РубрикиКультура

Творчий іспит одеських вишів

Близько шостої години вечора 31 березня біля нічного клубу Palladium юрмилися схвильовані студенти. Причина хвилювання — участь у гала-концерті міжвишівського фестивалю «Студентська весна». Цьогоріч його організаторами виступила молодіжна організація «LIGHT» за підтримки управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та ради ректорів Одещини.

От у фойє концерт-холу лунає дзвінкий голос однієї зі студенток, що розспівується перед виходом на сцену. Он неподалік, готуючись до виступу, розігрівають м’язи танцюристи. Хтось ще здає речі в гардероб, хтось уже, отримавши спеці-альну печатку-перепустку на зап’ясток, освоюється у залі. До нас підходить дівчина, пропонує для зручності замовити столик. Чесно кажучи, як для студентів ціна такої зручності — 250—350 гривень — завелика, та якщо брати на компанію…

На початок концерту зал заповнила велика кількість студентів, що підтримували друзів, а також батьків та родичів тих, хто мав вийти на сцену. Склалося враження, що останніх було таки більше, про що опосередковано свідчила і кількість номерів — 55, які належало подивитися глядачам і членам журі.

Воно, до речі, теж було чисельним, адже оцінювали виступи за п’ятьма номінаціями. Серед арбітрів — знані і шановані у мистецьких колах фахівці: Юхим Коган, директор Одеського міського центру хореографічних мистецтв, голова Одеського відділення Національної хореографічної спілки України, балетмейстер-постановник, заслужений працівник культури України; Олег Польовий, композитор, лауреат Всеукраїнської премії ім. Віктора Косенка; Андрій Грига, засновник продюсерського центру «Прем’єр Projects»; Роман Григоришин, начальник відділу молоді управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА; Юлія Браверман-Перуцька, керівник та викладач вокалу естрадної студії «Авантюра», солістка експериментального театру імпровізацій; Слава Благов, співак, автор пісень; Денис Цикановський, продюсер та радіоведучий, шоумен, тренер команд КВК; Андрій Куц, шоумен, радіоведучий; Ольга В’юн, засновник і хореограф школи сучасних танців «Selena»; Аліна Яковчук, викладач, хореограф Одеського міського центру хорео-графічних мистецтв, відмінник осві-ти України; Іван Меєров, голова оргкомітету фестивалю, очільник молодіжної організації «LIGHT».

Атмосфера з кожною хвилиною наповнювалася весною, юністю та духом суперництва.

Перша номінація — вокал (соло). Присутнім пощастило почути талановитих студентів одеських вишів у різних жанрах та образах — від лірики до року, й не без академічного співу.

Вражала підтримка. З упевненістю можу сказати, що Одеська державна академія будівництва й архі-тектури (ОДАБА) взяла перше місце за активне вболівання. Під час виступів майбутніх будівничих з усіх куточків залу доносилися вигуки: «Стройка!» І це чи не найважливіше для тих, хто виходить на сцену, — підтримка аудиторії.

Як на мене, дещо затягнута номі-нація вокалу трохи втомила глядачів. А за кулісами тим часом хвилювалися учасники наступної номі-нації — малої хореографії. Цей блок був не таким довгим, проте дуже барвистим. Святкова атмосфера огорнула всіх, тож багато глядачів пританцьовували на своїх місцях.

Далі були вокал (групи) і масова хореографія, які подарували такі ж гарні емоції. Час спливав, стрілки годинника наближалися до півночі. Розвеселити, привести глядача у форму мали учасники номінації «КВК». Але з гумором і кмітливістю, на мою думку, трохи не склалося — деякі команди виглядали не зовсім готовими до веселого суперництва.

Слід зауважити, що «Студентська весна» проходить у три етапи. Перший — це внутрішній конкурс вищого навчального закладу, потім — міжвузівське змагання і, нарешті, гала-концерт. Цьогоріч на фінальному етапі були представлені 55 учасників від 20 вишів. За правилами, той ВНЗ, який набирає найбільшу кількість нагород (можна пропонувати не більше двох номерів у кожній номінації), стає командним переможцем фестивалю.

Церемонія нагородження вийшла дещо зім’ятою, але це не за-тьмарило радості лауреатів, не зупинило щасливих сліз їхніх батьків. Найбільше винагород зібрав Південноукраїнський національний пе-

дагогічний університет ім. К.Д. Ушин-ського й заслужено виграв кубок «Студентської весни-2016».

У номінаціях переможцями стали:

«Велика хореографія» — «Cadence» (ОНАЗ ім. О.С. Попова), «Максимум» (ОНМедУ); Комп’ютерний коледж ОДЕКУ;

«Мала хореографія» — Тетяна Вольових і Костянтин Чуханенко (ПНПУ ім. К.Д. Ушинського), Вероніка Рябікіна (ОНУ ім. І.І. Мечникова), Регіна Паірелі (ОНЕУ);

«Вокал (група)» — «Крок до зірок» (ОДУВС), тріо «Cosa Nostra» (ОНМедУ), Комп’ютерний коледж ОДЕКУ;

«Вокал (соло)» — Яна Шумило (ПНПУ ім. К.Д. Ушинського), Ліана Аванесян (ОДУВС), Олена Чебан (ОНЕУ);

«КВК» — «Туркменчики-красені» (ПНПУ ім. К.Д. Ушинського), «ФЕУВ» (ОНЕУ), «Нелогічні» (ОНАЗ ім. О.С. По-пова).

Виходячи із залу, почула у бесі-ді, начебто торік організація була кращою. Але то, певна річ, чиясь суб’єктивна думка. Загалом свято залишило приємні спогади: учасникам вдалося продемонструвати свої таланти, глядачам — насолодитися творчою змагальною атмо-сферою, студентам — гарно провести час, повболівати за своїх друзів.

Таке суперництво між ВНЗ, переконана, — річ важлива й позитивна. Воно не тільки дає підстави пишатися своїм місцем навчання, а й породжує бажання зробити власний внесок у розвиток та підвищення статусу альма-матер.

Олена КЛЮЧНИКОВА,
студентка ОНУ ім. І.І. Мечникова.

Переглядів: 656
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua