РубрикиБез рубрики

Клініка зі світовим іменем

Інституту Філатова — 80

В Одесі XІV конгресом офтальмологічного товариства країн Причорномор’я та засіданням Європейського товариства катаракти і рефракційної хірургії (ESCRS) завершився цикл заходів, присвячених 80-річчю від дня заснування державної установи «Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В.П. Філатова Національної академії медичних наук України».

При створенні заклад називався «Інститут експериментальної офтальмології». Його засновником і першим директором був академік Володимир Петрович Філатов, чиє ім’я інститут носить з 1945 року і чия особистість назавжди вписана в історію Одеси. Із 2004-го й по сьогодні уславлений заклад очолює член-кореспондент АМНУ, професор, заслужений лікар України Наталія Пасєчнікова.

Інститут є головним офтальмологічним центром в Україні та одним з провідних профільних центрів Європи. Жоден світовий і європейський конгрес з офтальмології не проходить без участі представників Інституту Філатова. Тут проводять велику роботу з наукових досліджень, трансплантації тканин, патогенезу, лікування опіків очей та їх наслідків, багатьох інших аспектів. Вчені вирішують найактуальніші фундаментальні і прикладні проблеми офтальмології з використанням сучасних біохімічних, імунологічних, патоморфологічних, фармакологічних, радіологічних та інших методів дослідження.

Сьогодні тут працюють близько 800 співробітників, з-поміж яких — 14 професорів, 30 докторів та 65 кандидатів наук. Клінічна база інституту — це вісім профільних відділень на 480 ліжок. Потужність консультативної поліклініки складає до 700—750 відвідувань за зміну. На базі інституту працюють 5 респуб-ліканських центрів.

З нагоди славного ювілею керівництво області нагородило кращих співробітників інституту почесними грамотами та цінними подарунками.

Ювілейні дні були вщент наповнені науковими заходами. Так, відбулися засідання наукової школи дитячої офтальмології, науково-практична конференція з міжнародною участю «Філатовські читання — 2016», масштабний захід загальноєвропейського рівня, який збирає кращих профільних фахівців світу, і в рамках якого проводяться унікальні майстер-класи, презентації та наукові доповіді. А XІV конгрес офтальмологічного товариства країн Причорномор’я зібрав десятки профільних фахівців з різних країн, які зайняті лікуванням проблем зору та профілактикою очних хвороб.

Яна СТАСІНА.

Переглядів: 271
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua