РубрикиБез рубрики

Полум’яний привіт Путіну від Каддафі

28 вересня у невеликому нідерландському місті Ньювегейне міжнародна слідча група (JIT) представила підсумки дворічного розслідування катастрофи «Боїнга 777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував 17 липня 2014 року плановий рейс з Амстердама в Куала-Лумпур.

Висновки зроблені, слідство триває

Слідчі Нідерландів, Малайзії, Австралії, Бельгії та України за участю експертів з дванадцяти країн зібрали велику кількість речових доказів, дослідили аудіо- та відеоматеріали, представлені в інтернеті і надані приватними особами, склали шість тисяч протоколів та опитали більше двохсот свідків.

На підставі достовірних, підтверджених і перевірених даних слідчі та експерти встановили точну картину трагедії, яка призвела до загибелі 283 пасажирів та 15 членів екіпажу і стала найбільшою авіаційною катастрофою останніх років.

Аналіз переговорів, які вели терористи напередодні краху лайнера, показав, що вони просили й отримали з Росії через неконтрольовану ділянку україн-сько-російського кордону зенітний ракетний комплекс «Бук». Відео, зняті свідками на шляху «Бука», підтверджують його транспортування через захоплену терористами територію до міста Сніжне та смт Первомайськ, де екіпаж «Бука» здійснив пуск ракети по цивільному літаку. Після цього ЗРК повернули в Росію.

РубрикиБез рубрики

Реінкарнація КДБ

У ході реформи силових і правоохоронних відомств у Росії ще до президентських виборів 2018 року буде створене міністерство державної безпеки.

Повідомляючи про це, газета «КоммерсантЪ» зазначає, що створити нове відомство планується на основі ФСБ, включивши до нього Службу зовнішньої розвідки (СЗР) і більшість підрозділів Федеральної служби охорони (ФСО). Йдеться про фактичне повернення ФСБ функцій Комітету держбезпеки СРСР (КДБ), пише видання. Серед іншого МДБ опікуватиметься внутрішньою безпекою у всіх правоохоронних та силових структурах.

Серйозні зміни в процесі реформи, очікується, відбудуться і в Слідчому комітеті Росії, який знову може стати структурою при прокуратурі РФ, і тоді буде знижений статус його головних управлінь. Крім того, функції МНС планується поділити між Міноборони та МВС. Зокрема, військове відомство передбачається посилити за рахунок включення до його складу військ цивільної оборони, рятувальних, пожежних та інших служб МНС, а до МВС повинен відійти пожежний нагляд.

РубрикиБез рубрики

Непосильна ноша

Депутат Держдуми від Забайкальського краю, російський співак українського походження Йосип Кобзон визнав обтяжливість для бюджету РФ окупованого Криму.

«Ми взяли на себе непосильну ношу — Крим», — сказав він на зустрічі із журна-лістами Чити, передає Zabmedia. За його словами, це територія, яка фінансується з «убогого російського бюджету», і «від цього страждають такі галузі, як охорона здоров’я, освіта, культура та інші важливі сфери».

При цьому співак-держдумівець наголосив, що важливо приділяти увагу розвитку культури, на яку сьогодні виділяється дуже мало коштів, а через брак коштів у сфері культури в Росії поширені алкоголізм, наркоманія і злочинність.

РубрикиСкандал

Коли пропаганда сильніша за історію

28 вересня закінчився візит президента Держави Ізраїль Реувена Рівліна до України. Закінчився передчасно, причиною чого стала смерть попередника Рівліна, одного з батьків-засновників єврейської держави, лауреата Нобелівської премії миру Шимона Переса.

Головну мету свого візиту — взяти участь у вшануванні па-м’яті жертв Бабиного Яру — президент Ізраїлю виконати так і не встиг. Напередодні він провів переговори у форматі «віч-на-віч» з українським колегою Петром Порошенком, а ввечері взяв участь у парламентських слуханнях на тему «75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність».

Виступаючи перед українськими законотворцями, ізраїль-ський гість наголосив на довгій історії взаємовідносин українського та єврейського народів. Зокрема, нагадав, що Україна — батьківщина хасидизму та сіонізму.

Торкнувшись питань Голокосту, Реувен Рівлін заявив, що забуття історії єврейської трагедії — це співучасть у злочині. І додав, що уроки історії мають бути добре засвоєні, особливо для виховання дітей.

РубрикиБез рубрики

Від сьогодні — по три

У четвер виконком Одеської міської ради підтримав рішення про реорганізацію системи оплати проїзду в трамваях і тролейбусах шляхом скорочення обігу готівкових коштів при розрахунку за проїзд для поступового переходу на безготівкову оплату, а ще — погодив підвищення вартості проїзду в трамваях та тролейбусах.

Відповідно до ухваленого рішення, із 1 жовтня, тобто від сьогодні, одна поїздка в міському електротранспорті обходитиметься пасажирам у три гривні.

Додадуть у ціні і постійні проїзні квитки. Так, для школярів вони тепер коштуватимуть 30 грн на трамвай чи тролейбус і 45 — на трамвай та тролейбус, для студентів, відповідно, 60 грн і 90 грн і, нарешті, для непільгових категорій — 120 грн та 180 грн. У мерії стверджують, що в розрахунок ціни постійних проїзних квитків закладена стара вартість разового проїзду для населення — 2,00 грн і збережені всі наявні пільги для учнів і студентів, відтак школярам поїздки обходитимуться по 50 копійок, а студентам — лише по гривні.

Придбання постійних проїзних квитків, вважають чиновники, не тільки дозволить одеситам здешевити вартість кожної поїздки, а й скоротити час стоянки рухомого складу на зупинках для розрахунку з пасажирами та ще й зменшити фінансові втрати, що виникають при готівкових розрахунках.

РубрикиБез рубрики

Інвестиційна антислава

Будівництво зернового терміналу поряд з портом «Південний» найбільшою американською продовольчою компанією «Cargill» опинилося під загрозою зриву через невиконання днопоглиблювальних робіт, які повинно здійснити українське підприємство.

«Найбільша американська інвестиція в Україні опинилася під загрозою зриву через недбалість київських чиновників, які відмовляються виконувати взяті на себе за договором зобов’язання», — написав на своїй сторінці в Facebook голова ОДА Міхеїл Саакашвілі. За його словами, зведення новобудови, в яку інвестор вкладає понад 200 мільйонів доларів, може бути зупинене через невиконання деякими урядовцями зобов’язань, передбачених договором.

«Невже не зрозуміло, що слід виконувати взяті на себе зобо-в’язання? Ці кошти є, вони передбачені на створення нових робочих місць, і я добиватимусь, щоб будівництво було завершене», — запевнив очільник ОДА.

Нагадаємо, Одещина вже «прославилася» на цілий світ скандалом навколо блокування естонського інвестиційного проекту у Затоці. Тепер маємо шанс опинитися в епіцентрі нової епопеї?

РубрикиБез рубрики

Музична січ над Дунаєм

У перші дні жовтня волонтерське об’єднання «Музичний батальйон» проведе в Ізмаїлі третій фестиваль української рок-музики під відкритим небом «Дунайська Січ», на якому виступлять відомі рок-гурти «Воплі Відоплясова», «Гайдамаки», «Тінь Сонця», «ТаРута», «Очеретяний Кіт»,«Сонячна машина», «Друже Музико», «Телері», «W. H. I. T. E», Сергій Файфура та інші виконавці.

«Музбат» проводить «Дунайську Січ» щорічно з 2014-го з метою популяризації української культури і патріотичних настроїв на півдні Одещини. Серед глядачів рок-фестивалю поширюється українська символіка, історична та сучасна література тощо.

Цьогоріч географія музичного дійства розшириться: заплановані виступи рок-виконавців у Болграді, Білгороді-Дністровському, Татарбунарах, Рені, Сараті та на острові Зміїний.

«Після окупації російськими військами Криму і частин Донецької та Луганської областей ми, як ніколи, повинні згуртуватися навколо ідеї збереження нашої держави. Україн-ська патріотична пісня у цьому питанні є однією з найпотужніших сил. У своїй діяльності «Музбат», крім прифронтових територій, особливу увагу приділяє й підтримці української культури та розвитку українського патріотизму в південних регіонах держави. Тому ми вирішили організувати некомерційний фестиваль, на якому сучасна рок-музика буде використана як форма донесення української культурної спадщини», — зазначив виконавчий директор громадської спілки«Творче патріотичне об’єднання «Музичний батальйон» Валерій Суботін.

РубрикиБез рубрики

Єдині гаранти безпки

Нещодавна впливова американська газета The Washington Post у розгорнутому недільному номері розмістила публікацію з фотографіями українських героїв, які захищають Незалежність України та стоять на захисті свободи й демократії.

«Подивіться уважно на обличчя героїв» — так озаглавлена публікація з портретами 63 українських чоловіків і жінок, які виявили відвагу, захищаючи Батьківщину.

У тексті, розміщеному під фотографіями, нагадується про підписання 5 грудня 1994 року Росією, США та Великою Британією Будапештського меморандуму щодо надання Україні гарантій безпеки від загроз або застосування сили проти її територіальної цілісності й політичної незалежності в обмін на відмову від ядерної зброї.

РубрикиБез рубрики

Нерозгадана таємниця Сергія Савченка

(З приводу персональної виставки художника)

Мистецтво не належить народу — це дурниця. Мистецтво (а може, це було чимось іншим) соцреалізму належало партійним босам та нижчим чиновникам, котрі покладеним на них обов’язком мали наглядати за творцями та пильнувати, чим вони ото займаються. Через те окремі особистості, як правило, щедро обдаровані Всевишнім та переважно молоді, втікали від такої «опіки». Хто за кордон, хто — до імперських столиць, а передовсім — у власну незаангажовану творчість. Протилежну тій, якої від них вимагали. З таких саме, назагал, й витворилися нинішні, сказати б, метри та гуру сучасної образотворчості.

Мистецтво — справжнє, глибоке, модерне — це щось таке індивідуальне, особисте, інтимне. Народ у масі своїй його не завжди сприймає, надто — мистецтво, що зветься нефігуративним. Хоч і відчуває у ньому силу та глибину, якийсь поклик до нового. Вкрай повільно вивітрюється з нас ота залишкова совковість: провітрити людську душу, як рівно ж її — грубо кажучи — мізки, далеко не те саме, що провітрити кімнату.

Мистецтво належить… Сергієві Савченку: тут він не лише як художник, а й як представник творчого об’єднання «Мамай» (ще раніше були група «Шлях» та художня галерея українських художників — перша в Україні — «Човен», і саме Сергій Савченко був одним з ініціаторів їх створення). А це — учасники багатьох виставок у столиці й в інших містах країни, і в цьому сенсі — налагодження зв’язків з тамтешніми мистцями. І, як знаємо, він був одним з тих, котрі також втікали свого часу, вже у 1980-х, і вони таки вирвались, як ото спортовці на змаганнях, трохи вперед, у майбутнє. Залишаючись у цій позиції по сьогодні.

РубрикиАкція

Козацька толока

Вже традиційно з нагоди свята Покрови та Дня українського козацтва патріотична громадськість Одеси організовує толоку — прибирання старого козацького цвинтаря Сотниківської Січі.

Кладовище, розташоване на Хаджибейській дорозі поблизу Шкодової гори, назване на честь похованої тут родини козака Сотниченка, старше за Одесу.

Місце зустрічі — кінцева зупинка трамваю №20 (Херсонський сквер), а точніше — Хаджибейська дорога, 143.

Організатори просять захопити із собою хоча б один з інструментів: секатор, пилу, сокиру, граблі, а також не забути про рукавиці та пакети для сміття.

Після прибирання планується частування козацьким кулішем!

Долучайтеся до толоки, яка відбудеться наступної суботи, 8 жовтня. Збір о 12.00.

РубрикиБез рубрики

Три кроки до нових горизонтів

Наприкінці літа 2015 року на території Білгород-Дністровського району шляхом об’єднання Маразліївської, Широківської та Великомар’яні-вської сільських рад була створена Маразліївська об’єднана територіальна громада (ОТГ). Одна із восьми перших в Одеської області, яка об’єднала вісім сіл із населенням понад шість тисяч осіб.

Сьогодні Маразліївська ОТГ на слуху. Перед-усім тому, що тамтешні селяни одними з перших підтримали державну ідею децентралізації, по-сусідськи зуміли домовитися між собою. Причому повірили в краще майбутнє жителі не таких уже й багатих сіл. Тим більше, що людей стільки часу відучували думати і діяти самостійно, як і бути господарями на своїй землі.

Згадайте, хто обізнаний з темою, тільки-но заводили мову про нагальну потребу об’єднуватися, щоб відповідально і самостійно господарювати на своїй землі, без вказівок та звичного контролю районного начальства, починалися сварки: хтось категорично стояв на тому, щоб їхню сільську громаду ніхто не чіпав, що вони можуть, якщо знадобиться, обгородити свої землі частоколом і виставити мало не варту; хтось був не проти гуртуватися з сусідами, але лише із заможними, в яких і землі родючі, і садки зі ставочками плодючі, ще й клуби двоповерхові, а решта, казали, де живуть ледацюги та п’яниці, нехай хоч із торбами йдуть по Україні, бо до них їм, мовляв, байдуже. Дехто ж погоджувався створити ОТГ, але щоб неодмінно стати її центром, керувати, щоб своїх призначати на перші посади і розпоряджатися фінансами.

РубрикиБез рубрики

Яка держслужба, така й держава

В Одесі пройшли восьмі щорічні Рішельєвські академічні читання на тему «Актуальні питання впровадження нового законодавства про державну службу». Організовані вони Національним агентством України з питань державної служби, Національною академією держуправління при Президентові України та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу спільно з Одеською міською радою у рамках робочої групи (панелі) «Реформа державного управління», тематичної платформи «Демократія, належне врядування та стабільність», ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Відкрив Рішельєвські академічні читання голова Нацагентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко, який привітав учасників і виступив з доповіддю «Концептуальні засади модернізації професійного навчання державних службовців у контексті реформування державної служби в Україні». З вітальним словом також звернулися заступник керівника Апарату Верховної Ради Олександр Мартиненко, заступник міністра Кабінету Міністрів Володимир Федорчук, Одеський міський голова Геннадій Труханов, директор Одеського регіонального інституту держуправління НАДУ при Президентові України Микола Іжа, голова державної служби Республіки Польща Доброслав Довіат-Урбанські, голова комісії з питань державної служби Республіки Азербайджан Бахрам Халілов та експерт Французької національної школи управління ENA Жак Руд’єр.

Ключовою темою пленарного засідання було питання побудови ефективної системи управління персоналом на державній службі та професійного навчання держслужбовців у контексті реформи державного управління. Особливу увагу доповідачі приділяли створенню професійного, політично неупередженого, відповідального інституту державної служби на основі принципів належного врядування та кращого досвіду держав-членів ЄС, перетворення його на ефективний інструмент безперервного і стійкого розвитку країни. Ще одна важлива тема дискусії — посилення ролі вищих навчальних закладів у підготовці професійних кадрів для органів державної влади.

РубрикиБез рубрики

Свобода «від» чи свобода «для»?

В Impact Hub Odessa відбулася дискусія про майбутнє бізнесу в розрізі свободи і можливостей, до якої долучилися державні службовці, підприємці, громадські діячі.

Учасники дискусії спілкувалися відверто, озвучували найболючіші питання українського бізнесу, пропонували шляхи їх вирішення. Говорили, зокрема, про те, що на сучасному етапі розвитку громадянське суспільство в Україні стикається з великою кількістю викликів та випробувань на міцність.

Керівник Ради підприємців Одеси Інна Кравчук вважає, що сьогодні справджуються найпесимістичніші прогнози розвитку української економіки: «Все погано. Ринки закриваються, а динаміка спостерігається тільки у великих підприємств, наближених до влади».

Присутні говорили про репресивну економіку, про можливості використання «великих даних», тобто сукупності технологій, що можуть швидко здійснювати обробку великих обсягів інформації, в тому числі з різними паралельними структурами і в різних аспектах, про справжнє, а не декларативне державне лобіювання підприємництва, а також про те, яка саме свобода необхідна українському бізнесу — свобода «від» чи свобода «для».

РубрикиБез рубрики

Спасибі за подвижництво

Дорогі наші вчителі! Вітаю вас з професійним святом — Днем учителя!

У цей день ми з великою любов’ю та вдячністю згадуємо своїх шкільних наставників, вузівських педагогів, адже саме їм ми зобов’язані своїми знаннями, своїм становленням, своїми успі-хами, своїм професійним зростанням, своїм ставленням до життя, своєю громадянською позицією.

Скільки зусиль, знань, любові й турботи виявляли і виявляють наші вчителі щодня до своїх учнів, пробуджуючи в них любов до книги та навчання, виховуючи кращі людські якості, підтримуючи творчі паростки, підбадьорюючи у хвилини невдач або юнацьких розчарувань... Спасибі вам за це, дорогі та любі вчителі!

Нехай ваша нелегка, відповідальна, подвижницька праця буде гідно оцінена і вашими учнями, і їхніми батьками, і державою! Адже саме ви виховуєте майбутнє нашої країни, і від вашого таланту, професіоналізму, самовідданості залежить добробут і процвітання України — незалежної, вільної, демократичної, освіченої європейської держави!

РубрикиБез рубрики

Вірш Вчителеві

Ще осінь не дощить злотавим листям.
Від яблук тісно. І пахтять сади.
А жовтень вже кладе на ноти пісню —
Свій гімн жіночій, неземній красі.

 

І в цей щасливий день твоєї вроди,
Під урочисту мідь і срібний передзвін,
Я разом з ним складаю тобі оди.
І разом з ним співаю тобі гімн.

 

Нехай ім’я твоє повік святиться!
Нехай не знають втоми очі ті,
Які нам не дають зі шляху збиться,
За нами стежачи і в школі, і в житті!

РубрикиБез рубрики

Наша музична школа

У першу неділю жовтня відзначається професійне свято вчителів. Це свято людей з відкритою та чистою душею. Вони несуть нашим дітям-онукам енергію життя, тепло, які проявляються через роки вчинками, що приносять гордість за них.

Хочу розповісти про вчителів Ширяївської дитячої музичної школи, яка навчаючи, ще й морально виховує, організовує змістовне дозвілля.

Спочатку невеликий екскурс в історію школи, з якою в мене пов’язані 19 років життя двох моїх синів і двох онуків. Ширяївська дитяча музична школа естетичного виховання за роки своєї діяльності визнана осередком навчально-методичної і виховної роботи та центром високої культури і підготовки музично-педагогічних кадрів.

Відкрилася вона у 1965 році як філія Ананьївської музичної школи. В 1975-у тут уже навчалося 250 дітей. Працювали фортепіанний, народний (баян, акордеон, домра, бандура, гітара), струнний (скрипка, віолончель), теоретичний відділи. Матеріально-технічна база була достатньою для забезпечення навчально-виховного процесу і роботи оркестрових колективів та ансамблів.

РубрикиБез рубрики

Хай діти цінують...

Щиро вітаю директора Одеської загальноосвітньої школи №95 Ганну Іванівну Стацюру з її подвійним святом — днем народження та Днем працівників освіти. Бажаю їй усіляких житейських гараздів і присвячую ці поетичні рядки.

Хай діти цінують, хай люди шанують,
Хай дім ваш наповниться 
щедрим добром!
Троянди горять зачарованим цвітом
І щастя зоря спочива під вікном!

Здоров’я міцного, 
сюрпризів приємних,
Та втілення планів всіх 
ваших таємних.
Щастя і радощів, сонячних днів,
Злагоди в школі і в колі рідні.

РубрикиБез рубрики

До ЗНО готуйся з осені

Міністерство освіти і науки України затвердило календарний план підготовки та проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання.

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 17 березня 2017 року. Вносити зміни до реєстраційних даних учасники ЗНО зможуть до 31 березня.

Запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, у яких зазначатиметься час і місце проведення тестувань, будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 28 квітня.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 23 травня до 16 червня. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, іспанської, німецької, французької мов — 25 травня, англійської мови — 29 травня, математики — 31 травня, історії України — 2 червня, російської мови — 6 червня, біології — 8 червня, географії — 12 червня, фізики — 14 червня, хімії — 16 червня.

Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 28 квітня 2017 року.

РубрикиБез рубрики

«Балет» у «Турецькій кімнаті»

Гостям, що відвідали другий міжнародний фестиваль «Оксамитовий сезон в Одеській опері», пощастило: вперше після реставрації театру відкрилася для оглядин «Турецька кімната».

За ініціативи директора театру Надії Бабіч тут експонується виставка робіт відомого одеського художника Сергія Криловського.

Автор народився у 1961 році, навчався на художньо-графічному факультеті Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського. Персональні виставки худож-ника проходили у рідній Одесі — «Дворики рід-ного міста» (2004), «Балет» (2005), «Ретроспек-тива творчості» (2008), «Одеса — натура, що минає» (2009), у Москві — «Одесика» і «Світ без віз» (2007) тощо.

— Сергій брав участь у міжнародних виставках у Парижі, Брюсселі. Його роботи прикрашають приватні колекції в Україні та за кордоном, — розповідає про творчість художника його подруга Марина Горошина.

РубрикиБез рубрики

Вітамінна оборона

Як слід правильно харчуватися восени, щоб зміцнити свій імунітет, а заодно не набрати зайвої ваги, кореспондент «Укрінформу» розпитав у лікаря-гігієніста вищої категорії, кандидата медичних наук Любові КІЦУЛИ.

— Насамперед нашому органі-зму потрібні вітаміни. Якщо їх бракує, з’являється авітаміноз. Його ознаками можуть виступати значне зниження або повна відсутність апетиту, слабкість в усьому тілі, запаморочення тощо. У такі моменти організм людини настільки ослаблений, що не в змозі боротися навіть з найменшими захворюваннями, які приходять разом з похолоданням.

— Які ж саме вітаміни слід приймати восени?

— Найголовніший вітамін, який потрібно сьогодні вживати, — вітамін С. Він бере участь у всіх процесах, пов’язаних з обміном речовин. Міститься у яблуках, ківі, капусті, щавлі... Максимальний його вміст — в овочах і фруктах, тільки-но зібраних з грядки-саду. Норма споживання на добу — 100 міліграмів.

Далі йде вітамін А. Найбільше в нашому організмі від нього залежать шкіра й очі. Міститься він у низці молочних продуктів, особливо в кисломолочних, а також у моркві та більшості овочів, що мають яскраво червоне забарвлення. Вітаміну А не шкодить навіть консервація, тому він зберігається і в закрутках. Добова норма — 10 міліграмів.

РубрикиБез рубрики

Двадцять фактів про А, В, С...

Всі ми знаємо, що вітаміни корисні для нашого здоров’я. Мабуть, на цьому наші пізнання про них і закінчуються, адже існує безліч фактів, про існування яких більшість навіть не здогадується. Ось двадцять фактів, про які слід знати, щоб випадково собі ж не нашкодити.

1. На сьогодні вченим відомо 25 вітамінів, кожен з яких має власне літерне позначення та хімічну назву.

2. Першим відкритим вітаміном став В1, виділений у кристалічному вигляді К. Функом у 1912 році. Він поширений у продуктах рослинного походження (оболонка насіння хлібних злаків та рису, горох, квасоля, соя тощо). В організмі людини вітамін В1 утворюється в печінці, нирках, мозку, серцевому м’язі шляхом фосфорилювання тіаміну.

3. Помиляються ті, хто вважає, що вітаміни можуть замінити збалансоване харчування. Насправді для людини просто необхідна здорова корисна їжа, що наповнює організм необхідними вітамінами і мінералами.

4. Більшість людей недоотримують необхідну організму кількість вітамінів. Наприклад, жителі тропічних країн страждають від браку вітаміну D та групи В, а ось у жителів півночі відчутний дефіцит вітамінів А та С.

5. При прийомі вітамінів головне не перестаратися, оскі-льки надлишок вітаміну С або магнію може стати причиною діареї, а вітамін А та нікотинова кислота взагалі можуть пошкодити печінку та призвести до сумних наслідків.
РубрикиБез рубрики

Законсервована отрута

Осінь — благодатний час для час для всіляких закруток і заготовок. Цьогорічна зима, прогнозують синоптики, буде холодною і затяжною. Ось чому дбайливі господарі як на селі, так і в місті, намагаються посильно запастися провіантом, щоб спокійно пережити сезонну негоду. І хоча дієтологи переконують, що домашні консерви — більше данина традиціям, аніж користь для організму людини, ми і закручуємо, і квасимо, і маринуємо, й солимо.

Найправильніше, коли впродовж 9—12 місяців родина з’їдає всі запаси, бо навіть овочеві консерви не рекомендується зберігати довше року, а компоти та варення з кісточками взагалі не варто тримати довше місяця-двох, навіть у холодильнику, — кісточки виділяють синильну кислоту, якою можна отруїтися. Медики не радять консервувати в домашніх умовах гриби і м’ясні продукти, які загрожують нам ботулізмом.

За інформацією фахівців обласного центру здоров’я, ботулізм — тяжка токсикоінфекція, що характеризується ураженням нервової системи. Хвороба розвивається при потраплянні в організм ботулотоксину, найчастіше — з консервованими продуктами, приготовленими з порушенням температурного режиму обробки, — домашніми тушонками, ковбасами, в’яленою рибою. Оскільки збудник ботулі-зму утворює спори, єдиним способом його знищення є автоклавування. В жодному разі, застерігають медики, не вживайте консерви, в яких здулася кришка. Нехай навіть огірки в такій банці виглядають апетитно, а тушонка пахне приємно. Не купуйте маринованих овочів на стихійних ринках. Особливо тих, які продають з відкритої посудини на вагу. Був випадок, коли фахівці санепідслужби зупинили жінку, яка спродувала консервацію, мало не на очах покупців відкриваючи здуті слоїки.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua