РубрикиТема дня

Два кроки в правильному напрямку

Політична криза останніх місяців завдає нашій країні величезної шкоди. Здатність українського правлячого класу відповідати на загрози та ви-клики сучасності — під великим сумнівом, а якусь логіку в прийнятті важливих для держави рішень взагалі важко помітити. Але в період загальної розгубленості трапляються невеличкі дива.

Час «без війни»

На тижні, що минає, трапилося два дива в політиці. Першим стало рішення Комітету Верховної Ради у закордонних справах рекомендувати парламенту розірвати дипломатичні відносини з Росією. А друге диво — сформований Кабінетом Міністрів, прийнятий Радою національної безпеки й оборони та введений у дію указом президента «список Савченко—Сенцова» — перелік осіб, що підлягають санкціям за незаконні дії супроти українських громадян (викрадення з території України, необґрунтоване за-тримання, утримання під вартою і протиправне засудження російськими судами).

РубрикиДуховність

«Радій, благодатна, Господь із Тобою!»

7 квітня (25 березня за старим стилем) — Благовіщення Пресвятої Богородиці

Слово «благовіщення» означає блага, або добра, звістка. Згідно з ученням церкви, в цей день Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про прийдешнє народження Ісуса Христа — Сина Божого і Спасителя світу.

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці належить до дванадесятих неперехідних свят і відбувається щорічно в один і той же день.

Датою Благовіщення як православною, так і католицькою церквами вважається 25 березня. У цей день відбулося зачаття Ісуса Христа, тому ця подія віддалена рівно на дев’ять місяців від 25 грудня — Різдва Христового. У зв’язку з тим, що в Україні православна церква використовує григоріанський календар, то 25 березня (за юліанським календарем) припадає на 7 квітня (за григоріанським).

РубрикиБез рубрики

Неприйняття корупції — частина національної культури

В Україні набув чинності закон про електронне декларування. Передбачається, що його реалізація зробить прозорішими звіти про доходи державних чиновників, а це, в свою чергу, утримає багатьох з них від скоєння корупційних дій. На ухваленні цього закону наполягав Європейський Союз, і тепер він має всі підстави вважати, що в нашої держави є достатні правові механізми для подолання цього негативного явища.

Проте українські та міжнародні експерти застерігають, що ще рано ставити крапку у напрацюванні комплексної антикорупційної програми. На думку викладача Міжнародного інституту менеджменту, екс-керівника низки проектів Світового банку та Євросоюзу в Україні Гарі РОШЕ, лише однієї правової реформи замало, серйозних змін потребують й інші аспекти функціонування громадянського суспільства.

РубрикиСкандал

Прокурорські перипетії у «корупційному болоті»

Як повідомляли «ЧН», нині вже екс-генпрокурор України Віктор Шокін після того, як написав заяву на звільнення і перебував чи то на роботі, чи на лікарняному, й над яким уже висів дамоклів меч відставки, устиг добряче підчистити кадри у відомстві, зокрема звільнив прокурорів Львівщини й Одещини і на їх місця призначив наступників.

Третє пришестя до Одеси скандально відомого Миколи Стоянова (йому закидають приналежність до команди Януковича, близькість до Святослава Піскуна, а ще — дружбу з Ігорем Марковим, завдяки якій «родінець» уникнув покарання), викликало обурення громадськості. Під обласною прокуратурою організували цілодобову акцію протесту і навіть поклали автомобільні шини — попередження-нагадування про те, що відбувається в країні, коли влада йде всупереч волі народу.

РубрикиСкандал

«...а я ж його брав частинами»

Суддя Малиновського районного суду Одеси Олексій Буран, який, попавшись на «кругленькому» хабарі, став «зіркою» ЗМІ, з трибуни ВР з образою на журналістів виправдовувався, мовляв, вони сякі-такі, показують, наче я брав хабара нараз усю суму, а я ж його брав частинами...

Але ні загадкова поява у парламенті, ні виправдання-закиди у бік ЗМІ, ні навіть «аргумент»: думав, що то злочинці вдерлися до хати, тому й стріляв, та й взагалі не стріляв, один лише патрон був у пістолеті, на нардепів враження не справили і вони дали згоду і на затримання, і на взяття судді під варту. Що й було зроблено тут же, у приміщенні ВР.

РубрикиБез рубрики

Візерункова пам’ять

Щонайперше враження від виставки Сергія Кириченка: ви вступили до зали, й одразу ж перед очима — немовби дивовижний, екзотичний сад за вікном. За багатьма, власне, вікнами. А може, гобелен — на стіні. Або ж килим… Стоїш, а свідомість наче занурюється у той незбагненний світ композицій з якихось майже незнаних рослин… У ту теплу й таку відкриту, відверту й щиру декоративність цих картин.

Десь приблизно так само прийшло до нього малювання. Мистецтво малярства, коли у своїй майстерні — в тісному напівтемному підвалі — набивав на кульман, що лишився од попереднього власника робітні — архітектора, одразу по двадцять аркушів ватманського паперу, ставив на підлогу відро води — і малював, малював… Творив щось поки що незнане, відкриваючи нехитрі можливості гуаші. Пробував, багато пробував — і так, і по-іншому. Гуаш, олія, знову гуаш… Немовби — спраглий у пошуках джерела, яке десь отут, і треба лишень, не думаючи про втому, шукати, буквально навпомацки. Перестав ходити на виставки. По свою ще й гадки не мав, та й усі відомі зали не по ньому видавалися йому тоді.(Для нинішньої виставки довподобив собі оцю, на Торговій, 2.) Часом заходив Євген Рахманін, друг і навчитель, уже знаний художник. Придивлявся, радив не гнатися за результатом, за красою. Малюй — і все…

РубрикиАнонс

«Незабутня Квітка»

У вівторок, 5 квітня, о 18.00 в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбудеться благодійний концерт пам’яті неповторної співачки Квітки Цісик.

Концерт пройде у рамках українсько-американського культурного проекту «Незабутня Квітка», зорганізованого Українсько-американською координаційною радою (продюсер Алекс Гутмахер, США) під патронатом голови Одеської облдержадміністрації Міхеіла Саакашвілі.

РубрикиБез рубрики

Син повернувся...

Запилюжений далекими дорогами пасажирський потяг стомлено підійшов до невеличкої станції й тихо зупинився.

З гуркотом відчинилися двері одного з вагонів, і з нього вийшов молодий чоловік у військовому плямистому строї. Обережно припадаючи на праву ногу, він зробив кілька кроків на узбіччя дороги і завмер від захоплення. Перед очима розляглося таке рідне з дитинства поле. За ним синів сосновий ліс. А прямо посеред поля височів могутній дуб — гордий у своїй самотності господар краю. Трохи більше року минуло, як Сашко поїхав із свого села. На війну... Й ось повернувся.

РубрикиБез рубрики

Іще дев’ятнадцять старост

27 березня в Україні обирали депутатів та голів 10 об’єднаних територіальних громад і рекордну кількість старост. Тільки на Одещині старост обирали у 19 селах.

За інформацією Одеського офісу реформ, у Маразліївській територіальній громаді, яка першою у Білгород-Дністровському районі успішно пройшла процес об’єднання, обрали старост у Долинівці, Великомар’я-нівці та Широкому. Очолили сільські громади, відповідно, Віктор Якович, Ірина Шестакова та Інна Браткевич.

РубрикиПозиція

Олег Ляшко пропонує забезпечити пенсіонерів безплатними ліками

Перейняти досвід Польщі та забезпечити пенсіонерів безкоштовними ліками пропонує лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Сегодня».

«Ми пропонуємо взяти приклад з Польщі, де всім пенсіонерам віком від 75 років безкоштовно дають ліки. В Україні так само треба!» — переконаний Ляшко. Щоправда, політик уточнив: через те, що тривалість життя в Україні менша, ніж у країнах Заходу, і складає в середньому 62 роки, він пропонує видавати ліки безкоштовно українцям у віці від 60—65 років. Відповідний законопроект незабаром «радикали» внесуть до парламенту.

РубрикиБез рубрики

«Батьківщина» захищає аграріїв

«Батьківщина» домагатиметься ухвалення всіх законопроектів, які повернуть пільгову систему оподаткування для фермерів. Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко, виступаючи перед учасниками мітингу-протесту «Захисти село — збережи Україну», що відбувся недавно під стінами парламенту.

Як наголосила голова фракції, «Батьківщина», зокрема, вимагає негайного розгляду профільним парламентським комітетом законопроекту №3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгоспвиробників».

РубрикиБез рубрики

Демобілізація четвертої хвилі

Указ Президента України Петра Порошенка про звільнення в запас військовослужбовців, призваних під час четвертої хвилі часткової мобілізації, набув чинності.

У запас звільняються військовослужбовці, призвані на службу указами від 21 липня 2014-го та 14 січня 2015-го.

РубрикиБез рубрики

Швидкісний безпілотник. Наш

Учені з Національної академії наук України розробили для вітчизняних Збройних сил безпілотник на реактивній тязі, який розвиває швидкість до 800 км/год., повідомив «Канал 24».

За даними розробників, цей дрон здатний не тільки передавати інформацію, а й знищувати ворожу техніку на відстані до 50 кілометрів. Безпілотник розвиває максимальну швидкість до 800 кілометрів на годину. Завдяки швидкості і малим розмірам його практично неможливо збити із землі.

РубрикиБез рубрики

Вечір світових шедеврів

Черговий концерт Національного одеського філармонійного оркестру (НОФО) із запрошеним диригентом — народним артистом України Володимиром Сіренком (Київ) — порадував меломанів вишуканою програмою із популярних, а також маловідомих творів симфонічної музики. Звучали Концерт для скрипки з оркестром Яна Сібеліуса, Симфонія № 8 Франца Шуберта і Симфонія № 7 сучасного українського композитора Валентина Сильвестрова. Сольну партію в концерті фінського композитора виконував відомий одеський скрипаль Олексій Семененко.

Олексій Семененко належить до нової генерації українських виконавців — представників одеської скрипкової школи, які удосконалювали свою майстерність за кордоном. Після закінчення СМШ ім. П.С. Столярського та Одеської музичної академії ім. А.В. Нежданової Олексій навчався в Кельнській вищій школі музики, де нещодавно закінчив аспірантуру.

РубрикиКультура

«Любовний напій» припав до смаку

Своє професійне свято — Міжнародний день театру, яке відзначалося минулої неділі, — Одеський національний академічний театр опери та балету зустрів прем’єрою опери Гаетано Доніцетті «Любовний напій».

Поставила «Любовний напій» головний режисер театру Оксана Тараненко, яка раніше здобула прихильність критиків та глядачів своїм втіленням опери-буф «Служниця-пані». Нова вистава вийшла яскравою, жвавою, веселою. А запропоновані режисером-постановником оригінальне прочитання старої любовної історії й перенесення дії в наш час зробили її дуже сучасною.

РубрикиКультура

Біблійна притча у стилі рок

26 і 27 березня Одеський академічний театр музичної комедії ім. М. Водяного презентував свою нову роботу: рок-оперу «Мойсей».

Це вже третя рок-опера в репертуарі театру. На його сцені йдуть ще дві вистави цього жанру — «Ромео і Джульєтта» та «Царівна-жаба».

РубрикиКультура

Яскраві барви, сильні емоції

Спостерігаючи за творчістю Сергія Кириченка, стверджуюсь на думці, що це художник-філософ. Його цікавить сутність світу, сутність людини, власне, отой взаємозв’язок, оте співіснування світу і людини.

Не вчора він виробив свій стиль, знайшов себе у декоративному малярстві. Декоративний живопис — то довгий шлях від давніх часів палеоліту й до сьогодення. Здавалось би, чим можна здивувати людей сьогодні?

РубрикиБез рубрики

Такі різні інтереси...

В обласній державній адміністрації 29 березня відбулася нарада щодо ситуації, яка склалася довкола Національного природного парку «Тузловські лимани»

Ось уже три місяці поспіль Татарбунарщину лихоманить. Звідтоді, як національний парк очолив професор Іван Русєв, вчений-еколог, який має досвід та знання і хоче, щоб на заповідній території всі дотримуватися закону. Його заступник — Ірина Вихристюк, жителька Татарбунар, відомий активіст-природоохоронець, упродовж багатьох років займається захистом унікальної природи Тузловських лиманів.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua