РубрикиБез рубрики

Утеплення із заощадженням

Завдяки програмі енергоефективності в Одесі з початку цього року утеплено понад 10 тисяч квадратних метрів житла.

Цю цифру було озвучено під час семінару «Як можна скоротити витрати на опалення в багато-квартирному будинку», в якому взяли участь більше півсотні представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів і комунальних служб міста. Захід пройшов у рамках проекту International Finance Corporation World Bank Group «Енергоефективність у житловому секторі України» за підтримки департаменту економічного розвитку Одеської міськради та компанії Danfoss.

Експерти розповіли про основні варіанти енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, а також про інженерні основи термомодерні-зації та фінансову доцільність проведення енергозберігаючих заходів.

Фахівці департаменту економічного розвитку, в свою чергу, представили результати виконання міської програми відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК та фізичними особами на енергозберігаючі заходи, за вісім місяців нинішнього року. Отже, загальна сума позик, узятих одеситами на енергоефективні заходи, за цей час склала 3,8 млн грн. Брали кредити як ОСББ та житлово-будівельні кооперативи, так і приватні особи. Розмір компенсації з міського бюджету склав 763,1 тис. грн, з державного — 1188,7 тис. грн.

Завдяки дії програми жителі Одеси вже змогли встановити 469 металопластикових конструкцій з енергозберігаючим склом (у т. ч. в місцях загального користування), 16 приладів обліку теплової, електричної енергії та води, 5 твердопаливних котлів, 93 радіатори опалення тощо. За кредитні кошти були теплоізольовані понад 500 кв. м зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, дахів і фундаментів, а в одному багатоквартирному будинку повністю модернізована система освітлення в місцях загального користування (встановлені енергозберігаючі лампи, датчики руху, замінена проводка).

До кінця року в бюджеті Одеси передбачено понад 600 тис. грн, які будуть спрямовані на компенсацію енергоефективних заходів для ОСББ і ЖБК.

Яна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 426
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua