РубрикиЗдоров’я

...А в кущах чатують кліщі

Одразу обмовлюся: захворюваність на кліщовий вірусний енцефаліт для Одещини не характерна. За даними головного лікаря міської клінічної інфекційної лікарні Світлани Лаврюкової, останні два випадки кліщового енцефаліту в Одесі були зареєстровані близько 30 років тому. В обох випадках хвороба спостерігалася не в місцевих жителів: один пацієнт приїхав до нас із Закарпаття, інший — аж із Тюменської області.

Це щодо енцефаліту. А ось випадки сезонних укусів кліщами в Одеській області стабільно реєструються з квітня по вересень. І в немалій кількості. Період найвищої активності кліщів простежується у травні-червні. Це час, коли люди масово виїздять на природу, на пікніки, активно пораються на дачах, городах.

Загалом, захворюваність на клі-щові інфекції на Одещині нижча, ніж в інших регіонах України. Найпоширеніше з таких захворювань на наших теренах — кліщовий бореліоз, або хвороба Лайма. Штука неприєм-на, часом — тяжка, але не смертельна. Тим більше, що область за-безпечена потрібними ліками.

Укус кліща підступний тим, застерегла Світлана Лаврюкова, що людина його практично не відчуває, оскільки, проколюючи шкіру своїм хоботком, він вводить разом зі слиною знеболювальну речовину. Лише на другий-третій день місце укусу починати злегка боліти. Найчастіше кліщі вибирають місця на тілі людини з найтоншою шкірою і близько розташованими судинами — волосиста частина голови, вуха, пахова ділянка, ліктьові та колінні згини, руки і ноги.

Щоб уникнути укусів кліща, під час поїздки до лісу одяг повинен бути світлим з довгими, щільно прилеглими до зап’ястя рукавами і довгими штанинами. Брюки краще заправити у взуття. Обов’язково надівайте головний убір. Обробіть одяг репелентом, який відлякує кліщів. Пересуваючись лісом, намагайтеся триматися середини стежки, остерігайтеся високої трави та чагарників. Для відпочинку краще обирати сухі ліси з піщаним ґрунтом, ділянки без трави, особливо сухої, тогорічної, де полюбляють жити кліщі.

Не забувайте через певний проміжок часу оглядати себе чи один одного, щоб зняти з одягу або тіла комах і кліщів. Повернувшись додому, роздягатися слід в коридорі, ретельно витрусити одяг і ще раз оглянути тіла всіх учасників походу в ліс або на пікнік.

Якщо ви виявили кліща на тілі, то постарайтеся акуратно зняти. Видалити його можна за допомогою бавовняної нитки, стерильної голки від одноразового шприца. Обережно потягуйте тіло кліща вправо і вліво, намагаючись при цьому звільнити хоботок. Якщо хоботок усе ж залишився в ранці, видаліть його, як скалку. Змастіть ранку йодом або спиртом і неодмінно, не гаючи часу, поспішіть до лікаря.

У жодному разі не розчавлюйте кліщів, адже при цьому можна заразитися, особливо якщо на руках є поріз чи навіть забиття. При випадковому роздавлюванні необхідно ретельно вимити руки з милом.

Тіло кліща або його фрагменти покладіть у посуд, який щільно закривається, і передайте його в лабораторію СЕС, де визначать, чи був він заразним.

В Одесі для діагностики хвороби кліщів слід приносити до централізованої вірусологічної лабораторії за адресою: площа Старосінна, 33. У понеділок-п’ятницю — з 8.00 до 13.00, у суботу з 9.00 до 12.00. Телефон 727-69-00.

Підготувала Яна СТАСІНА.

Переглядів: 1015
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua