РубрикиБез рубрики

Воістину народний хор

У найближчі весняні дні на одеситів очікує чудовий подарунок: у суботу, 12 березня, о 19.00 в Одеській філармонії виступатиме Національний заслужений академічний народний хор ім. Григорія Верьовки під управлінням Анатолія Авдієвського.

Хор був заснований у Харкові в далекому 1943 році видатним музичним педагогом, діячем культури Григорієм Верьовкою. Завдяки йому до репертуару увійшли не лише народні пісні, але й чудові класичні твори П. Ніщинського, М. Лисенка, К. Стеценка, М. Леонтовича, а також пісні сучасних композиторів — Л. Ревуцького, Б. Лятошинського, П. Козицького, П. Майбороди, М. Колесси, І. Шамо на слова українських поетів. Хор Верьовки бував на гастролях майже в усіх куточках світу. Йому стоячи аплодували в Мексиці, Канаді, Франції, Швейцарії, Росії, Білорусі, Польщі, Німеччині та багатьох інших країнах. Традиція вводити до репертуару пісні тих народів, де виступав колектив, збагатила його півсотнею творів 22 мовами.

Квитки на концерт цього воістину народного універсального колективу із задоволенням розкуповують. Тим більше — в Одесі. Адже нинішній керівник хору, який керує ним уже понад 50 років, Анатолій Авдієвський — наш земляк, випускник Одеської консерваторії класу видатного педагога професора Костянтина Пігрова.

Шанувальники мистецтва, які прийдуть 12 березня в Одеську філармонію, почують та побачать чимало різножанрових композицій: історичні думи, чумацькі та козацькі пісні з танцями, жартівливі сценки, обрядову та сімейно-побутову лірику, що виконується на весіллях, народних святах, а також оригінальні пісні сучасних композиторів.

Приходьте на концерт хору імені Григорія Верьовки — чи не найяскравішого представника української народної пісенної культури, зустріч з яким — це свято, що залишається в серці назавжди.

Ольга ФІЛІПППОВА.

Переглядів: 366
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua