РубрикиБез рубрики

Меморіал полеглим героям

Учора завершилося громадське обговорення проектів майбутнього меморіалу воїнам — жителям Одещини, полеглим у зоні АТО. Із понеділка по п’ятницю в Приморській райадміністрації Одеси кожен охочий міг оглянути запропоновані ескізи та зробити свій вибір.

Загалом було подано 16 проектів. Із них, за рішенням конкурсної комісії, у фінал вийшло лише сім робіт. Імена авторів проектів організатори поки що тримають у таємниці — для об’єктивного і справедливого голосування. Відомо лише, що є серед них як професіональні скульптори, так і ті, хто до архітектури ніякого стосунку не має.

Серед запропонованих варіантів майбутнього меморіалу — невеликі пам’ятні плити, скульптурні композиції, пам’ятник у вигляді фігури загиблого десантника Сергія Шумакова, «Палаючий Донбас», великий 27-метровий монумент, скульптура матері, яка плаче, та інші.

«Усі проекти, згідно з положенням про конкурс, представлено під «девізом» — шестизначною цифрою, яка вказується у правому верхньому куті схеми кожного проекту. Всі, хто хоче проголосувати за ту чи іншу ідею меморіалу, записують у книзі відгуків номер проекту, який обрали. Під час оголошення результату ми всі разом дізнаємося, хто саме «приховується» за цими номерами, а отже й ім’я автора-переможця», — зазначив Юрій Четаков, заступник начальника управління архітектури і містобудування Одеської міської ради.

У яку суму обійдеться реалізація проекту обраного меморіалу, поки що невідомо. Ціну кожного  мали визначити самі автори. «Учасникам пропонувалося в пояснювальній записці вказати приблизну вартість їхнього проекту. Не всі змогли це зробити. Але навіть ті цифри, що вказувалися, неточні, адже все залежатиме від матеріалів, з яких виготовлятиметься монумент, від його розміру. Всі ці тонкощі потім має обговорити комісія. Тому про вартість проекту поки що говорити зарано», — зауважив Юрій Четаков.

Учора журі, до якого входять представники Національної спілки архітекторів України, влади, громадськості та воїни АТО, підсумовувало результати народного голосування. Переможця обі-цяють назвати на початку наступного тижня.

Нагадаємо, рішення про увічнення пам’яті полеглих воїнів було схвалене ще в червні 2015 року. Майбутній меморіал буде встановлений на проспекті Шевченка, 4, з тильного боку будівлі облдержадміністрації, у сквері, який носитиме назву Героїв АТО. На думку членів комісії, це найоптимальніший варіант для такого пам’ятника: тут зручне транспортне сполучення і достатньо місця для проведення масових заходів.  

Іванна ДЕРЕВ’ЯНКО.

Переглядів: 513
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua