РубрикиБез рубрики

Позачасовий і завжди своєчасний

У п’ятницю, 4 березня, в Одеській філармонії сестри Тельнюк представлять свій новий мистецький проект «Наш Шевченко». «Це, — зазначають Леся і Галя, — не данина моді. Ми не намагаємося вскочити у тренд. Ми просто визріли для того, щоб заспівати поезію Тараса Шевченка».

«Наш Шевченко» звучатиме у су-проводі Національного одеського філармонійного оркестру (художній керівник та головний диригент — народний артист України Хобарт Ерл) під диригуванням народного артиста України Володимира Сіренка. Початок концерту о 19.00.

Коментуючи часовий контекст появи проекту (середина грудня 2015 року) і його значення для нинішньої України, Богдан Сюта, зокрема, наголошує (цитуємо за інформаційною агенцією культурних індустрій «ПРО» — Прим. «ЧН»):

«Сьогодні, у ці гротескні, орвелівські для нашої культури часи слід щиро вітати появу кожнісінького культурного продукту, який є не тільки якісним, але іще й українськомовним. Парадоксальним чином за рік після Майдану наші наймасовіші медіа — загальнонаціональні телеканали — фактично позбулися власного українськомовного продукту. Погодьтеся, що недоречно називати українськомовними проекти, де українською говорить одним-один ведучий, а майже всі інші учасники спілкуються іноземною (без жодного синхрону чи субтитрування…). А українськомовний поет Шевченко був представлений на телеканалах упродовж минулого року майже виключно з нагоди святкування «шевченківських днів». На відміну від «офіціозу» візуальний музичний проект «Тельнюк: Наш Шевченко» народжувався незалежно від днів календаря і програм телеканалів. Він — не просто рядове явище національного мистецтва. Він мусив з’явитися...

Сподіваємося, що й суспільство морально визріло, щоб сприйняти і прийняти цей мистецький дарунок наших мисткинь».

До альбому увійшли тринадцять композицій, авторами музики яких є Леся Тельнюк та Валентин Сильвестров. Відкриває його композиція на текст глибокої філософської поезії за біблійними мотивами «Ісаія, Глава 35 (Подражаніє)» — «Радуйся, ниво неполитая!». Прониклива лірика дбайливо дібраних віршів почергово змі-нюється словами гіркої розпуки та лірико-філософськими сентенціями, аж завершується тихими гімнічними звучаннями на честь ви-сокої краси України, омріяного дому і всеприсутності Бога («Садок вишневий…», «І досі сниться», «Псалми Давидові»).

«Напевно ніхто не відважиться заперечити, що в цьому проекті представлений прекрасної художньої і технічної якості вітчизняний мистецький візуально-музичний продукт, який попри свою високу культурну вартісність відзначається ще й високою актуальністю озвучених поезій. Появу таких проектів можна тільки вітати», — додає Богдан Сюта, закликаючи всіх ще і ще раз повертатися до нашого Шевченка.

Переглядів: 357
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua