РубрикиБез рубрики

Соціально скерована і з принциповим підходом

Порядок денний п’ятої сесії Одеської обласної ради, яка відбулася у четвер під головуванням Анатолія Урбанського, містив 55 питань. Щоправда, їх перелік за час підготовки до пленарного засідання щоразу змінювався, й це підтвер-джує активну роботу депутатів у комісіях.

Оплесками вітали колеги керівника постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної полі-тики Анатолія Садовника, якого нагороджено орденом «За оборону країни». Цієї відзнаки удостоюють військових, медичних працівників, громадських діячів, волонтерів, держслужбовців, які проявили мужність і високий патріотизм, захищаючи країну на фронті і в тилу.

Також із трибуни було зачитано подяку від громади села Холодна Балка Біляївського району депутатові облради, керівникові групи «Правопорядок» та голові постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу й енергозбереження Дмитру Чапіру. Він став на захист законних прав, честі і гідності мешканців села при врегулюванні серйозної конфліктної ситуації, яка виникла поміж людьми.

З-поміж перших депутатський корпус схвалив низку кадрових та майнових питань. Далі перейшли до земельних рішень. Присутні заслухали голову профільної комісії Олега Бабенка щодо встановлення та зміни меж міста Вилкове Кілійського району. За пропонованим проектом наша вітчизняна Венеція має стати у сім разів простор-нішою за своєю територією, адже приєднає до себе об’єкти рибогосподарського комплексу та рекреації. А це дозволить місту розвиватися, нарощуючи інфраструктуру та залучаючи інвестиції. До слова, його межі залишалися незмінними ще з 50-х років минулого століття. Проект схвалили, але тільки з другої спроби.

Депутати підтримали комплексну програму «Сім’я та молодь Одещини», в рамках якої обласним бюджетом передбачені кошти на реалізацію молодіжних проектів. Йдеться про суму в півтора мільйона гривень. Розробники найцікавіших проектів, які стосуються зміцнення сім’ї, відповідального батьківства, скерованих на вирішення проблем молоді, можуть через участь у відкритому конкурсі розраховувати на суму до 50 тисяч гривень. Що важливо — брати участь у конкурсі цих проектів особливо заохочуватимуть сільську молодь.

Під час пленарного засідання депутати запустили процес передачі КП «Фортеця», яке займається управлінням Аккерманською фортецею, на баланс Білгород-Дністровської міської ради. Тож намріяного істориками, дослідниками і краєзнавцями історико-культурного заповідника під крилом обласного бюджету чи й навіть у статусі національного заповідника не буде.

З трибуни і з місць звучало, що такий непродуманий крок відгукнеться на можливих інвестиціях, які дали б під статус фортеці-заповідника. Навряд чи самотужки місто осилить складання навіть потрібних проектних пропозицій. Тим більше, що повноцінно утримувати такий об’єкт на гроші міста — діло пропаще.

Але двічі це питання так і не подолало процедури голосування, набравши «за» лише 33 та 39 голосів. То чи варто було зацікавленим у розвитку історичного об’єкта стільки часу і сил витрачати, а часто і відвертих сварок вчиняти, довкруж погодження кандидатури керівника КП, замість того, щоб грамотно й аргументовано лобіювати свій проект, знаходити союзників і прихильників ідеї серед депутатів?

Переголосовували депутати також проект рішення про переіменування бібліотеки ім. Н. Круп-ської та Театру юного глядача ім. М. Островського. Полеміка довкруж цього моменту була тривалою. Казали, що ці дві особи не мають жодного стосунку ні до України, ні до Одеси, натомість є чимало славетних наших імен, гідних такої честі.

Зал підтримав думку представників Опозиційного блоку, які запропонували бібліотеці дати ім’я Валентина Катаєва, а ТЮГу — Юрія Олеші.

До слова, ще до сесії, на засіданні профільної комісії, палку дискусію викликало питання про виді-лення 8,5 млн грн з обласного бюджету на утримання нового центру надання адміністративних послуг, про відкриття якого ми прокричали на весь світ. Депутати виявили неабияку принциповість, не давши згоди фінансувати грішми обласної громади структуру, яка обслуговує винятково обласний центр. Кошти вирішили вкласти у важливіші справи. А під час обговорення на сесії цього питання в рамках регіональної програми інформатизації Одеської області на 2014—2016 роки «Електронна Одещина» висловилися за до-цільність його перенесення на наступну сесію.

Надзвичайно важлива тема — внесення змін до обласного бюджету на поточний рік. До пленарного засідання департамент фінансів ОДА доопрацював проекти рішень, які враховують нагальні питання у сфері освіти та культури, екології, агропромислового розвитку, підтримки ЗМІ, соціального захисту населення тощо. Переважною більшістю голосів ці зміни були підтримані.

Проголосували обранці і за передачу у власність одеської громади 11 пам’яток архітектури, які досі були у підпорядкуванні області. Йдеться про пам’ятник Дюку де Рішельє, Маріїнську гімназію, Мавританську арку та міст на вулиці Дачі Ковалевського. У власність Одеси переходять будівля «Рішельєвського трамвайного депо», приміщення «Безкоштовної народної читальні», будівля «Старої біржі» (мерії), прибутковий будинок Маврокордато, особняк Манук-Бея та житловий будинок 1930 року побудови (ІІ Лермонтовський провулок, 7). Також серед об’єктів — перший поверх і підвал Рішельєв-ського ліцею (вул. Катерининська, 14) і будинок Зонтаг, 1826—1827 (Приморський бульвар, 6).

Цього разу депутати не втомлювалися виявляти свою принциповість і послідовність. Так, вкотре чимало запитань та критики було щодо ефективності діяльності департаменту «Агентство інвестицій і розвитку» облдержадміністрації», керівництво якого звинувачують у непрофесійності, низькій продуктивності роботи, що не приносить наобіцяних дивідендів — грошей інвесторів. Обранці знову нарікали на те, що гроші громади, за які утримується агентство, просто проїдаються. Цього разу критика мала конкретне втілення: фінансування «на прожиття» структурі на поточний рік урізали, залишивши обов’язкову сплату внесків за участь у міжнародних організаціях та асо-ціаціях.

Сесія схвалила обласну цільову програму соціальної підтримки населення на 2016—2017 роки «Захист і турбота», реалізація заходів якої спрямована на формування в суспільстві гуманного, шанобливого ставлення до інвалідів та людей похилого віку, забезпечення їх активного довголіття. За цією програмою передбачене, зокрема, надання цільової адресної допомоги малозабезпеченим верствам населення області та сім’ям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах; надання щоквартальної підтримки родинам, котрі виховують дітей з розумовою відсталістю; виділення одноразової додаткової адресної матеріальної допомоги багатодітним батькам, які виховують п’ять і більше неповнолітніх дітей (у віці до 16 років); призначення довічних стипендій громадянам віком понад 100 років; надання адресної допомоги сім’ям загиблих (померлих) військових, які брали участь у бойових діях у Республіці Афганістан та інших країнах; оздоровлення дітей-інвалідів, ветеранів війни, учасників АТО, інвалідів, у т.ч. за загальними за-хворюваннями, і громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у санаторіях Одещини; будівництво та реконструкція будівель під соціальне житло для людей з обмеженими потребами, учасників АТО, дітей-сиріт тощо.

На потреби вимушених переселенців з територій збройного конфлікту, які мешкають нині на Одещині, за цією програмою передбачене виділення 2 млн грн. За ці гроші люди з інвалідністю (їх понад дві тисячі) виїдуть, нарешті, із санаторіїв до серпня цього року. Варіанти розселення нині активно обговорюються в Департаменті охорони здоров’я та соціального захисту населення ОДА. Паралельно лобіюється питання виділення грошей на ці потреби і з державного бюджету. Зокрема, на покриття нажитих боргів перед санаторіями.

З-поміж низки схвалених звернень — і до голови Верховної Ради України щодо необхідності підвищення розмірів соціальних стандартів та гарантій. За прийняття цього звернення, ініційованого фракцією «Батьківщина», було віддано 54 голоси із 63 зареєстрованих у сесійній залі депутатів.

У документі, зокрема, йдеться про те, що на 2014—2016 роки уряд затвердив значно занижені розміри прожиткових мінімумів, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком. Так, при підвищенні споживчих цін для населення з січня 2014-го по вересень 2015-го на 72,2% названі мінімуми були заморожені на рівні грудня 2013-го і підвищені з вересня 2015-го лише на 13,1%.

Такого в історії України, наголошується у зверненні, ще не було. Заниження розмірів соціальних стандартів і гарантій є незрозумілим на фоні того, що, за інформацією уряду, перевиконання надходжень до бюджетів усіх рівнів, Пенсійного фонду та інших фондів соці-ального страхування склало у 2015 році 31,1 млрд грн, а в січні—березні 2016-го — 19,6 млрд грн. Зважаючи на це, депутати обласної ради вимагають негайно забезпечити в установленому законодавством порядку розгляд та прийняття законопроекту парламентської фракції ВО «Батьківщина», яким передбачено підвищення розмірів прожиткових мінімумів, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком.

Після закінчення сесійного засідання голова обласної ради Анатолій Урбанський провів традиційний брифінг для представників ЗМІ.

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.

Переглядів: 366
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua