РубрикиАкція

Диктант біля Дюка

Минулої неділі, 21 серпня, на площі біля пам’ятника Дюку де Рішельє всі охочі одесити перевірили своє знання української мо-ви, взявши участь у першому публічному масовому диктанті під від-критим небом.

На участь у диктанті, який відбувся у рамках «Вишиванкового фестивалю», через інтернет зареєструвалися 150 осіб. Організатори, розуміючи, що не всі, хто попередньо зголошується, приходять на захід, підготували 120 місць... і прорахувалися! Тож у результаті частині присутніх довелося писати диктант на лавках, які огороджували місце публічного іспиту, але це, як бачите на одній із світлин, аж ніяк не згасило їхнього ентузіазму.

Для диктанту був обраний уривок з роману Юрія Яновського «Майстер корабля», де порушується питання культури нації, що є дуже символічним та важливим для України зараз.

Текст диктанту зачитала заступник декана філологічного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова доцент Наталія Коробкова. Справившись із своїм завданням, вона, зокрема, зауважила: «Сьогодні була прекрасна атмосфера. Спочатку я дуже хвилювалася, а потім нас щось об’єднало, якась своєрідна «хвиля», на яку ми всі налаштувалися. Я вважаю, що не тільки хендмейд повинен представляти нашу культуру, а такі ось молоді та креативні люди, які не бояться показати, що ми — українці в українському місті Одесі. Те, що сьогодні прийшла така кількість людей, свідчить, що людям важливо не тільки те, як вони виглядають зовні, але і внутрішньо».

Перевіряли диктант викладачі ОНУ ім. І.І. Мечникова та вчителі української мови одеських шкіл, очолювала журі професор кафедри української мови Лариса Анатоліївна Семененко.

Роботи оцінювалися у двох вікових номінаціях — до 18 та після 18 років. У першій віковій групі був названий один переможець — Андрій Куцак, а в старшій найкраще написав диктант Юрій Батан, на другому місці — Тетяна Димахіна, третє розділили Дмитро Семенець та Тетяна Глуговська.

Переможці акції отримали сертифікати на придбання вишиванок у магазині «Фолк мода» на ярмарку «Вишиванкового фестивалю»: за перше місце — на 1500 гривень, за друге — на 1000, за третє — на 500 гривень.

«Я абсолютно задоволена цією акцією. Ми раді, що люди відчули цінність такого заходу! Відгуки неймовірні. Дякую викладачам, які допомогли нам перевіряти роботи, школам, що надали парти, та адміністрації Воронцовського палацу за використання залів для перевірки робіт. Цей захід — не просто яскравий флешмоб. У нього значно важливіші цілі — просвітництво, популяризація української мови. Це новий рівень. Це можливість показати більш глибокий патріотизм, продемонструвати свідомість громадянина держави. Знати і вчити українську мову — модно!» — наголосила голова оргкомітету «Вишиванкового фестивалю» Наталя Мажарова.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

Переглядів: 734
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua