РубрикиБез рубрики

Там у краї, над Дунаєм...

1—3 жовтня на півдні Одещини, у містах Ізмаїл, Рені, Вилкове та на острові Зміїний, пройшов третій благодійний фестиваль української рок-музики «Дунайська Січ», організований громадською спілкою «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон».

Захід проводиться з метою популяризації української культури у Придунав’ї. До програми фестивалю, крім концертів, увійшли виступи перед військовослужбовцями Ізмаїльського прикордонного загону та на острові Зміїний. У «Дунайській Січі» взяли участь гурти «Гайдамаки», «Тінь Сонця», «ТаРута», «Телері», «Очеретяний кіт», «Друже Музико», «W.H.I.T.E», «Олеум», «Гітарина і Ко», «Сонячна машина», «Знайдені речі», «Джеронімо».

Спеціально до фестивалю відомі українські артисти записали диск з піснями про Дунай. Свої музичні роботи надали Тоня Матвієнко, Тарас Компаніченко, гурти «Гайдамаки», «Тінь Сонця», «ДахаБраха», «Очеретяний кіт» та інші.

Зі свого боку «МузБат» презентував збірку «Ой у гаю, при Дунаю», в якій уперше зібрано українські пісні зі згадкою цієї ріки. Збірка містить партитуру, викладену професійними композиторами. Пізніше її буде поширено як навчальний посібник серед музичних закладів півдня та сходу України.

«Дуже приємно, що «Дунайська Січ» об’єднала тисячі мешканців Придунав’я різних національностей під українськими прапорами. Сьогодні ми справді бачимо результати нашої дворічної роботи», — заявив виконавчий директор ТПО «Музичний батальйон» Валерій Суботін.

Напередодні проведення фестивалю в Із-маїльському державному гуманітарному університеті була презентована книга, присвячена українсько-болгарським історико-культурним стосункам, «Сестра моя Софія».

Зі сльозами на очах прокоментувала свої враження від третьої «Дунайської Січі» 75-річна жителька Ізмаїла Людмила Щербак: «З кожним таким фестивалем у місті відбуваються позитивні патріотичні зрушення. І ці зміни дуже помітні. Такі заходи треба проводити якомога частіше в нашому регіоні».

Три роки тому громадські активісти та артисти-патріоти провели в Ізмаїлі перший фестиваль українського року «Дунайська Січ». Згодом вони виступили ініціаторами створення волонтерського об’єднання «Музичний батальйон», що провадить свою діяльність переважно у тих регіонах країни, де ще існує гостра потреба у підтримці української культури та патріотизму, особливо у прифронтових районах та серед військовослужбовців Збройних Cил України.

Діяльність «Музичного батальйону» в українському Придунав’ї продовжується. У фіналі гала-концерту, що пройшов в Ізмаїлі, після виконання Гімну України артисти анонсували проведення наступного, четвертого благодійного фестивалю української рок-музики «Дунайська Січ».

Ілля СКИРТАЧ.

Переглядів: 224
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua