РубрикиБез рубрики

Стенограми не горять

Розсекречена стенограма засідання Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року заслуговує уваги не тому, що на світло випливли невідомі факти. А тому, що за два роки українське керівництво не змінило свого погляду на російську агресію. Приймаючи як даність абсолютну перевагу збройних сил противника, воно культивує власне безсилля і страх перед майбутнім.

Танк не виїхав, солдат не взяв зброю

Зміст розсекреченого документа тепер доступний для всіх. Доступні і коментарі до цього тексту. Найяскравішим є аналіз колишнього радника президента Путіна, відомого російського економіста і полі-толога Андрія Ілларіонова, опублікований у російських та українських засобах масової інформації.

РубрикиТочка зору

Два фарватери для флоту

Відродження українського флоту неможливе без будівництва корветів (багатоцільових військових кораблів ближньої морської дії) і прийняття закону про суднобудування на експорт. Такими думками з одеськими журналістами поділився колишній житель Севастополя Вадим Махно, капітан першого рангу у відставці, а нині — президент благодійного «Фонду відродження українського флоту».

За словами Вадима Петровича, сьогодні український флот у жалюгідному стані. Більшість кораблів залишилася замкненою у пастці в Криму. Навіть якщо колись і вдасться їх звідти забрати, відновлення суден обійдеться в чималу копійку. Так, два капітальні ремонти за вартістю прирівнюються до будівництва одного повноцінного корабля «з нуля».

РубрикиБез рубрики

Саботаж?

ЯК повідомляли «ЧН», 19 лютого перед адмін-будівлею облради відбувся мітинг, учасники якого вимагали реального роз-слідування подій, що відбулися на цьому ж місці два роки тому.

Нагадаємо, 19 лютого 2014-го перед будівлею ОДА стався масовий напад «тітушок» на мирний пікет одеської громадськості та журналістів, котрі виступили проти вбивств учасників Євромайдану в Києві.

РубрикиБез рубрики

Чи заякориться гривня?

Курс долара в Україні коливається через фінансових посередників, а не через економічно-політичні фактори. Таку думку висловив кандидат економічних наук, доцент Євген Масленников під час обговорення економічної ситуації в країні і нестабільності валюти. Бесіда проходила за участі провідних викладачів кафедр економіки управління та світового господарства і міжнародних економічних відносин Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

Сьогодні, за словами економіста, в Україні — «плаваючий» курс національної валюти. Іншими словами, за ринковим механізмом вартість долара визначається, виходячи з попиту і пропозиції. Чим більший попит на іноземну валюту, тим вищий курс. На величину валюти можуть впливати кілька показників. За економічною теорією їх чотири групи: економічна, правова, політична і психологічна.

РубрикиБез рубрики

Ключі від церковної брами

«Втрата Софії» для Москви означатиме втрату Кремлем і всієї украденої в України історичної й духовної спадщини Київської Русі

Замість прологу

«…Напад на людей, які знаходились на площі, був несподіваним. Попри неспокій та непевність ситуації, ніхто не очікував на криваву бійню. Зрештою, кияни, які перебували тут, були беззбройними і ніяких злочинів не скоювали. Навіть за мірками не зовсім адекватної влади їхню поведінку аж ніяк не можна було назвати екстремістською. Тим жахливішою була мить, коли раптово озброєний до зубів «Беркут» почав без розбору жорстоко бити усіх, хто потрапляв під руку. Людей валили на землю і втрьох-вчотирьох калічили гумовими палицями і ногами. Тих, хто рятувався, доганяли і так само звалювали на землю і били, били, били…»

РубрикиБез рубрики

До суду на захист української

25 лютого Одеська міська організація ВО «Свобода» спрямувала адміністративний позов до Приморського районного суду з вимогою визнати незаконною статтю 4 регламенту Одеської міської ради VII скликання, згідно з якою мовою роботи ради, діловодства та документації, окрім державної — української, є регіональна — російська.

«Свободівці» вимагають скасувати цю статтю регламенту та доповнити її зобов’язанням депутата вільно володіти державною — українською — мовою і виступати на засіданнях ради, виконкому чи постійних комісій державною мовою.

РубрикиБез рубрики

Навіщо кухареві НАТО?

В Одеському вищому професійному училищі торгівлі та кулінарії відбувся «круглий стіл» «Україна — НАТО. Міфи та реальність». У конференц-залі, прикрашеному прапорами України, країн Європейського Союзу та НАТО, — учні та викладачі. Настрій піднесено-урочистий, адже урок сьогодні — незвичайний.

Директор училища Людмила Висоцька, привітавши присутніх, зазначила, що вступ до Європейського співтовариства є основним напрямком державної полі-тики України. Вона розповіла, що колектив очолюваного нею навчального закладу намагається крокувати в ногу з часом. Тут панує творча атмосфера, впроваджуються інноваційні педагогічні технології. Викладачі беруть участь у написанні підручників та навчальних посібників. Учні опановують не лише професійно-технічні дисципліни, а й загальноосвітню підготовку.

РубрикиБез рубрики

«Конверт» для терористів

Співробітники Служби безпеки України провели масштабну спецоперацію та припинили діяльність конвертаційного центру, через який фінансувалися терористичні організації «ДНР/ЛНР».

«Конверт» обслуговував майже п’ятдесят під-приємств з Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської областей, Києва та Харкова. Клієнти переводили гроші у готівку через безтоварні операції, а також легалізовували кошти, отримані з сумнівних джерел, з приховуванням від оподаткування. Щомісячний обіг конвертцентру становив майже 50 мільйонів гривень.

РубрикиБез рубрики

Шокова медицина

Цими днями, за даними Служби безпеки України, ватажок «ДНР» Олександр Захарченко наказав звільнити всі ліжко-місця у лікарнях Горлівки та Єнакієвого для можливого прийому поранених і посилити персонал цих медзакладів фахівцями з Донецька. Саме поблизу названих міст відбувається найбільше обстрілів та провокацій з боку терористів, саме тут лікарні найчастіше заповнені бойовиками. Це викликає невдоволення місцевого населення.

Так, за повідомленнями ЗМІ, нещодавно у Горлівській міській лікарні відбувся «ідеологічний» конфлікт між тутешнім жителем, який лікувався від звичайної хвороби, та бойовиком «ДНР», що заліковував свої рани. Під час суперечки останній завдав мирному чоловікові кілька важких ножових поранень, через які той потрапив у реанімацію. Медицина «квазіреспубліки» дедалі більше нагадує «театр бойових дій».

РубрикиБез рубрики

Мавпа

Закінчення. Початок у номерах за 13, 18 та 20 лютого.

Пошук відповіді варто починати із тверезої оцінки: що є тепер Донбас, хто там не просто живе, а збройно протистоїть нам, якими можуть бути умови повернення Донбасу в Україну і чи можливе повернення України в Донбас на умовах, які висунула нам Росія. Озвучені новим голосом Кремля паном Гризловим, ці умови фактично наділяють так звані «ЛНР/ДНР» правами конфедеративного утворення — від вето на прийняті Верховною Радою закони до контролю над кордоном. Якщо наш президент, обіцяючи мир на Донбасі у 2016 році, мав на увазі таку ціну, то наші справи набагато гірші, як ми собі уявляємо. Донбасу практично нема. Це знищена, з розграбованими заводами і шахтами промисловість, спалені війною міста і села, перенасичені мінами поля і ниви, зруйновані освіта й культурна інфраструктура, деморалізоване населення, переконане у тому, що усі їхні нещастя від «київської хунти», українських націоналістів і фашистів. Якщо там ще і залишилися громадяни, для яких Україна мати рідна, нам варто прийняти негайно програму їхнього переселення на материкову частину країни. Потім відгородитися непроникним кордоном від окупованих районів і домагатися їх повернення міліметр за міліметром зброєю, дипломатією, економічним тиском.

РубрикиБез рубрики

Ой, вербо, вербо, де ж ти зросла, або Хлопці і дівчата з нашого кутка

Здавалось би, що значить для міста, тим більше для всієї країни маленький куточок у приватному секторі? Як оце наш — всього кілька вулиць і провулків, близько двох сотень будин-ків і будиночків. А головне — за останні роки тут сипонуло діточок — хрестини за хрестинами.

Не кажіть про малість чи меншовартість таких міських осередків, бо й тут твориться і пишеться історія новітньої України.

Візитна картка нашого кутка — розлога, огрядна верба. Саме вона і є початком головної вулиці. Щовесни, як зійде сніг, вона опускає додолу розкішні зелені коси — очей не відірвати.

РубрикиБез рубрики

Троїцький феномен

Минають роки, і вже, схоже, ніхто не дізнається про загадкову, несподівану смерть заслуженого майстра народної творчості України Ростислава Михайловича Палецького (10.01.1932—7.03.1978), засновника південного стилю декоративно-ужиткового розпису Троїцької школи.

Ростислав Палецький народився у Коханівці нашого району в селянській родині. Із простого хлопчини виріс до українського феномена — Великого майстра декоративного розпису.

РубрикиБез рубрики

Позачасовий і завжди своєчасний

У п’ятницю, 4 березня, в Одеській філармонії сестри Тельнюк представлять свій новий мистецький проект «Наш Шевченко». «Це, — зазначають Леся і Галя, — не данина моді. Ми не намагаємося вскочити у тренд. Ми просто визріли для того, щоб заспівати поезію Тараса Шевченка».

«Наш Шевченко» звучатиме у су-проводі Національного одеського філармонійного оркестру (художній керівник та головний диригент — народний артист України Хобарт Ерл) під диригуванням народного артиста України Володимира Сіренка. Початок концерту о 19.00.

РубрикиБез рубрики

Музична посвята Кобзареві

Ліга українських жінок запрошує на вшанування пам’яті Тараса Шевченка.

Концерт «Свою Україну любіть» за участі Антоніни Кулієвої, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри сольного співу Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, та її вихованок, відбудеться 9 березня в актовій залі філологічного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (Французький бульвар, 24/26, другий поверх).

Початок о 12.30. Вхід вільний.

РубрикиБез рубрики

Воістину народний хор

У найближчі весняні дні на одеситів очікує чудовий подарунок: у суботу, 12 березня, о 19.00 в Одеській філармонії виступатиме Національний заслужений академічний народний хор ім. Григорія Верьовки під управлінням Анатолія Авдієвського.

Хор був заснований у Харкові в далекому 1943 році видатним музичним педагогом, діячем культури Григорієм Верьовкою. Завдяки йому до репертуару увійшли не лише народні пісні, але й чудові класичні твори П. Ніщинського, М. Лисенка, К. Стеценка, М. Леонтовича, а також пісні сучасних композиторів — Л. Ревуцького, Б. Лятошинського, П. Козицького, П. Майбороди, М. Колесси, І. Шамо на слова українських поетів. Хор Верьовки бував на гастролях майже в усіх куточках світу. Йому стоячи аплодували в Мексиці, Канаді, Франції, Швейцарії, Росії, Білорусі, Польщі, Німеччині та багатьох інших країнах. Традиція вводити до репертуару пісні тих народів, де виступав колектив, збагатила його півсотнею творів 22 мовами.

РубрикиБез рубрики

Мелодія молодих сердець

До 15 березня всі охочі можуть подати заявки на участь у XII міжнародному дитячо-юнацькому фестивалі «Музика сердець», який проходитиме в Одесі з 28 по 30 березня.

Мета фестивалю — розвиток і пропаганда дитячої творчості, зна-йомство з новими колективами, підвищення виконавської майстерності юних артистів, налагодження дружніх відносин між дітьми з різною етнічною та релігійною приналежністю.

До участі запрошуються дитячі та молодіжні колективи, сольні виконавці вокального, хореографічного та інструментального жанрів. Конкурсна програма повинна складатися з двох номерів тривалістю не більше 4 хвилин (вокал) і 5 хвилин (хореографія та інструментальний жанр).

РубрикиБез рубрики

Церква покликана свідчити правду

Із заяви прес-центру Київської патріархії

Українська православна церква Київського патріархату завжди підтримувала і заохочувала міжконфесійний та міжрелігійний діалог. Дієвим прикладом цього є Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій, у якій 20 років плідно співпрацюють 18 членів, зокрема православні церкви Київського і Московського патріархатів, Українська греко-католицька і Римсько-католицька церкви, протестантські церкви й об’єднання — баптистів, п’ятидесятників, адвентистів сьомого дня, євангельських християн, лютерани та реформати, Вірменська апостольська церква, об’єднання іудейських громад та духовні центри мусульман. Разом всі ці релігійні центри об’єднують понад 4/5 релігійних громад в Україні...

РубрикиБез рубрики

«Українці, простіть мені...»

Цих слів дуже бракувало на пресовій конференції Папи Римського в літаку під час його повороту до Риму з Мексики. На запитання французького журналіста про покривдження українців своєю зустріч-чю та спільною декларацією з Кирилом Папа розповів про своє знайомство з блаженнійшим Святославом, але не називаючи його патріархом, а тільки верховним архієпископом.

Українська греко-католицька церква на своїй інтернетній сторінці подала новину, що мала на меті представити, що сказав на пресовій конференції Папа про декларацію: «Це дискусійний документ. Слід додати, що Україна переживає війну, період страждання. Існують різні інтерпретації».

РубрикиБез рубрики

Ключове слово — «читати»

Нещодавно гостем програми Наталії Влащенко «Люди. Hard Talk», що виходить на телеканалі «112 Україна» (http://tv-ua.112.ua) була президент «Форуму видавців», організатор книжкового форуму у Львові Олександра Коваль. Розмовляли про книжкову індустрію, про читацький інтерес українців і, певна річ, про сам форум, який уже став знаною у світі візитівкою Львова. З вражень від форуму-2015 й почали бесіду.

«Все, що відбувається, — зауважила Олександра Коваль, — я бачу зовсім з іншого боку, ніж та вітрина, яку ми представляємо нашим учасникам і нашим відвідувачам. Я постійно зосереджена на якихось дрібних недотягненнях, помилках. Але мені здається, що назовні ми видали непоганий продукт. Те, над чим можна працювати, — над тим ми будемо працювати надалі».

РубрикиБез рубрики

Інтерактивний «Шерлок Холмс»

Одеське видавництво інтерактивних книжок «Gutenbergz» завойовує світовий ринок. Пілотний проект видавництва — інтерактивний «Шерлок Холмс» — став найпопулярнішою книжкою в Китаї та ввійшов до списку найпопулярніших книжок США, повідомляє «Літакцент» (litakcent.com).

Одесити перейшли до розробки інтерактивної книжки «Ґаджетаріум», на яку видавці зібрали 10 тисяч доларів через краудфандингову платформу «Kickstarter». Ідея видання — наші діти оточені величезною кількістю пристроїв, а от як вони працюють і кому ними завдячувати — невідомо. Завдяки додатку діти дізнаються і спробують попрацювати з 23 пристроями, винайденими між 5000 роком до н.е. і 2013 роком. Друковану версію книжки обіцяють видати у співпраці з «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГОЮ».

РубрикиБез рубрики

Вічне сховище інформації

Науковці із Саутгемптонського університету (Великобританія) за допомогою оптичної 5D-технології створили вічне сховище інформації, записавши на кварцові пластини Біблію короля Якова та інші найважливіші в історії людства тексти — загальну декларація прав людини, «Оптику» Ньютона і Велику хартію вольностей.

РубрикиБез рубрики

Зацвіла Долина Смерті

Найспекотніше місце на планеті — американська Долина Смерті — у ці лютневі дні зацвіла яскравими фарбами рослин. Це сталося тут уперше за останні 11 років.

Бурхливе цвітіння Долини Смерті, що спостерігається зараз, зумовлене зливами, які пройшли восени минулого року. Вода напоїла висохлу землю, а навесні зі збільшенням світлового дня почався бурхливий розвиток рослин.

РубрикиБез рубрики

Динозаври повертаються?

До 2050 року на планеті можуть з’явитися динозаври. Такі досить несподівані висновки зробили фахівці з Великобританії.

Керівник дослідницької групи Адам Сміт вважає, що динозаври можуть повернутися в результаті відтворення штучним способом процесу дедоместикації різних видів нелітаючих птахів. Це стане реальним тому, що деякі види пернатих зберегли схожі з ящерами ділянки ДНК. З урахуванням розвинених технологій і рівня технічного прогресу, а також досягнень селекційного схрещування вчені зможуть запустити еволюційний процес у зворотний бік, щоб повернути на планету динозаврів. Це буде можливо вже до 2050 року.

РубрикиБез рубрики

Весна — у лютому, літо — у травні

Наступного тижня на Одещині очікується хмарна з проясненнями погода. У вівторок, середу та п’ятницю місцями можливий невеликий дощ. Вночі 2—7 тепла, вдень 9—14. У південних районах області стовпчик термометра може підніматися й до плюс 17.

І хоч весна цьогоріч прийшла до нас у лютому, що яскраво засвідчує ця світлина, синоптики застерігають: зима ще нагадає про себе.

РубрикиАкція

Година темряви заради світла надії

19 березня о 19.30 за київським часом на всіх континентах планети згасне світло, точніше, його вимкнуть усі, хто приєднається до цьогорічної акції «Години Землі».

Всесвітній фонд природи (WWF), який, власне, і є натхненником наймасштабнішої природоохоронної ініціативи, закликає приєднатися до тих двох мільярдів землян із 172 країни світу, котрі взяли участь в цій акції рік тому й заради майбутнього планети на годину відмовилися від електроприладів.

РубрикиБез рубрики

Енергоощадливі новобудови

1 січня у Німеччині набрали чинності нові суворі правила в галузі будівництва, згідно з якими, зокрема, буде практично заборонено опалення нових будівель без використання відновлюваних джерел енергії.

Отже, всім, хто хоче звести нову будівлю в Німеччині, тепер доведеться враховувати, що загальна теплова потужність традиційних джерел опалення, як-от електричні обігрівачі та газові котли, повинна становити не більше 25 відсотків від загальної проектної потужності системи опалення.

РубрикиБез рубрики

Візьміть муркотика у хату

Сіренькі і руденькі, пухнасті і гладкошерсті, крихітні і дорослі... Хтось із них може стати вашим другом, лащитися до ніг, зустрічаючи біля дверей, чи заспокійливо муркотіти, всівшись на коліна.

Але щоб так сталося, перший крок належить зробити вам — взяти вподобаного котика під опіку, дати йому дах над головою і поділитися часточкою своєї любові.

Передплата

Найкраща підтримка
газети –
ПЕРЕДПЛАТА!

Вартість передплати без врахування поштових послуг

дворазовий випуск:

  • на 1 місяць — 30 грн.
  • на 3 місяці — 90 грн.
  • на 6 місяців — 180 грн.
  • на 12 місяців — 360 грн.
  • Iндекс — 61119

суботнiй випуск:

  • на 1 місяць — 20 грн.
  • на 3 місяці — 60 грн.
  • на 6 місяців — 120 грн.
  • на 12 місяців — 240 грн.
  • Iндекс — 40378
Оголошення

Написання,
редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів; високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки; написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

©2009 Всі права на текстову та графічу інформацію, розміщені на цьому сайті, належать редакції газети «Чорноморські новини».
Використання текстової та графічної інформації сайту можливе лише за умови посилання на газету "Чорноморські новини",
а в інтернет-мержі - на діюче, відкрите для пошукових систем посилання на використану публікацію.
Где и как заработать в интернете
Швидка контактна інформація
Тел./факс: (048) 767-75-67; 764-98-54
Моб. тел. 050-55-44-206
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua