РубрикиТема дня

Від ультиматумів до провокацій

5 жовтня українське питання обговорювали на трьох рівнях одночасно. У Мінську засідала Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі. У Москві заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд зустрічалася з помічниками президента Росії Юрієм Ушаковим і Владиславом Сурковим. А сам держсекретар США Джон Керрі спілкувався по телефону з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.

Нулі на всіх рівнях

Про зміст бесіди Лаврова і Керрі невідомо нічого конкретного. Українського питання держ-секретар США торкнувся, скоріш за все, щоб знайти привід для розмови, вийти з тупикової ситуації після демонстративної відмови американської сторони від контактів з Росією щодо Сирії. Російський же міністр закордонних справ тепер по руках і ногах зв’язаний так званим «ультиматумом Путіна», викладеним у законопроекті про збройний плутоній.

Згідно з ультиматумом, зодягнутим у форму закону, Сергій Лавров змушений обговорювати спірні питання — одночасно Сирію, Україну, санкції, контрсанкції, військові і цивільні проблеми, що виникли через «недружню» політику США стосовно Росії. Будь-яка з проблем у такому контексті розв’язки не має. Ситуація в Україні — не виняток.

Помічники президента Путіна теж працюють в політичному мейнстримі. Але, спілкуючись з Вікторією Нуланд щодо подій в Україні, вони здатні вирішувати здійснимі завдання. На зразок відведення військ та озброєнь від лінії поділу сторін у трьох зонах АТО на Донбасі. І не обумовлювати при цьому, що Росія не є стороною конфлікту. Переговори Нуланд з Сурковим та Ушаковим могли б дати позитивні результати. Але вони ведуться за спиною України, як правило, не відповідають очікуванням нашої країни або потребують значного коригування.

РубрикиБез рубрики

Час служити настав


4 жовтня розпочався призов громадян на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань України.

У рамках призовної кампанії, яка триватиме до кінця листопада, до військ (сил) планується відправити майже 14 тисяч юна-ків віком від 20 до 27 років.

У Генштабі ЗСУ зазначили, що обсяги осіннього призову менші порівняно з весняним призовом на 2700 осіб, тож підстав для очікування труднощів з невиконанням плану нема.

Всього восени планується призвати на строкову військову службу 13908 осіб. З них до лав Збройних Сил — 7908, Національної гвардії — 5000, Державної спеці-альної служби транспорту — 1000.

Жоден строковик, запевняють у Генштабі, не буде направлений до складу сил, задіяних в АТО.

Одночасно з призовною кампанією розпочалося і звільнення в запас військовослужбовців, які відслужили встановлені строки. Загалом у жовтні — грудні підлягають звільненню в запас 8315 осіб.

У четвер на збірному пункті Одеського обласного військового комісаріату, що на вулиці Заньковецької, відбулася урочиста церемонія проводів на службу в армію першої партії новобранців осіннього призову та групи добровольців-контрактників.

РубрикиБез рубрики

Не гуртовий, а осібний підхід

«Нова соціальна політика уряду» — під такою назвою пройшла зустріч у Кабінеті Міністрів з представниками регіональних засобів масової інформації. Про соціальні пріоритети держбюджету-2017 йшлося у виступі перед медійниками прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, про що ми розповідали у номері за 29 вересня.

Про нові підходи уряду саме до соціального захисту населення на цій зустрічі говорив міністр соціальної політики Андрій Рева.

За словами міністра, нова соці-альна політика уряду у найближчій перспективі передбачає чотири напрямки. Перший полягає у втіленні системного переходу від «банальної роздачі» грошей до створення умов для гідної оплати праці. У цьому ж ключі вирішуватиметься і проблема зайнятості. Друге завдання — виокремлення адресності програм, які призначені для допомоги людям. «Ми мусимо відійти, нарешті, від радянського принципу гуртового розподілу коштів до індивідуального, — зазначив Андрій Рева. — Тут має працювати єдиний підхід, а саме: гроші ходять за людиною». По-третє, за його словами, визріла гостра необхідність переходу на нову якість обслуговування людей при наданні їм со-ціально-адміністративних послуг. І четвертий пріоритет стосується нової системи створення відомчих органів на рівні територіальних громад.

Загалом журналістів, які прибули на зустріч із представниками уряду, цікавили конкретні питання, як-от: принципи призначення субсидій за оплату спожитих комунальних послуг, реальні кроки влади для подолання безробіття в країні, монетизація пільг, податок на пенсії пенсіонерам, які працюють, робота органів соціального захисту на прифронтових українських територіях, виплати студентських стипендій тощо.

Одна з основних тем — нарахування субсидій. Андрій Рева наголосив на посиленні інформаційно-роз’яснювальної роботи в регіонах, аби люди активні-ше звертались за субсидійною допомогою і не вірили міфам, які породжують боязнь та зневі-ру: буцімто субсидію з часом доведеться повертати, а не повернеш — відберуть квартиру. Треба, наголосив міністр, усвідомити аксіому: субсидія — це безповоротна грошова допомога держави, а не позика.

РубрикиБез рубрики

Сімнадцятирічний мораторій

У четвер Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2018 року. «За» проголосували 297 депутатів.

У пояснювальній записці до ухваленого закону зазначається: «Цей ринок має бути прозорим і справедливим, конкурентним та ефективним, він має унеможливлювати будь-які тіньові оборудки із землею. Саме тому є необхідність продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до належного законодавчого забезпечення запровадження і регулювання обігу земель, але не раніше 1 січня 2018 року».

Голова Українського товариства економічних свобод Мар’ян Заблоцький стверджує, що Верховна Рада, насправді, не продовжила мораторій, а замінила одну дату в Земельному кодексі на іншу. «Ця дата не має жодного значення, бо мораторій є безстроковим, адже Земельний кодекс чітко каже, що мораторій діє «до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року». Тобто фраза «не раніше набрання чинності» окремого закону фактично означає безстроковість мораторію. Відтак ніякого скасування мораторію до прийняття закону не буде. Власне, будь-який прийнятий закон, в тому числі про обіг, може просто скасувати фразу «не раніше 1 січня...», — цитує «Економічна правда» експерта.

А от екс-міністр економіки Укра-їни Богдан Данилишин в ефірі «Експресо TV» назвав продовження мораторію агонією системи, яку ми мали впродовж 16 років. Він нагадав, що мораторій на продаж сільськогосподарських земель продовжують з 2001-го. «Це агонія, яку ми продовжили на рік. Мораторій треба було знімати і підготувати 5 важливих законопроектів, які дозволяють сформувати ринок сільськогосподарських земель. Без цього ми закріплюємо кріпацтво селян, які здають за безцінь землю великим агропромисловим підприємствам», — сказав Богдан Данилишин і додав, що така ситуація не дозволяє розвивати земельний ринок, не дає працювати фермерам.

РубрикиБез рубрики

Проінспектована траса

Учора робочий візит на Одещину здійснив Президент України Петро Порошенко.

В епіцентрі його уваги — ремонт траси «Одеса — Рені».

Одразу з аеропорту глава держави у супроводі обласного керівництва, депутатів та посадовців різних рівнів вирушив на 31-й кілометр горезвісної магістралі.

Нагадаємо, для прискорення ремонту страте-гічної траси її було поділено на окремі ділянки. Як запевнив президента керівник Служби автомо-більних доріг в Одеській області Олег Варивода, до кінця цього місяця на 12 ділянках роботи завершать і понад півсотні кілометрів дороги будуть прийняті в експлуатацію. Загалом цьогоріч дорожники планують реанімувати 80 кілометрів траси, а в 2017-у — ще понад 130.

На ділянці, проінспектованій президентом, представники компанії-підрядника розповіли, що з метою економії коштів і часу використовується сучасна технологія холодного ресайклінгу (вторинної переробки, коли пошкоджене покриття дробиться і змішується з в’яжучими та іншими речовинами безпосередньо на дорозі). Але, запевнили, це не позначиться на кінцевому результаті і дали гарантію, що десять років таке покриття витримає.

РубрикиБез рубрики

Театр наших надій

Свій 92-й сезон Одеський український академічний музично-драматичний театр ім. Василя Василька відкрив містичною комедією «Шинкарка» за п’єсою Стефана Кшивошевського у перекладі з польської Спиридона Черкасенка. Постановка народного артиста України Ігоря Равицького.

І знову — «Шинкарка», весела, яскрава, феєрична комедія з неперевершеною у головній ролі Ольгою Петровською. Майже два роки минуло від прем’єри, а зала знову повнісінька, знов оплески раз-по-раз, і захват, і сміх у рядах. На те вона й комедія, щоб сміялися та весело аплодували. І на те він — театр, щоби властивими йому засобами, часом і з допомогою сміху, доносити до людей якісь серйозні, вагомі речі.

Вистава говорить про добре знані всіма нами поняття: про кохання і вірність, які завше залишатимуться неперебутніми цінностями, про щирість почуттів і довіру, які все ж беруть гору над людськими слабкостями, про цноту і про те, що любов має пройти серйозні випробування та спокуси, часто навіть не підозрюючи про це. І про одвічну жіночу таїну та непередбачуваність. Якою б не була відкритою та щирою шинкарка Катерина, вона залишається до кінця нерозгаданою, зберігаючи всю свою привабливість та магнетизм — завдяки, звісно ж, актрисі, котра доносить до глядача яс-кравий, привабливий, цілісний жіночий образ. Це, без сумніву, одна з кращих ролей заслуженої артистки України. Її шинкарка — безпосередня, природна, по-жіночому мудра. Цілком очевидно, що її наречений, чи вже чоловік, не вартий такої жінки. Але — що ж… Така любов, вона за природою своєю часто чогось недобачає та схильна прощати недоліки, інтуїтивно вірячи в свою силу.

РубрикиАнонс

У сплетінні естетичних шкіл

Учора у виставковій залі Одеської обласної організації НСХУ (вул. Торгова, 2) урочисто відкрилася виставка, присвячена Дню художника України, який щорічно відзначається у другу неділю жовтня.

В експозиції — твори митців, які працюють у різних стилях, техніках та жанрах. Є тут взірці малярства, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва.

В одному виставковому просторі репрезентуються й естетичні традиції одеської «Південноруської школи», й естетика модерного мистецтва, котре, починаючи від 1970-х, закріпилося як нова виразна традиція одеського арт-простору.

Правління облорганізації Національної спілки художників України запрошує всіх шанувальників сучасного українського мистецтва відвідати виставку.

РубрикиБез рубрики

Корупцію на дивані не побореш

Публічна дискусія «Зупинимо корупцію: громадська дія в одеському регіоні. Рік роботи антикорупційних громадських ініціатив» відбулася цими днями в Impact Hub Odessa. Учасники обговорили досягнення та прорахунки громадської антикорупційної дії в нашій області, окреслили перспективи та плани своїх організацій і рухів у боротьбі з цим злом. Серед запрошених — заступник голови облдержадміністрації Соломія Бобровська, виконавчий директор міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький, громадські активісти та журналісти.

Навіть ледачий знає, що найзатребуванішою в Україні реформою є подолання корупції. Успішна ж її реалізація неможлива без залучення неурядових організацій, громадянського суспільства, усіх небайдужих людей.

Міжнародний фонд «Відродження» разом з Одеською ОДА рік тому ініціював проведення конкурсу ідей та проектів для вироблення й імплементації нових механізмів громадського контролю у сфері протидії корупції на території області. Фонд надав підтримку громадським ініціативам, які сприяли реалізації антикорупційної політики на Одещині.

Що ж зробили за неповний рік небайдужі люди, об’єднані у громадські організації? Фонд «Відродження» підтримав 10 проектів на загальну суму 170 тисяч доларів США.

РубрикиБез рубрики

Глибина нерівності

Закінчення. Початок  у номері за 6 жовтня.

Безперечно, головною причиною збирання додаткових коштів на ремонти, на придбання нового обладнання, на оплату додаткових послуг шкільних, дошкільних, медичних установ є вкрай низький рівень фінансування всієї соціальної сфери і, відповідно, низький рівень оплати праці. Але навряд чи лише підвищенням зарплат та полі-

пшенням фінансування вдасться вирішити проблему. Щоб збільшення фінансування, зокрема зарплат, призвело до зниження корупції в освіті та охороні здоров’я, необхідне дотримання трьох умов. По-перше, мають існувати реальні можливості для населення вибирати місце отримання послуги. По-друге, працівники мають дорожити своїм робочим місцем. По-третє, керівництво закладу має бути зацікавлене у збільшенні кількості наданих послуг, по які люди можуть звернутися й до інших установ. Тоді сама адміністрація встановлює жорсткий контроль і викорінює будь-які додаткові платежі.

Оскільки зі зростанням корупції дедалі більша частина населення бідніє й опиняється за межею бідності, зростає попит на масштабніший перерозподіл доходів через фіскальну систему, щоб компенсувати вплив корупції на нерівність і несправедливість. Але такий перерозподіл додатково мотивує впливові заможні верстви населення на посилення економічної й політичної корупції для захисту своїх доходів.

РубрикиБез рубрики

Там у краї, над Дунаєм...

1—3 жовтня на півдні Одещини, у містах Ізмаїл, Рені, Вилкове та на острові Зміїний, пройшов третій благодійний фестиваль української рок-музики «Дунайська Січ», організований громадською спілкою «Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон».

Захід проводиться з метою популяризації української культури у Придунав’ї. До програми фестивалю, крім концертів, увійшли виступи перед військовослужбовцями Ізмаїльського прикордонного загону та на острові Зміїний. У «Дунайській Січі» взяли участь гурти «Гайдамаки», «Тінь Сонця», «ТаРута», «Телері», «Очеретяний кіт», «Друже Музико», «W.H.I.T.E», «Олеум», «Гітарина і Ко», «Сонячна машина», «Знайдені речі», «Джеронімо».

Спеціально до фестивалю відомі українські артисти записали диск з піснями про Дунай. Свої музичні роботи надали Тоня Матвієнко, Тарас Компаніченко, гурти «Гайдамаки», «Тінь Сонця», «ДахаБраха», «Очеретяний кіт» та інші.

Зі свого боку «МузБат» презентував збірку «Ой у гаю, при Дунаю», в якій уперше зібрано українські пісні зі згадкою цієї ріки. Збірка містить партитуру, викладену професійними композиторами. Пізніше її буде поширено як навчальний посібник серед музичних закладів півдня та сходу України.

РубрикиБез рубрики

Сезонно-настроєва гойдалка

Не хочете страждати від сезонної депресії — швидше старішайте. Бо ж, за статистикою, депресія виникає, як правило, в молодому віці — в період між 18—30 роками. Хоча можлива і в тих, кому до 55. За хворобу в Україні її офіційно не визнають, це, мовляв, лише «розлади настрою». А такі «розлади» трапляються двічі на рік — на стику між весною-літом і в період переходу осені в зиму.

Вперше поняття «сезонна депресія», чи «сезонний афективний розлад», з’явилося в 1984 році. Цей стан у настрої людини описав і назвав американський психіатр Норман Розенталь. Спочатку йому захотілося з’ясувати, чому в нього в один і той же період щороку псується настрій. Разом зі своїми колегами з Інституту психічного здоров’я почав проводити різні дослідження. Так з’явився термін «сезонна депресія».

За словами заступника головного лікаря Одеського міського психдиспансеру Лариси Гулевич, сезонна депресія — це не хвороба, а лише порушення настрою. Як окрему хворобу її не виділяють, вона входить у контекст «великого депресивного епізоду». Виникає сама по собі і часто так же може й пройти. Але буває, що дати лад своєму настрою людина не здатна — тоді доводиться звертатися по допомогу до фахівця. «Лікар призначає психотерапію. Антибіотики — ні, бо, сезонну депресію за хворобу в нашій країні не вважають. Можуть призначити фармакогнозійне лікування. Найчастіше розладами настрою страждають люди з тонкою психічною організацією і ті, хто перебуває в постійному стресовому стані, хто незадоволений своїм життєвим становищем, соціальним статусом, фізичним здоров’ям. А це практично все населення планети. За статистикою, близько 60% землян хоча б раз, але зазнавали впливу сезонної депресії», — зазначила Лариса Гулевич.

РубрикиБез рубрики

Інопланетяни не зазіхають на Землю

Фахівець з Інституту пошуку позаземних цивілізацій (SETI) спростував припущення Стівена Хокінга про те, що інопланетяни можуть напасти на Землю. За словами експерта, існує низка причин, з огляду на які такий розвиток подій неможливий.

Один з провідних співробітників SETI Сет Шостак розповів журналістам The Guardian, що громадськість даремно побоюється нападу прибульців. Уже досить тривалий час людство залишає у космосі різні сліди свого існування, як-от штучні супутники, дослідницькі зонди, радіосигнали тощо. Якби інопланетяни були агресивними, вони давно напали б на Землю, помітивши, що там живе малорозвинена цивілізація.

Крім того, фахівець упевнений, що поблизу Сонячної системи нема жодного організму, який володіє технологіями для війни в космосі. Якби такі істоти справді жили десь неподалік, люди змогли б виявити їхні сліди. Ті ж, хто мешкає далеко, занадто довго добиратимуться до Землі. За цей час тут зміняться кілька десятків або й навіть сотень поколінь.

При цьому потрібно враховувати, що нападники повинні мати у своєму розпорядженні справді унікальну зброю, призначену для ведення бою в умовах невагомості.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (0482) 67-75-67; 64-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua