила мораторій, а замінила одну дату в Земельному кодексі на іншу. «Ця дата не має жодного значення, бо мораторій є безстроковим, адже Земельний кодекс чітко каже, що мораторій діє «до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року». Тобто фраза «не раніше набрання чинності» окремого закону фактично означає безстроковість мораторію. Відтак ніякого скасування мораторію до прийняття закону не буде. Власне, будь-який прийнятий закон, в тому числі про обіг, може просто скасувати фразу «не раніше 1 січня...», — цитує «Економічна правда» експерта.

А от екс-міністр економіки Укра-їни Богдан Данилишин в ефірі «Експресо TV» назвав продовження мораторію агонією системи, яку ми мали впродовж 16 років. Він нагадав, що мораторій на продаж сільськогосподарських земель продовжують з 2001-го. «Це агонія, яку ми продовжили на рік. Мораторій треба було знімати і підготувати 5 важливих законопроектів, які дозволяють сформувати ринок сільськогосподарських земель. Без цього ми закріплюємо кріпацтво селян, які здають за безцінь землю великим агропромисловим підприємствам», — сказав Богдан Данилишин і додав, що така ситуація не дозволяє розвивати земельний ринок, не дає працювати фермерам.

Зі свого боку нардеп Іван Мірошниченко («Самопоміч»), член парламентського комітету з питань агрополітики, віце-президент Української зернової асоціації, в коментарі агенції http://liga.net наголосив: «Мораторій на продаж сільськогосподарських земель ми продовжуємо вже впродовж 17 років. За весь цей час ми так і не створили, не придумали і не запропонували ні чітких механізмів обігу сільгоспземель, ні навіть галузевої стратегії. Під «ми» я маю на увазі всіх представників влади — депутатів, міністрів і так далі. У нас в сільській місцевості проживають від 13 до 15 мільйонів громадян. У країні 7 мільйонів власників землі, власників земельних паїв. За ці роки мільйон українських земельних власників уже помер, фактично так і не реалі-зувавши права власності на землю, яке, до речі, закріплене Конституцією. У багатьох тисяч гектарів землі після смерті її власників нема правонаступника, юридично вона просто повисла в повітрі...».

Слід зауважити, що дві парламентські фракції — ВО «Батьківщина» та Радикальної партії — виступали за триваліше, п’ятирічне, продовження мораторію, до 2022-го, але й нинішнє рішення парламенту назвали перемогою, захистом селян від обкрадання олігархами, латифундистами.

Тепер слово за президентом — чи підпише він ухвалений парламентарями закон? Адже на початку вересня, виступаючи у ВР, він озвучив вимогу відкрити ринок землі.

Як відомо, вимога щодо прийняття закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» міститься в меморандумі, який Україна підписала з МВФ.

Переглядів: 282
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua