РубрикиБез рубрики

Коли є у кого вчитися...

Після літнього відпочинку культурне життя в Одесі завирувало з новою силою, і вже й не охопити всі нинішні події у театральному, художньому, музичному житті міста. Виділимо одну з них — виставку викладачів Одеського художнього училища, яка 6 вересня відкрилася в Літературно-меморіальному музеї ім. О.С. Пушкіна. Організатори присвятили її Дню міста.

Тут представлені десятки робіт у різних видах мистецтва і техні-ках. Переважає, звісно, живопис, адже училище залишається одним із форпостів та хранителів його південноросійської школи. Серед жанрів домінують пейзаж і натюрморт. В експозиції — твори Бориса Бєлова, Леоніда Ванденка, Алли Ворохти, Віктора Гоманюка, Дмитра Запорожця, Івана Козирода, Бориса Лукіна, Миколи Лукіна, Наталії Мартинюк, Юлії Олевич, Володимира Полнобродського, Ірини Путейко та інших.

Виставка у залах меморіального музею, що носить таке шановане ім’я, проводиться не випадково.

— У нас зберігається велика колекція одеської пушкініани. У ній і твори вихованців училища Олександра Постеля, Геннадія Гармидера, а також роботи Михайла Божія та багатьох інших відомих митців, — наголосила під час відкриття виставки директор Літературно-меморіального музею ім. О.С. Пушкіна Алла Нірша. — Пушкін завжди надихав і надихає художників, і я мрію у стінах музею в майбутньому організувати виставку ілюстрацій до творів Олександра Сергійовича, виконаних сучасними митцями. Сподіваюся, що виставки, подібні до цієї у такому закладі, посилять інтерес до творчості Пушкіна, адже він такий глибокий і всеосяжний. Інша причина зумовлена бажанням популяризувати таке унікальне явище, як південноросійська школа живопису…

На відкритті виставки було багато викладачів та учнів училища, колег, колишніх випускників цієї установи. Звертаючись до присутніх, народний художник України Анатолій Горбенко підкреслив велике значення училища, яке заслужено вважається одним із кращих художньо-освітніх закладів на пострадянському просторі. «Бережіть традиції училища, його дух, частинку душі, яку нам залишили наші попередники», — резюмував свій виступ голова Одеської організації НСХУ.

— Літо ми не бачилися зі своїми учнями, і дуже за ними скучили. Наша виставка і є тим святом, яке нас об’єднує, дарує радість і натхнення, — зазначив її куратор Леонід Ванденко. — Радий тут бачити і наших колег з Архітектурно-художнього інституту, адже для них ми готуємо майбутні кадри.

Викладачі й учні тепло і з симпатією сприйняли присутність та виступ одного з викладачів-старійшин училища, мистецтвознавця і художника, свого часу директора Одеського музею західного та східного мистецтва Івана Козирода. «Нашою легендою» з любов’ю називають його колеги.

— Хотілось би звернутися, перш за все, до вас, учнів, — розпочав свій виступ Іван Іванович. — За свої дев’яносто три роки мені довелося бачити різні виставки — і хороші, й посередні. Поступово художники відходили від так званого соціалістичного реалізму, утверджували своє бачення світу. Цінність цієї виставки, на мою думку, в тому, що вона показує потенціал ваших викладачів і переконує: вам є у кого повчитися. Цінуйте кожне сказане вам слово, пораду наставника. Мені особисто дуже сподобався натюрморт з трояндами Наталії Мартинюк. Він надзвичайно тонко написаний. Важливо у своїй роботі передати не лише те, що бачиш, але й своє відчуття, і, звісно ж, зуміти викликати хвилювання у глядача. У названій картині все це є.

Якщо вести мову про твори, які особливо вражають, то варто відзначити інтенсивні в кольорі пейзажі Юлії Олевич та Ірини Путейко, що розвивають далі традиції одеської школи. Споглядальні, оригінальні за технікою пастелі Віктора Гоманюка, в яких відчувається вібрація повітря і світла. Його невеличкий «Осінній пейзаж» навіває сум, викликає душевний щем. Темпераментна, гротескна і тверда в рисунку великоформатна графіка Бориса Бєлова, котрий також успішно працює як кераміст. Теплом віє від милих, ліричних акварелей Івана Козирода. Серед нечисленних портретів на виставці привертає увагу майстерно виконаний портрет Леоніда Ванденка пензля Володимира Полнобродського. Багатство асоціацій викликають постмодерні «пейзажі-конструкції» Бориса Лукіна.

Звичайно, невеличкі три зали музею не могли вмістити всі підготовлені для виставки твори, але експозиція цікава, демонструє різноманіття індивідуальних технік і підходів до вирішення художніх завдань.

Володимир КУДЛАЧ.

Переглядів: 413
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua