РубрикиБез рубрики

Безпекова складова пам’ятних дат

«Пам’ятні дати та безпека в місті» — «круглий стіл» під такою назвою відбувся за ініціативи Одеської обласної групи медіації в прес-центрі Paritet, що на Фонтанській дорозі, 51.

В обговоренні взяли участь представник «Групи 2 травня» Тетяна Герасимова, представник проросійського руху Ібрагім Моріс, активіст партії «Демальянс» Павло Паламарчук, позаштатний радник начальника головного управління Національної поліції в Одеській області Владислав Сердюк, керівник аналітичного відділу ГО «Оберіг» Вадим Лабас, доктор юридичних наук Наталія Крестовська та доктор соціологічних наук Інна Терещенко.

Приводом для проведення «круглого столу» стали цьогорічні події на Куликовому полі 10 квітня. Нагадаємо, у день визволення Одеси між українськими патріотами та активістами проросійських організацій виник конфлікт, який закінчився бійкою. Учасники обговорення висловили стурбованість, що 2 та 9 травня також є висока ймовірність сутичок. Для запобігання конфліктів і провокацій у місцях скупчення великої кількості людей необхідно розробити правила поведінки.

РубрикиБез рубрики

«Гібридна анексія» під контролем Кремля

У ці дні у Страсбурзі триває сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), у рамках якої у вівторок, 19 квітня, пройшли слухання «Конфлікт на Сході України: політичні та гуманітарні проблеми». Під час обговорення прозвучали песимістичні оцінки ситуації на Донбасі і невтішні прогнози щодо розвитку подій.

Доповідачки з питань України в ПАРЄ Крістіна Зелєнкова (Чехія) та Марілуїзе Бек (Німеччина), які нещодавно побували в Києві, Дніпропетровську та Маріуполі, зауважили, що останнім часом вплив Росії на окупованих територіях значно посилився і, на їхню думку, за нинішніх умов не можна говорити про проведення виборів на Донбасі найближчим часом.

«За нашою інформацією, в Кремлі створено п’ять «міністерств», які фактично керують так званими «ЛНР» та «ДНР», — цитує заяву Марілуїзе Бек «Німецька хвиля». Вона назвала нинішній стан справ на окупованих територіях «гібридною анексією», що стала неминучим наслідком гібридної війни, яку веде проти України Росія. Таким чином, констатувала доповідачка, поки переговори у Мінську щодо подальшої долі Донбасу тривають, ситуація на місці їх випередила і пішла далі.

РубрикиБез рубрики

Разом з НАТО супроти навали

Координаційна рада громадської ліги «Україна — НАТО» поширила заяву щодо поновлення державних структур інтеграції України в Північно-Атлантичному альянсі. У зверненні, зокрема, йдеться:

Європейський вибір України та інтеграція в євроатлантичний безпековий простір закріплені законами «Про засади внутрішньої і зов-нішньої політики» (стаття 11) та «Про основи національної безпеки України» (стаття 6) після прийняття рішення щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості. Реалізація цих намірів вимагає вирішення не лише низки зовнішньополітичних питань, а й наявності певних внутрішніх структур для забезпечення успішності євроатлантичних процесів та досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в Організації Північноатлантичного договору.

РубрикиБез рубрики

Розсекречені кілометри

До таємниць комуністичних спецслужб

Немає нічого таємного, яке б не стало явним, кажуть. І це правда. Як би вигадливо не заховували комуністичні режими свої злочини проти людяності та проти людства, їхні огидні діяння стають відомими — завдяки спогадам людей, завдяки архівним документам, які, попри все, таки дійшли до нас.

Їх величезна кількість. Не випадково у Європі спеціалісти ці документи рахують на кілометри. Кілометрами вираховуються й подорожі, у яких без путівника не обійтись. Але зовсім не захоплюючу, а важку, хоч, може, й цікаву, а проте необ-хідну подорож пропонує зробити своїм читачам видання «Документи комуністичних спецслужб у Європі: путівник мережею архівів». Передусім — фахівцям, котрі впорядковують, досліджують, класифікують ці ще донедавна закриті архіви.

РубрикиБез рубрики

Український Орфей з Одещини

Пам’яті Анатолія Тимофійовича Авдієвського — нашого великого земляка, Героя України, диригента та художнього керівника Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Г. Верьовки, професора, дійсного члена Академії мистецтв України, народного артиста України, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка голови Національної всеукраїнської музичної спілки, палке серце якого перестало битися 24 березня 2016 року

Великий Маестро не раз приїздив з концертами в рідне селище Цебрикове, в якому пройшли його дитинство і юність, де ще проживає молодший брат, а на місцевому цвинтарі спочивають батьки. Так було і в 2004-у, коли відзначалося 200-ліття селища, де ми і познайомилися. Потім ще двічі мені з дружиною Оксаною пощастило спілкуватися з Анатолієм Тимофійовичем в актовій залі апеляційного суду Києва, де співаки й музики знаменитого на весь світ хору вітали своїми доробками нас, працівників суду, з грудневим професійним святом і де Анатолій Тимофійович був простим, привітним і легким у спілкуванні.

РубрикиАнонс

Свято читачів, авторів, видавців

20—22 травня в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XVIІ всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині».

Програма виставки-форуму передбачає широкий спектр інформаційно-рекламних заходів. Серед них: промоакції, мистецький ярмарок, зустрічі з видавцями, поетами і прозаїками, автограф-сесії, майстер-класи за участі народних умільців, «дискусійна студія» тощо.

Вперше на виконання державної цільової програми підтримки і розвитку читання та загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року» планується проведення свята дитячої книги, підведення підсумків всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач року» та визначення переможців з-поміж сотні наших юних земляків.

РубрикиБез рубрики

Безстроковий протест

На Думській площі триває безстроковий протест, учасники якого вимагають відставки міського голови Г.Л. Труханова, порушення проти нього кримінальної справи і прозорого розслідування питань щодо його громадянства та офшорних компаній.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

РубрикиАкція

Пожертвуйте бідному депутатові!

У п’ятницю, 22 квітня, о 13.00, громадська організація «Антикорупційний офіс» проведе на Думській площі флешмоб «Збір пожертвувань для бідних депутатів Одеської міськради».

Як зазначають організатори, у сьомому скликанні Одеської міської ради є депутати, які живуть за межею бідності, принаймні, такий дохід вони вказують у своїх податкових деклараціях.

Тож активісти організації разом з небайдужими городяни у рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради» спробують допомогти бідолахам не померти з голоду, збираючи для них пожертви, а заодно з’ясувати, наскільки цінують жителі міста самовіддану працю народних обранців і чи вірять вони в їх задекларовану бідність.

РубрикиБез рубрики

Виповзок

Змій був такий старий, що пам’ятав, як його прадід спокушував Єву. У зміїному світі навіть жив поголос, що за пораду з’їсти плід із Дерева пізнання йому була заповідана нагорода — вічне життя без докучливої зміни шкури. І не лише докучливої, а й небезпечної, бо перед виповзанням із старої у зміїв настає період голубих очей — так у китайському стилі назвали дні, коли захисна плівка на очах змії мутніє на підсинене молоко, сама ж гадина сліпне, а на додачу ще й стає нерухомою, бо луска на животі, зусиллями якої змія пересувається, втрачає пружність.

Але чиста правда була у тому, що не змінювати шкуру Змій домовився сам із собою. На додачу він ще й опанував не властиву для зміїного роду науку пристосовувати колір і малюнок шкури під довкілля. Ось це — не вроджене, а набуте за довгого життя хамелеонське уміння — і було поясненням Змієвого довголіття.

РубрикиБез рубрики

Український пай у європейську рівновагу

Голова комітету із закордонних справ нижньої палати парламенту Чехії Карл Шварценберґ заявив, що доля України в її протистоянні агресії Росії вирішує і майбутнє Європи, передає УНН з посиланням на сайт опозиційної правоцентристської партії Чехії «TOP09».

Виступаючи на чеському телебаченні, у відповідь на запитання, чи Україна знову повернеться до сфери впливу Росії, К.Шварценберґ, колишній міністр закордонних справ Чехії, сказав: «Якщо ми не приділимо цьому уваги, так. І тим буде вирішено наше майбутнє, бо тоді зміниться рівновага в Європі».

«Якщо Україна знову буде виконувати накази Москви, а це країна за розміром і населенням приблизно як Франція, то рівновага в Європі зміниться. А зважаючи на те, що Сполучені Штати потроху виходять з Європи, приділяють більше уваги тихоокеанському простору, то я знаю, хто (в такому разі) буде гегемоном Європи у ХХІ столітті. Це ви можете самі дуже легко вирахувати. Неважко побачити, що станеться», — сказав Карл Шварценберґ.

РубрикиБез рубрики

Особливий статус — погана ідея

Девід Крамер, який вісім років працював у Держдепартаменті США, курирував питання Європи і Євразії, у тому числі України та Росії, колишній президент Freedom House, а нині — старший директор з прав людини і демократії Інституту МакКейна, в інтерв’ю Liga.net зазначив:

«Незважаючи ні на що (йдеться про внутрішньополітичну кризу в Україні. — Прим. «ЧН»), Захід повинен прийти на допомогу Україні. Нам необхідно забезпечити Україну летальною оборонною зброєю, щоб допомогти їй захистити себе і підняти для Росії ціну за агресію проти України, яка триває. Якщо ми не зробимо цього, то Україна продовжуватиме платити високу ціну і страждати. Росія ж у своїх планах стане сміливішою. Ми просто повинні зробити більше, тому що Україна — на передовій лінії оборони проти ро-сійської загрози, що наростає».

РубрикиБез рубрики

Головний інвестор нашої країни

У той час, поки влада вправується в удаваному «залученню інвестицій» і випрошує в МВФ кредити на умовах різкого підвищення тарифів, реальні інвестиції в країну вже давно йдуть від трудових мігрантів, які вимушено покинули Україну в пошуках заробітку і кращого життя. Причому вкладення в економіку країни у вигляді грошових переказів значно перевищують як зовнішні кредити, так і інвестиції, часто «липові», оскільки є поверненням частини капіталів, виведених олігархами за кордон.

Щоправда, останнім часом потік мігрантських грошей суттєво обмілів через кризу, санкції, а також через те, що багато заробітчан забирають сім’ї до себе за кордон, унаслідок чого Україна втрачає не тільки кошти, але й економічно активних громадян. А це вкрай небезпечні процеси депопуляції країни. З іншого боку, через кризові явища в економіці Європи, а також через економічні санкції проти Москви багато заробітчан позбуваються роботи і змушені повертатися додому, поповнюючи армію безробітних в Україні, особливо в депресивних регіонах. Але, схоже, влада цими проблемами не особливо переймається, не кажучи вже про те, що практично нічого не робиться для того, аби надати допомогу трудовим мігрантам, якщо вже Україна утвердилася в статусі експортера дешевої робочої сили.

РубрикиБез рубрики

Бабусі проти онуків

Саме так можна назвати зустріч, що відбулася у Німецькому культурному центрі за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми «Місце зустрічі — діалог».

Заняття, що проходило за участі пенсіонерів та молодих волонтерів, було присвячене пошуку можливостей для діалогу між поколіннями. Зустріч мала формат щирої, невимушеної розмови, яка згодом переросла у цікаву гру.

Спочатку представники різних поколінь висловили свої претензії один до одного. З’ясувалось, що онуки, з точки зору літніх, бувають байдужими, некультурними, агресивними, не читають книжок, не приділяють уваги старшим, послуговуються незрозумілими словами, споживають некорисні продукти, не поступаються місцем у транспорті і не відводять очей від своїх мобілок та комп’ютерів.

РубрикиБез рубрики

Історія країни — то біографії її синів

До 125-річчя від дня народження Юрка Тютюнника (1891—1930), українського військового діяча, генерал-хорунжого армії УНР

Майбутній генерал-хорунжий армії УНР Юрко Тютюнник народився 20 квітня 1891 року в селі Будище Звенигородського повіту Київської губернії, в селянській родині колишніх кріпаків Йосипа і Марини. За материнською лінією був онуком сестри Тараса Шевченка — Ярини. У сім’ї було дев’ятеро дітей, але дорослого віку досягли лише п’ятеро (чотири сини і дочка).

Навчався  Юрко в сільській школі, згодом закінчив агрошколу в Умані. 1913 року склав іспити в Київській приватній гімназії. Був одружений (дружина — Віра Андріївна). Мав двох доньок.

РубрикиБез рубрики

Казка для всієї родини

В Одеському театрі опери та балету — знову прем’єра! Цього разу юних та дорослих глядачів порадують балетом-казкою за твором італійського письменника Джанні Родарі.

Ми добре пам’ятаємо цю історію про хлопчика-цибулинку — сміливого, веселого та безстрашного, який, живучи у своєму городньому царстві, не боїться навіть багатих та сильних Сеньйора Помідора та принца Лимона, стає на захист знедолених та слабких.

У 1974 році в Київській національній опері вперше був поставлений балет «Чіполіно» на музику Карена Хачатуряна. Хореограф Генріх Майоров поєднав віртуозний класичний танець з побутовою пластикою, створивши комедійну, гротескову та задушевну виставу, яка сподобалася і дорослим, і дітям.

— У спектаклі, поставленому в Одеській опері, зберігається хореографія Генріха Майорова, — розповідає хореограф-постановник Юрій Васюченко. — Вистава жива, у ній весь час відкриваються нові грані.

РубрикиБез рубрики

Геннадій ЩИПКІВСЬКИЙ. Новели

Що скорше прийде…

Від тих думок аж щемко стало бабі Явдошці (це б у місті була б Євдокією, а в селі так споконвіку), непоказній, чомусь не виросла, той ріст загальмувався, коли ще дітваком бігала. Та час не полінувався, зігнув ледве не вдвоє, наче ліщинову дугу, хоч бери й натягуй тятиву, вкладай стрілу і цілься по горобцях. Навіть мала підходяще прізвисько — Горобчиха, хоча в сільраді у шнуровій книзі записана Пацьоркою.

Раніше таке в голові не засиджувалося. Майне і щезне. Але після того, як на другий день Великодня прикатуляла* на зніску і роздивилася на цвинтарі (Божечку! Ледь не все село перебралося), аж страх узяв, хоча туди сама готувалася. І вже осінь настала, а він не відпускав, так укорінився.

РубрикиБез рубрики

Наталія ХМІЛЬ: «Ми готуємо практичних психологів»

23 квітня відзначається Всеукраїнський день психолога, свято фахівців, які допомагають людям краще адаптуватися у соціумі та долати стреси.

Напередодні професійного свята декан факультету психологічної освіти Південноукраїнського національного педаго-гічного університету ім. К.Д. Ушинського, кандидат психологічних наук, доцент Наталія Хміль розповіла нам про перспективи, що відкриваються перед абітурієнтами, які оберуть фах психолога.

— Психологія — молода наука, що динамічно розвивається. Пані Наталіє, чому останнім часом вона стала такою популярною?

— У новому тисячолітті професія психолога справді стає дедалі популярнішою і в Україні, і в світі. Останнім часом люди з різних сфер діяльності частіше цікавляться психологією, а звичайні громадяни, зіткнувшись з тими чи іншими проблемами, намагаються їх вирішити за допомогою спеціаліста. Психологія розвивається і стає однією з провідних наук ХХІ століття.

РубрикиБез рубрики

Ніколи не буває легко

Березівське ВПУ Одеського національного політехнічного університету є одним з кращих в Україні професійно-технічних навчальних закладів, знаним як у Європі, так і в США. На його базі проводяться заходи обласного, державного та міжнародного значення: семінари, конференції, «круглі столи», зустрічі.

Наші учні та педагоги беруть активну участь у різних презентаціях, що проходять у Києві, Одесі, Мінську (Білорусь), Відні (Австрія). Все це стало приводом для появи наказу Міністерства освіти і науки про проведення на базі Березівського вищого професійного училища ОНПУ у 2015—2017 роках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня на тему «Система підготовки кваліфікованих робіт-ників сфери послуг в умовах євроінтеграційних процесів».

РубрикиБез рубрики

Скільки коштує репетиторство

Традиційно попит на репетиторство збільшується до кінця навчального року. У мережі з’являється величезна кількість найрізноманітніших пропозицій: від підготовки до ЗНО до навчальних програм для вступу до університету. За допомогою сервісу оголошень OLX ми вирішили дослідити, послуги яких викладачів найпопулярніші і яка вартість занять в Одеській області.

Яких репетиторів шукають найчастіше? У розділі «Освіта і спорт» на OLX доступно близько 3000 пропозицій. Саме тут користувачі шукають і публікують оголошення з репетиторства. Варто зауважити, що кількість пошукових запитів «репетитор» тільки в березні зросла на 5,6% по всій Україні. При цьому, найпопулярніший пошуковий запит в Одеській області — «репетитор з англійської мови» (49,4%).

РубрикиБез рубрики

14 нісана ввечері...

У ніч з 22 на 23 квітня у юдеїв починається свято Песах, яке триватиме до 30 квітня

Песах (Пасха) — найдавніше єврейське свято, історія якого пов’язана з найважливішою подією в житті єврейського народу — виходом з єгипетського рабства. Відбулася ця подія близько 3300 років тому — в 2448-у за єврейським календарем.

Згідно з Торою (П’ятикнижжя Мойсея), за часів голоду і семи неврожайних років, рід Якова (Ізраїля) чисельністю сімдесят осіб, що складався з 12 колін, переселився до Єгипту і таким чином був врятований від голодної смерті.

Спочатку євреї були гостинно прийняті фараоном, правою рукою якого в ті часи був Йосип — один із синів Якова. І хоча Йосип був проданий братами в рабство, він не відповів їм злом на зло. Євреї, що прийшли до Єгипту, оселилися в одній з провінцій — землі Гошен, багатій на пасовища, оскільки були скотарями і мали стада.

РубрикиБез рубрики

Тамплієри-довгожителі

Директор відділення невідкладної медичної допомоги римської поліклініки Gemelli Франческо Франческі вважає, що особливі правила у харчуванні та гігієні, яких дотримувалися лицарі-храмовники, робили їх довгожителями.

В епоху Пізнього Середньовіччя, коли тривалість життя звичайних людей становила від 25 до 40 років, тамплієри дуже часто долали віковий рубіж у сім десятиліть, і це не було рідкістю.

На думку Франческі, цілком очевидно, що причиною довголіття тамплієрів був особливий спосіб життя, передусім — система харчування. Представники ордену сповідували спосіб життя, запропонований «латинським храмовим правилом», яке стосується системи харчування і гігієни за столом. Наприклад, заборонялося їсти м’ясо частіше трьох разів на тиждень. М’ясо замінювали рибою, зеленню й овочами, зернобобовими, тодішніми найпотужнішими природними антибіотиками, які є оптимальним середовищем для корисних бактерій, складових кишкової флори. Порівняно зі своїми сучасниками, тамплієри споживали менше жирів, що віддаляло ризик утворення пухлин шлунково-кишкового тракту і метаболічного синдрому, який є сприятливим ґрунтом для розвитку серцево-судинних захворювань, діабету і пухлин, зазначає вчений.

РубрикиБез рубрики

Водяна антена

У Mitsubishi розробляють незвичайну альтернативу традиційним антенам для прийому й передачі сигналу — замість металевого стрижня і «вусиків» використовується морська вода.

Система під назвою SeaAerial являє собою помпу, необхідну для створення тиску для викиду водяного струменя, який і є антеною. Переваги конструкції в тому, що вона мобільна і її можна швидко встановити на березі або у відкритому морі.

Як зазначають у компанії, вони створили першу у світі антену із солоної води, здатну приймати сигнал цифрового телебачення без перешкод.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua