РубрикиАкція

Година темряви заради світла надії

19 березня о 19.30 за київським часом на всіх континентах планети згасне світло, точніше, його вимкнуть усі, хто приєднається до цьогорічної акції «Години Землі».

Всесвітній фонд природи (WWF), який, власне, і є натхненником наймасштабнішої природоохоронної ініціативи, закликає приєднатися до тих двох мільярдів землян із 172 країни світу, котрі взяли участь в цій акції рік тому й заради майбутнього планети на годину відмовилися від електроприладів.

«Година Землі» — не про те, скільки енергії зберігається впродовж 60 хвилин. Швидше, це шанс звернути увагу громадськості на питання, що стоять перед планетою, і надихнути мільйони людей по всьому світу, щоб жити більш екологічно», — наголошують у WWF.

Нагадаємо, наприкінці березня 2007 року Всесвітній фонд природи спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» вперше зорганізували показову екологічну акцію: близько 2100 фірм і компаній Сіднея та понад 2,2 мільйона його жителів вимкнули освітлення на одну годину. За цей час енергоспоживання міста було скорочено більш як на 10%, що, в свою чергу, посприяло і зменшенню викидів вуглекислого газу в атмосферу. За підрахунками фахівців, ефект від акції був такий, що його можна було порівняти зі зникненням з вулиць міста 48 тисяч автомобілів. Звісно, не обійшлося і без критики та скептицизму щодо акції. І все ж ідея сподобалася багатьом і за короткий час знайшла прихильників на всіх континентах.

Із 2009 року до «Години Землі» почали долучатися й українські міста та містечка. Одеса — одне з них. Торік, зокрема, синхронно з десятками тисяч вулиць та архітектурних пам’яток на планеті у пітьму поринув і центр Одеси — Міський сад, Приморський бульвар, Думська площа та мерія, Катерининська і Митна площі, Військовий узвіз, Дерибасівська, Пушкінська, Ланжеронівська, Гаванна та інші центральні вулиці. Згасло світло й у багатьох квартирах небайдужих городян.

От і цього року всі, хто вболіває за майбутнє планети, озброївшись гаслом «Натхнення однієї години для тривалих змін», може долучитися до всесвітнього природоохоронного руху — добровільно на 60 хвилин відмовитися від використання електроструму. Погодьтеся, 60 хвилин у темряві заради того, щоб прийдешні покоління мали світло надії, — не така й велика пожертва.

При бажанні, можна стати й офіційним учасником акції (як індивідуальним, так і колективним). Для цього слід зареєструватися на сайті фонду природи: http://wwf.panda.org/uk.

Переглядів: 854
Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua