РубрикиБез рубрики

Про втому від сумління

Втомою від самих себе і своїх цінностей назвали так звану «втому Європи від України» відомі інтелектуали та громадські діячі європейських держав. Напередодні саміту ЄС вони закликали європейських політиків та громадськість не закривати очі на злочини Росії в Україні та не повертатися до звичайного ведення справ з Кремлем. У звернені, поширеному ініціативною групою «Першого грудня», йдеться:

Майже кожному великому історичному потрясінню у Європі передувала втома. Втома від сумління. З особливою жорстокістю це правило увиразнилося в ХХ столітті. Ця трагічна закономірність відбирає право мовчати тепер, коли невпевненість знову запанувала в Європі.

Навколо оптимістичних перспектив Європейського Союзу зійшлися хмари економічних труднощів і соціальної тривоги. На дорогах з’явилися сотні тисяч біженців з інших земель. Вибух терору підірвав спокій досі найбезпечніших місць. Колективні проблеми стали для багатьох дратівливим подразником.

Втома від безупинного потоку загроз була очікуваною. Проте й сама вона стала небезпекою: втома викликає моральне збайдужіння, в стані якого легко піти на компроміси з правдою. Саме тому Європою шириться політичний популізм з його простими відповідями на складні запитання. Саме так посилюється ксенофобія і шовінізм як захист від чужинців. Саме так зростає бажання сховатися від проблем, уникнути додаткової відповідальності, замкнутися у власній втомі. Це називається самоізоляцією.

Розгорнута Росією війна проти України, окупація Криму, збройне втручання на Донбасі, десятки тисяч жертв, півтора мільйона внутрішніх біженців належать саме до тих проблем, від яких європейський обиватель хоче сховатися за власною втомою. Щоденні російські диверсії, провокації і шантаж перестали вражати частину європейського політикуму. Вони вже звикли до цієї війни. Рутина притупляє емпатію. Байдужість урівнює жертву та агресора.

РубрикиПолітика

Не лише в грошах щастя

У мене дві новини, погана і хороша, казав вождь африканського племені в бородатому анекдоті. З якої почнемо? Традиція вимагає почати з поганої. Але ми втомилися від негативу, чи не так? Почнемо з позитивної події, на яку довго чекали.

Політичний транш для України

14 вересня Рада директорів Міжнародного валютного фонду на засіданні у Вашингтоні ухвалила рішення надати Україні третій транш кредиту за розширеною програмою кредитування (EFF) у розмірі одного мільярда доларів. «Вперше в історії відносин між Україною і МВФ ми отримали третій транш допомоги в рамках однієї програми співпраці», — прокоментував це рішення Президент Петро Порошенко.

У фінансах розмір, певна річ, має значення. Але ще більше значення має факт відновлення співпраці після річної перерви. За сценарієм, раніше апробованим уже не раз, представники українського уряду та Національного банку України підписували з МВФ меморандуми, наповнені обіцянками. Під ці обіцянки отримували один або два транші із засіків Вашингтона, на чому співробітництво з МВФ тимчасово переривалося.

Цього разу картина інша. Війна і руйнування економіки поставили нашу країну в становище жорсткої залежності від закордонних кредитів, а співпраця з МВФ перетворилася на умову виживання. Зобов’язання, дані в 2015 році, довелося виконувати. Навести лад у фінансовій сфері, скоротити реальний дисбаланс держбюджету, вирівняти внутрішні ціни на енергоносії, прийняти закони, спрямовані на боротьбу з корупцією тощо.

Ухвалені Верховною Радою закони ще не почали працювати, а заходи щодо наведення порядку та боротьби з корупцією в Україні тільки-но почали втілювати у життя. Та зважаючи на нинішню економічну ситуацію в Україні, у Вашингтоні пішли на рішучий крок. Щоб зробити можливим виділення Києву грошей, Рада директорів МВФ затвердила низку винятків з власних правил. Після цього неефективне використання міжнародних резервів, зростання заборгованості за зовнішніми виплатами, наявність нових валютних обмежень перестали бути перешкодою для надання допомоги нашій країні.

РубрикиБез рубрики

Путінські загрози для США

Загрози, що безперервно продукує Путін, не обмежуються внутрішніми кордонами Росії або сусідніми з нею державами, вони досягли того рівня, коли чинять прямий вплив на внутрішню політику Сполучених Штатів, зазначив у середу під час конференції на підтримку України в Конгресі США директор з питань прав людини американського Інституту Маккейна Девід Крамер, передає «Укрінформ».

«Путін створює прямі загрози для США. Ми бачимо це в пропаганді, яку транслюють (англомов-ні —  ред.) російські медіа Russia Today та Sputnik. Ми бачимо також прояви корупції: підкупи російськими грошима, спроби впливу на результати виборів у різних країнах, що відбувалося нещодавно в Європі, а зараз і в Штатах шляхом хакерського зламу комітету Демократичної партії та інших уста-нов», — наголосив Девід Крамер. Характеризуючи загальний рі-вень загроз, які створює Кремль, експерт класифікував їх на кілька рівнів.

Перший, за його словами, стосується самих громадян РФ, які виступають проти правлячого режи-му в Росії. Їх залякують і вбивають, як це було з Борисом Нємцовим.

Наступний рівень загрози — це країни-сусіди, «які мають бажання приєднатися до євроатлантичної спільноти, стати членами Євросоюзу або НАТО та підтримують відповідну взаємодію з цими організаціями». У цьому зв’язку експерт зауважив, що Путіну не потрібна успішна Україна, Грузія, Молдова чи будь-яка інша сусідня держава. «Я думаю, надзвичайно важливо для політики США разом з Європою залишати взаємодію з цими країнами, допомагати їм по-збутися цих ризиків та просуватися вперед у їх намаганні приєднатися до НАТО і ЄС», —  зазначив Девід Крамер.

РубрикиБез рубрики

Меморіал полеглим героям

Учора завершилося громадське обговорення проектів майбутнього меморіалу воїнам — жителям Одещини, полеглим у зоні АТО. Із понеділка по п’ятницю в Приморській райадміністрації Одеси кожен охочий міг оглянути запропоновані ескізи та зробити свій вибір.

Загалом було подано 16 проектів. Із них, за рішенням конкурсної комісії, у фінал вийшло лише сім робіт. Імена авторів проектів організатори поки що тримають у таємниці — для об’єктивного і справедливого голосування. Відомо лише, що є серед них як професіональні скульптори, так і ті, хто до архітектури ніякого стосунку не має.

Серед запропонованих варіантів майбутнього меморіалу — невеликі пам’ятні плити, скульптурні композиції, пам’ятник у вигляді фігури загиблого десантника Сергія Шумакова, «Палаючий Донбас», великий 27-метровий монумент, скульптура матері, яка плаче, та інші.

«Усі проекти, згідно з положенням про конкурс, представлено під «девізом» — шестизначною цифрою, яка вказується у правому верхньому куті схеми кожного проекту. Всі, хто хоче проголосувати за ту чи іншу ідею меморіалу, записують у книзі відгуків номер проекту, який обрали. Під час оголошення результату ми всі разом дізнаємося, хто саме «приховується» за цими номерами, а отже й ім’я автора-переможця», — зазначив Юрій Четаков, заступник начальника управління архітектури і містобудування Одеської міської ради.

РубрикиАнонс

Портрет солдата

Сьогодні, 17 вересня, о 17.00 в Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Бєлінського, 5) відкриється виставка фоторобіт журналістки та фотографа Віки Ясинської «Портрет солдата».

«Портрет солдата» — фотографії чоловіків, котрі добровольцями або за призовом брали участь у воєнних діях на сході нашої країни. Впродовж останнього року автор записувала історії війни з вуст її учасників. Відтак портрети поєднані з цитатами воїнів, у яких відображені їхні думки, мотиви, переживання та військовий досвід.

Після презентації у Києві в березні цього року виставка мандрує найбільшими містами України, а також рід-ними містечками та селами бійців — її героїв. В Одесі вона демонструватиметься до 1 жовтня.

У відкритті візьмуть участь автор фотовиставки «Портрет солдата» Віка Ясинська, куратори проекту — представник ГО «ВГО Побратими» Олена Мась і представник МБФ «Мистецький тил» Тетяна Джафарова.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 21 грн.
  • на 3 місяці — 63 грн.
  • на 6 місяців — 126 грн.
  • на 12 місяців — 252 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 15 грн.
  • на 3 місяці — 45 грн.
  • на 6 місяців — 90 грн.
  • на 12 місяців — 180 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(0482) 67-75-67, (0482) 64-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Приймальня: 0 (482) 64-98-54;
050-55-44-206.
e-mail:cn@optima.com.ua